Skocz do zawartości

[amortyzato] XCR LO Solo Air


RafalSBK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy próbował ktoś podobnej operacji z SR Duro? Chciałbym zrobić duro air, ale nie wiem jak rozebrać korek aby wmontować wentyl, i czy nie będzie problemu z nagwintowaniem pałąka wewnątrz goleni który jest metalowy a nie tak jak w xc-r/m plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeczytawszy cały temat sam chyba się pokuszę o zrobienie sobie takiego amortyzatora.

Mam pytanie:

ze względu na to że, że mój amortyzator XCT v3 jest na gwarancji nie chciałbym go dziurawić stąd moje pytanie czy wnętrzności można by użyć z XCM v2. Widelce są prawie identyczne, a XCM leży sobie w piwnicy bardziej jako złom.

 

A teraz co do korka. W jednym z amortyzatorów firmowych zauważyłem trochę inne rozwiązanie korka niż to co Wam udało się wytoczyć.

Mianowicie w korku jest wycięcie dzięki któremu wentyl chowa się w korku i nie wystaje.

Stworzyłem dla zobrazowania projekt, jednak wartości są zupełnie z kosmosu gdyż nie mam dostępu do narzędzi.

korek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Catii rysujesz:P?

 

to co proponujesz jak najbardziej ma sens, ale jest trudniejsze do wykonania, bo potrzebujesz wiertło fi~25 albo mały wytaczak, albo imadło obrotowe i mały frezik (ale to juz troche moje kombinowanie z totalnego braku narzędzi) a takich się często nie używa;)

 

i, 2 wersja lepsza, jeśli już;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobienie powietrznego amortyzatora będzie niczym innym jak zastosowaniem się do tego co tutaj opisali, a jeśli chodzi o obniżenie to chyba będziesz musiał dać troche podkładek pod sprężynę negatywną. Podkładka na rysunku oznaczona numerem 2.

A i dobra rada. Zacznij swoją przeróbkę od znalezienia uszczelek, którę będą na tłoku.kolek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tu już było te pytanie zadawane chyba z 30 razy...

da rade tylko jeżeli nie ma tłumienia (a z tego co wiem to nie ma) to będzie jeszcze szybciej odbijał niż na sprężynie stalowej.

poza tym to chyba masz tam sprężyny w dwóch lagach, więc dwa razy więcej roboty.

nie wiem czy warto, chyba że fabryczna regulacja twardości jest nie wystarczająca pod twoją wagę i jest za twardy to wtedy można by się skusić na przeróbkę i jest to chyba jedyny powód abo go przerobić

Edytowane przez RafalSBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma po jednej sprężynie w każdej ladze. Dodatkowo w jednej miał elastomer, który już dawno wyciągnąłem. Faktycznie mógłby być trochę bardziej miękki. Dzisiaj go rozłożyłem na części pierwsze, dokładnie wyczyściłem ze smaru i ponownie zalałem olejem - pracuje teraz naprawdę płynnie, ale jednak jest troszkę za twardy. Wcześniej go zalałem bez uprzedniego wyczyszczenia z oryginalnego smaru, to wewnątrz powstała swoista breja, czarna, bardzo klejąca (olej+smar+kurz?) i XCM pracował troszkę skokowo.

A nie można zwyczajnie tylko w jednej ladze zrobić sprężynę powietrzną, a z drugiej wyciągnąć oryginalną sprężynę i zostawić lagę pustą?

Co przy takiej przeróbce z olejem, nadal można amortyzator zalać, żeby był smarowany olejem zamiast smarem stałym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy napisałem pierwszego posta o tej przeróbce, amortyzator co weekend jest w lesie i działa, jedynie sciera się coraz bardziej anoda na goleniach i juz jest znaczny luz, w środku nic nie robiłem, jedynie brunoksik co jakis czas na golenie prysne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

od kiedy napisałem pierwszego posta o tej przeróbce, amortyzator co weekend jest w lesie i działa, jedynie sciera się coraz bardziej anoda na goleniach i juz jest znaczny luz, w środku nic nie robiłem, jedynie brunoksik co jakis czas na golenie prysne.

 

Rafał, muszę przyznać, że ciekawy patent. Trochę obawiałem się, jak zaczynałem czytać, czy te "rozpychane" gumki nie będą stawiały zbyt dużego oporu, ale jak widać moje obawy były bezpodstawne. W mojej piwnicy leży stary, dobry SR Duro 130mm i zastanawiam się czy by go nie przerobić na wersję air i zakładać na zimę do sztywniaka. Ostatnio zapakowałem mu uszczelki od foxa, które zostały mi po serwisie mojego ex lisa i dużo lepiej zbierają olej smarujący, który wlałem w dolne golenie.

