Skocz do zawartości

[zakup] najbardziej sportowe 29" w dobrej cenie


2701

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie rozmowy w innych wątkach skłoniły mnie do założenia tego. Obecnie posiadam dość dobre 26", ale jego niedostatki pod względem geometrii skłoniły mnie do poszukiwań. Najłatwiej byłoby zmienić ramę, ale postanowiłem przesiąść się na 29". Poszukuję czegoś zwrotnego (rama lub cały rower jeśli występuje tylko tak - wtedy limit ~4000 pln). Zwrotność nie może istnieć kosztem krótkiej górnej rury - takie rozwiązanie mam teraz (posiadam S-Crash XTR) i nie mogę się należycie "wyciągnąć" na rowerze. A więc poszukiwane cechy to: krótkie widełki, duuuży przekrok, długa (efektywnie, bo może być np gięta podsiodłówka) górna rura, i niska główka - nie chcę być wyżej niż w 26". Chętnie przeczytam zaskakujące propozycję, gdyż znane mi Authory to crossowe tankowce, a z niczym innym nie miałem do czynienia. Mój wzrost to 186 cm, mam dość długi tułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LB jest wątek o 29er'ach, który powinien Ciebie zainteresować. No i oczywiście na mtbr jest mnóstwo informacji na ten temat. Ciekawą propozycją jest np:

 

http://www.ebay.com/itm/29er-3k-full-Carbon-Mountain-MTB-Frame-20-/160593582337?pt=Mountain_Bikes&hash=item25641f9901#ht_4209wt_1163

 

wykapany Scot Scale 29er

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wykapanego nie zgadza się średnia rury podsiodłowej - ten tutaj ma popularny rozmiar 31.6mm, natomiast Scott upiera się przy przewymiarowanej (i trudno dostępnej) podsiodłówce 34.9mm (średnica sztycy sic!). Ale faktycznie poza tym podobieństwo uderzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej sama rama (mam dużo osprzętu do przekładki...), ale jak producent nie oferuje samej ramy to może być cały rower za 4000 zł. Jak sama rama, to oczywiście odpowiednio taniej. Nie mam zaufania do karbonu, btw. nawet hamulce hydrauliczne w obecnym rowerze mnie irytują bo są niepotrzebną komplikacją - także można powiedzieć, że jestem tradycjonalistą. Z drugiej strony chciałbym duży przekrok, może też giętą rurę podsiodłową - bo ładne, i bo widełki krótkie. Co do ebay'a to zdarzają się tytanowe sprzęty, jak w artykule z team29er http://team29er.pl/trening-i-dieta/51-artykuy/411-tytanowy-29er-szyty-na-miar-

- ale jak to bywa z internetem, pozostaje kwestia "przymiarki". Mój obecny sprzęt też na papierze wyglądał dobrze, i osprzętowo pokryło to się 100% z oczekiwaniami, natomiast geo...mam mostek na minus, prostą kierownicę zamiast giętej, siodełko na max do tyłu i to i tak nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalmy pewne rzeczy - za 4tys nie bedzie szalowego 29era na ramie alu, a co dopiero karbon/tytan

 

jesli masz taka kwote, to trzeba szukac ramy do 1500zl, a w tej cenie jest niewiele naprawde godnych polecenia propozycji, poczekalbym na accenta peak'a, ktory w rozmiarze L bedzie dla ciebie idealny, a i jego cena pozwoli wiecej wydac na kola/amora...rurki i inne duperele w tej cenie dalbym jak najtansze - waga nie strasza m.in, smica i accent, w osprzecie nie przekraczalbym srama x.7/slx...powinno wyjsc ze 12-12.5kg dobrze jezdzacego roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...