Skocz do zawartości

[klucz] do suportu h2 - systemów zint. osi


Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni wątek zrobił się bardzo długi i przez to nieczytelny. Z racji na "przyklejenie" posta postanowiłem wszystko ponownie opisać i usystematyzować. Prościej będzie przebrnąć przez moją długą jedną wypowiedź, niż przez cały stary wątek.

Zacznijmy więc od początku.

 

Z racji na dobrą znajomość z osobą pracującą na co dzień przy maszynach CNC i swoim zamiłowaniem do śrubkowania zleciłem kiedyś wykonanie testowo klucza do misek h2. Pierwsza wersja wyszła dość dobrze, tzn. wkręcała i odkręcała. Klucz wyglądał jednak zbyt surowo, "kanciaście". Okazał się, że wymiary też należałoby skorygować. Projekt został poprawiony, przetestowany, znowu poprawiony. Oferowana tutaj wersja to trzecia czy czwarta z kolei.

Między czasie dostępne były również klucze o grubości 4,5 i 6mm, malowane, polerowane, ze stali nierdzewnej (w całości oraz z okrągłym uchwytem), z uchwytem w kolorze niebieskim, czerwonym, baciki do kaset na wzór Park Toola etc. Trochę tego się przewinęło.

 

W tym momencie mogę zaoferować:

1. KLUCZ ZWYKŁY do zewnętrznych misek suportowych (shimano,truvativ,accent,token,itp.), gr. 5mm (ocynkowany, uchwyt niebieski)- 19zł plus 6/7zł wysyłka,

2. KLUCZ 2w1 "zintegrowany", z gwiazdką do śrub w lewym ramieniu korby shimano (odpowiednik tl-fc16), gr. 5mm (ocynkowany, uchwyt niebieski)- 24zł plus 6/7zł wysyłka,

3. BACIK do unieruchomienia kasety w celu jej demontażu, konstrukcja wzorowana na najwyższym modelu park toola, długi (ok 30cm) przez co łatwiej odkręcić kasetę), razem z łańcuchem, 15zł plus wysyłka 6/7zł

4. KLUCZ DO OSI PEDAŁÓW zatrzaskowych shimano sh-m520 (odpowiednik tl-pd40), wykonany z 5mm stali, ścięte krawędzie aby złapać w imadło, klucz płaski 32mm, żabkę, francuza czy szczypce Morsa, cena 5zł plus wysyłka 4zł/4.5zł

* ADAPTER- REDUKCJA, do plastikowej śruby w lewym ramieniu korby shimano (hollowtech 2/zintegrowana oś), po zamontowaniu (wciśnięciu) adaptera śrubę można obsługiwać zarówno kluczem dedykowanym (tl-fc16 oraz odpowiedniki) a także zwykłym imbusowym 8mm, na życzenie dołączę jako "gratis" do któregoś z kluczy do suportu

 

Zdjęcia kluczy zwykłych: KLIK

Zdjęcia kluczy zintegrowanych: KILK

Zdjęcia bacików, kluczy do pedałów oraz adapterów: KLIK

Adapter do śruby gwiazdki w lewym ramieniu korby shimano- krótka instrukcja.

Adapter-redukcję (czarny- gr5mm lub przezroczysty-gr10mm) wkładamy (wciskamy) od strony wewnętrznej do momentu aż przestanie wchodzić. Cały adapter ma formę stożka, zarówno zewnętrzna część (obrys) jak i wewnętrzna (pod imbus 8mm).

Od tego momentu śrubę do kasowania luzu można obsługiwać nie tylko dedykowanym kluczem (tl-fc16 i odpowiedniki). Również zwykły klucz imbusowy 8mm nadawać się będzie do tej czynności- szczególnie przydatne w awaryjnych sytuacjach. Operacja jest odwracalna, czyli adapter można wyjąć.

Czarny adapter można też zamontować od wewnętrznej strony plastikowej śruby. Wtedy korzystać możemy jednocześnie i z klucza shimano tl-fc16 i imbusa 8mm (do wyboru).

Mam jeszcze kilkanaście sztuk takich adapterów, na życzenie dołączę do przesyłki z kluczem, jako "gratis".

Klucze dobrze spełniają swoje zadania. Są wysokiej jakości i trwałe o czym myślę zaświadczy wielu forumowiczów-użytkowników.

 

Koszty wysyłki.

Do każdej z tych pozycji doliczyć należy koszt wysyłki. Przesyłka listowa polecona ekonomiczna 6zł/szt, priorytetowa 7zł/szt (gabaryt "A" lub "B", w zależności od humoru osoby przyjmującej list). Wysyłam w białej kopercie formatu B5, adresuję odręcznie, środek usztywniony jest kawałkiem grubej tektury. Krawędzie koperty zabezpieczam dodatkowo szeroką taśmą bezbarwną.

Klucze są dobrej jakości o czym świadczą chociażby poprzednie wpisy czy komentarze na allegro (login M_333). Zdjęcia rzeczywiste nie upiększane.

Przesyłki wysyłam szybko. Dla wyjątkowo ostrożnych, czy też dla osób potrzebujących komentarzy na koncie, możliwe wystawienie aukcji na allegro. Finalna cena będzie wtedy nieco wyższa (o 1-2zł/szt z racji na koszty allegro).

W razie chęci zakupu kilku przedmiotów koszt wysyłki może wzrosnąć (z racji na inny przedział wagowy). Dla przykładu bacik i klucz h2 w jednej przesyłce to koszt 8/9zł. Co najmniej jeden raz dziennie jestem na forum, proszę śmiało pytać.