Na początek wytoczę sobie taki korek jak ktoś wcześniej w tym temacie, bo jakoś wklejanie wentylka do plastykowego korka nie budzi mojego zaufania :)

Można by poszukać, w ramach rozwinięcia projektu, tłoka od komory powietrznej z jakiegoś lepszego widła i zastąpić tą samoróbkę jakimś rozwiązaniem z wymiennym oringiem. Zyska to na schludności, niezawodności (plastykowy gwint się nie wyrobi) i łatwości montażu oraz serwisowania (wymiana jednego oringa zamiast 2 gumek).

Moim zdaniem lejesz za dużo oleju do komory powietrznej. Chyba, że ma on na celu zmienienie (zmniejszenie) jej objętości w celu regulacji progresji ugięia. W przeciwnym wypadku, jeśli ma tylko smarować i uszczelniać, jest go zdecydowanie za dużo. Fox wlewa 3 albo 5 ml fox fluida do komory powietrznej, nie wiem ile RS, ale pewnie też mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, ma po jednej sprężynie w każdej ladze. Dodatkowo w jednej miał elastomer, który już dawno wyciągnąłem. Faktycznie mógłby być trochę bardziej miękki. Dzisiaj go rozłożyłem na części pierwsze, dokładnie wyczyściłem ze smaru i ponownie zalałem olejem - pracuje teraz naprawdę płynnie, ale jednak jest troszkę za twardy. Wcześniej go zalałem bez uprzedniego wyczyszczenia z oryginalnego smaru, to wewnątrz powstała swoista breja, czarna, bardzo klejąca (olej+smar+kurz?) i XCM pracował troszkę skokowo.

A nie można zwyczajnie tylko w jednej ladze zrobić sprężynę powietrzną, a z drugiej wyciągnąć oryginalną sprężynę i zostawić lagę pustą?

Co przy takiej przeróbce z olejem, nadal można amortyzator zalać, żeby był smarowany olejem zamiast smarem stałym?

 

ewentualnie komorę powietrzną robisz tylko w jednej goleni. Na moją głowę to praca powinna być bardziej liniowa. Ale to tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ostatnio przerabiałem temat przeróbki amortyzatora Suntour xcm,z toczeniem korka nie było problemów(gwint na korku jest metryczny M28x1)

Problemy zaczęły się w momęcie pasowania tłoczka,wymiar wewnętrzny goleńi niestety nie jest tolerowany!Na górze jest 26,7mm ,wytoczyłem tłoczek 26,6 naciąłem go pod oring.Przy próbie włozenia na górze był bardzo ciasny a dołem latał swobodnie,wytoczyłem więc drugi dodając do wymiaru nacięcia 0,2mm. tłoczek nie dał sie rękami wcisnąc więc użyłem młotka:) oring przeciął sie na gwincie-przeróbke na tłoczek z oringiem uważam za niemożliwą!!! Jedynym rozwiązaniem jest patent z gumowymi podkładkami opisany na początku wątku!

Lecz wydaję mi się,że nie uzyskamy płyności w pracy amoryzatora w pełnym zakresie ponieważ tłoczek"przeplataniec"poruszając się w górnej części goleni będzie stawiał bardzo duży opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką wersję masz XCM, ale w moim V2 gwint był M28x1,5 i w XCT V3 gwint był M26x1,5 także sprawdź by nie wprowadzać innych w błąd.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie z podkładkami jest ono jak najbardziej udane i działa poprawnie, jak na tą przeróbkę. W moim XCT nie uchodziło w ogóle powietrze, jedynie trochę przeciekał olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emil555 jak byś przeczytał cały wątek uważnie, to wiedział byś że już ktoś próbował z oringami i że się nie da, było też o tym że golenie u góry są węższe niż na dole. poza tym ja również próbowałem najpierw z oringami, a że spotkałem się z tą samą przeszkodą co Ty musiałem wymyślić inny patent którym można by było "regulować" średnice tłoczka.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/99589-amortyzato-xcr-lo-solo-air/page__st__60#entry973221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum,posiadam amortyzator XCR Suntour 100mm rocznik 2011,od początku jak go kupiłem nie był rozbierany,pracuje bardzo twardo jak jadę po drogach na której są nierówności to jest na te nierówności nieczuły,mam go ustawionego na lewej kolumnie na full miękki i tak on nie wyłapuje nierówności np:w dziur chodniku,dołków,na bezdrożach,bardzo Proszę o Propozycję czy mógłbym zrobić jakiś tuning tego amora?

Edytowane przez wolfwhite1608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...