Skocz do zawartości

[propozycja] Obrazki w podpisach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio sporo osob wrzuca sobie do podpisow rozne obrazki. Niestety, one swoja waza i pomijajac predkosc z jaka otwieraja mi sie strony na forum (moje lacze do demonow szybkosci nie nalezy) to jeszcze zabieraja spora czesc z miesiecznych limitow transferu. Mam wiec propozycje, aby zabronic umieszczania obrazkow w podpisach (lub wylaczyc taka mozliwosc w opcjach forum). Szanujcie wolne lacza innych i przedewszystkim limity. Jak wchodze na forum kilka razy dziennie, a takich forow do codziennego obejrzenia mam 5, to miesiecznie same obrazki zabieraja mi bardzo duzo limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry-obrazki: tak , ale tylko jako avatar. przeciez nic sie nie stanie jak za sygnature bedziesz mial zwykly (banalny dla niektorych) tekst. A i przegladanie, i czytanie forum bedzie ulatwione, bo nie ma nic bardziej denerwujacego (mnie) niz wyskakujacy na srodku obrazek ktory widze co 1 przewiniecie ekranu, ale z drugiej strony nie chce sie pozbyc mozliwosci ogladana obrazkow. Taka mala zmiana a ile dalaby satysfakcji dla wooolnołączowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyświetlanie obrazków w podpisach wyłaczyć w opcjach forum. O tym to już musza zdecydować adminowie. Sam sobie dodałem obrazek ostatnio. Jesli chodzi o długosc postu na stronie, to są ludzie którzy mają dużo dłuższe opisy. Jeśli chodzi o wolne łacza, to rzeczywiscie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te obrazki w podpisie wgrywają sie z innych lokalizacji (nie widzialem nigdzie mozliwosci wgrywania na server obrazka, ze swojego komputera) więc z transferem tego servera to nie ma nic wspólnego.

Niektóre takie obrazki sa fajne i uważam że przesadzacie, oczywiscie sa pewne granice wielkosci

 

popatrzcie na post muzycom 2 posty wyzej, obrazek w ogole nie powiększa posta bo bajery pod avatarem i tak to robią. roznica jest dopiero w przypadku dlugiego posta

 

edit: co do argumentu wolnego łącza to fakt... suwanie postami ze wzgledu na wgrywanie sie obrazków moze niektorym przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem obrazki moga być- byle nie za duże ;)

 

Popieram również...chodzi głównie o to ,żeby te obrazki nei były zbyt wysokie ,bo potem posty się rozjeżdżają...i kiepsko to wszystko wygląda. Szczególnie jak podpis jest większy od tereści postu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech srednio na jedna strone forum wyjdzie 50 kb sygnaturek. Przy moim laczu to z 5 sekund transferu. Stron z postami na tym forum dziennie przegladam pewnie cos kolo 25 - 30. Co daje juz ponad 1.5 mb niepotrzebnego sciagania i grubo ponad 2.5 minuty. Niech ktos sobie wlaczy stoper i siedzac prz kompie nic nie robi czekajac dwie i pol minuty. To jednak troche dlugo. Takich forow mam troche dziennie do obejrzenia. Wychodzi mi ze bezproduktywnie na sciaganie jakis niepotrzebnych obrazkow strace prawie 15 minut dziennie i w cholere niepotrzebnych megabajtow. Miesiecznie to prawie 400 mb co przy moim diabelskim laczu daje 11 godzin. Rocznie wychodzi 5 dni spedzonych na sciaganie jakis glupich sygnaturek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Szwecja, ze kazdy ma 5 mbitow lacze i wisi mu czy strona sie bedzie otwierala pol sekundy czy 0.6 s. Jak bym chcial sciagac niepotrzebne bajty to bym zapuscil sobie jakiegos p2p na noc. A tak musze tracic czas na kaprysy innych. I tak juz spora czesc roznych forow powylaczala obrazki w sigach .Jakby kazdy na forum zawalil sygnature na pol mega i Tobie by sie jedna strona otwierala 2 - 3 minuty t to ciekawe co bys napisal. No i jeszcze ciekawsze czy bylbys zadowolony z odpowiedzi typu "wyloz kase i zmien lacze na szybsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...