Skocz do zawartości

[dziwne odgłosy] z tylnej przeżutki


Rekomendowane odpowiedzi

siema ostatnio mam taki problem tj. mam tylną przerzutke deore (ma jakieś pół roku, a ostatnio kupiłem łańcuch, kasete i korbe więc niektórzy oważają że to przez to) i choć bym nie wiem jak ją ustawił to zawsze coś hałasuje i nie wiem dlaczego, a jakoś nie chce mi się wierzyć że to dlatego, że dokupiłem łancuch, ale i tak pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to dla tylnich deorek charakterystyczną rzeczą jest ciche piszczenie. Jeśli nie czyścisz i smarujesz przerzutki co jakieś 400km to dramat (wiem bo kuzyn ma taką). Ja też miałem taki przypadek na moim lx '04 z tyłu. Jednak powodem strasznego hałasu było źle skręcone kółeczko, które krzywo nachodziło na łańcuch (przez to troche skrzywiłem wózek w przerzutce). Musisz dokładniej opisać problem bo to co napisałem to tylko przypuszczenia. :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób ci hałasuje i kiedy? Bo może źle ustawiłeś przerzutkę i łańcuch ci trze o zębatki?

Pozdrówko z domysłem :P ...

Ja mam cos takiego i czasem zaczepia sie zeby zaraz wskoczyc na swoje miejsce. Jak to wyregulowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wejściu linki z pancerzem do przerzutki jest taki regulator - powinieneś nim pomajstrowac i powinno się udać - najlepiej odwróć bajka do góry nogami i obracając korbą reguluj :P

Dzieki za pomoc juz wszystko naprawilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...