Skocz do zawartości

[9860,9g] Trek 8500 by miskov


miskov17

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie małymi krokami update, rower w tym roku za dużo nie pojeździł ale nadrobimy to...

 

Koła będą w najbliższym czasie na sprzedaż, piasta praktycznie nowa - łożyska i bębenek wymienione, idealne proste także jakby ktoś był chętny proszę o pw. Zastąpi je całkiem miły zestawik na 240s i xr400, szprychach 2.0-1.8, na razie niestety leży i kurzy się bo nie mam kiedy jechać tego poskładać. Waga pewnie będzie zbliżóna do ztr'ów, z kalkulatora dt wychodzi mi 1520g.

 

Druga zmiana to amor, R7 wylatuje bo już ma trochę dość życia, zrobię jej jeszcze kompleksowy przegląd ale cudów pewnie nie będzie. W zamian idzie lisek z alp, dużo cięższy ale jakoś waga już mnie nie bawi ;)

 

A i jeszcze trochę mam zmian w napędzie, do korby włożyłem blaty z xt 770, kaseta też xt, łańcuch ponownie campa. Na fotki będzie trzeba poczekać, wszystko co białe będzie zmienione na czarne także sam jestem ciekaw efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

super rowerek. I też uważam że ładniejszy od Scotta, na którego zresztą już nie mogę patrzeć:D

Kolorystycznie po zmianach super, osprzęt jak dla mnie też ok, może poza gripshiftersami;), ale każdy lubi to co chce:D

Dla mnie ogólnie bomba,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tym tygodniu dopiero przyszedł, czekam na lepszą pogodę bo sam jestem ciekaw. W necie praktycznie nie ma żadnych recenzji także nie wiem czego się spodziewać.

 

Tak, Single Shot. Praktycznie do wyboru miałem jeszcze XRC 100, ale bałem się jego cieniutkich goleni.

 

100mm, golenie wystają na 110mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam XMMa 120 SS- zbyt mało na nim przejechałem,aby go ocenić,ale:

-nie lubią niskich temperatur ( bardzo nie lubią)

- wymagają długiego okresu docierania

- dosyć czułe na zmiany ciśnienia

- wydajne tłumienie odbicia

- ma większą sztywność boczną niż FOX

- w moim przypadku podawane przez DT ciśnienia są zawyżone

- dosyć progresywna charakterystyka ( ale może to wynikać z niedotarcia i/lub niskich temperatur)

Podstawową wymianę oleju ( w dolnych goleniach i komorze) można wykonać we własnym zakresie ( na YT jest film na kanale DTSwiss) . Jedynym problemem jest dostępność oleju.

W modelach do 2012 był taki:

Motorex Supergliss 100K Schmieröl für DT Swiss Federgabeln - BIKE-COMPONENTS.DE

w modelach od 2013 jest inny -Panolin ( na razie niedostępny). Ten drugi nie traci ( aż tak jak Motorex) parametrów w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorex to przy -10`C robi z amora sztywny widelec

 

Bardzo konkretny rower , przy twoim wzroście i tak dużej ramię pokusiłbym się na twoim miejscu o szerszą kierownicę tak 660-700 mm, szersza kiera o ile jeździsz więcej w terenie niż po równym to tylko plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dt nie potrzebował nawet metra dotarcia - od pierwszych metrów poczułem znaczną różnicę w stosunku do innych widelców które wcześniej miałem.

Mały zakres regulacji tłumienia powrotu i dosyć upierdliwa w eksploatacji blokada launch control.

Zapada się w niższych temperaturach i stuka.

 

Ale w czasie jazdy działa rewelacyjnie :)

 

Ps: zapomniałem - śliniące się uszczelki mam w gratisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Parę aktualnych fotek: https://plus.google.com/photos/112105311308715690050/albums/5890142442219561137 :)

 

IMG_1641.jpg

 

Ogólnie rzecz biorąc nie mam na co narzekać, jedynie co to na liczby na podwieszanej wadze  :angry2: muszę zrobić rozpiskę i może dojdę czemu wyszło tak dużo. Żadnych większych zmian nie będzie, pod koniec sezonu na pewno zawita nowy napęd ale to jeszcze daleka droga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...