 

* Czasami posiadam klucze z wadą wizualną, z dużą rysą, czy jakimś ubytkiem przy cynkowaniu. Własności użytkowe bez zmian. Cena w takiej sytuacji będzie inna- mniejsza.

* Osobom, którym szczególnie zależy na zminimalizowaniu kosztu dostawy, mogę wysłać jako list zwykły, nierejestrowany (nie-polecony). Kosz byłby wtedy niższy o jakieś 2-3zł. Nie daję jednak gwarancji na dostarczenie takiej przesyłki, gdyż nie ma możliwości jej zareklamowania w razie zaginięcia.

Kontakt przez PW.

 

23628511.jpg

Edytowane przez M333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AKTUALIZACJA- NOWOŚCI

 

1. Klucz 3w1 h2 (klucz do misek w systemie h2, klucz do osi pedałów m520, gwiazdka do obsługi śruby w lewym ramieniu korb shimano- jak tl-fc16), zdjęcia tutaj: klik, cena 26zł, wysyłka 6/7zł (ekonomiczna/priorytet)

 

2. Klucz 3w1 kinex (klucz do plastikowych misek suportu na kwadrat- producent kinex, klucz do osi pedałów m520, otwór sześciokątny 24mm- do zamontowania kasety, suportu), zdjęcia tutaj: klik, cena 22zł, wysyłka 6/7zł (ekonomiczna/priorytet)

 

3. Bacik do kasety (nieco zmieniony kształt- bardziej opływowe kształty, nowy łańcuch 1rz.), zdjęcia tutaj: klik, cena 18zł, wysyłka 6/7zł (ekonomiczna/priorytet)

 

4. Klucz do prostowania tarcz (szczeliny pod różnym kątem, ułatwia dozowanie siły), zdjęcia tutaj: klik, cena 15zł, wysyłka 6/7zł (ekonomiczna/priorytet)

 

5. Klucz do osi pedałów m520, odpowiednik tl-pd40 (zmodyfikowana poprzednia wersja, ocynkowana, dodano rączkę, uchwyt gumowany; klucz nie przechodzi "na wylot", opiera się na części osi ułatwiając odkręcanie i dokręcanie; podczas korzystania można kluczyk wkręcić w imadło, przedłużyć długim płaskim kluczem 32mm bądź trzymać w rękach), zdjęcia tutaj: klik, cena 8zł, wysyłka 4/5zł (ekonomiczna/priorytet)

 

6.* Bacik, wersja poprzednia (uwagi: drobne wady wizualne- widoczne na zdjęciu, w pełni użyteczne narzędzie a cena niższa), zdjęcia tutaj: klik, cena 12zł, wysyłka 6/7zł (ekonomiczna/priorytet)

 

Możliwa wysyłka kilku przedmiotów w jednej przesyłce. Koszt wysyłki w takiej sytuacji do sprawdzenia- zmienia się przedział wagowy.

Kontakt: PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wypada coś napisać przed upływem 30dni od poprzedniej wiadomości. W przeciwnym wypadku cały wątek zostanie usunięty, tak przynajmniej stało się ostatnim razem.

 

Planowałem zamieścić tutaj opinie poprzednim nabywców, w formie "cytatów". Nie jestem jednak w stanie dokopać się do poprzedniego posta, tego długiego (kilkanaście podstron), który usunąłem w lipcu br (założony został ztcp ok czerwca-lipca roku poprzedniego). Jakoś nie wpadłem na to, żeby to zarchiwizować.

Gdyby ktoś był w stanie znaleźć ten wątek (cache google), ew. wiedział jak się do tej wersji dokopać to proszę o kontakt (w nagłówku były zwroty "klucze h2"). Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

W kwestii dostępności. Wszytko dostępne w ilościach co najmniej 2-3sztuki, wkrótce postaram się zlecić kolejną serię kluczy.

Przymierzam się również do wykonania klucza do bębenka (bieżnia tylnej piasty shimano), będę informował w tej kwestii.

 

Gdyby ktoś miał jakąś propozycję, sugestię odnośnie narządzi to proszę śmiało pisać (udoskonalenie, zmiana itp) ew. pomysł na jakiś inny klucz do roweru.

Takie informację będą wartościowe zarówno dla mnie jak i kolejnych nabywców. Z góry za nie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na priv ci napisałem ale i tu napisze, pomysł na klucz mam taki:

 

kluczdosuportupomys.png

 

jak widzimy, jest to bardzo prosty adapter, w srodek wkaldamy klucz do odkrecania kaset, a zewnetrzna krawedz pasuje do wkladu suportu, myślę, że spokojnie oś suportu się zmieści w miejsce w kluczu do kaset. tak na kwadrat jak i isis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki adapter ma już dwa punkty swobody - jeden pomiędzy adapterem a suportem, drugi pomiędzy kluczem do kaset i adapterem. Źle się będzie takim czymś pracować. Już sam klucz do suportu dokręcany kluczem płaskim lata w supporcie, natomiast mozna go przytrzymać śrubą do korby właśnie przez ten otwór ktory ty planujesz wykorzystać do dopasowania klucza od kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie zeby to był az taki problem, pozatym niejednokrotnie klucz do suportu starego typu uzytkownikom takim jak np. ja, jest potrzebny tylko na raz, stad moj pomysl na tani i prosty w wykonaniu na maszynach cnc adapter :) mysle ze spokojnie da rade nim odkrecic suport.

 

kluczdosuportu.jpg

Edytowane przez javman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to z tymi programowalnymi maszynami jest... chcialem aby to bylo jak najlatwiejsze, dlatego jest to adapter plaski - ciecie w jednej plaszczyznie, wymiary moge w razie czegos opracować... moze znajomy M333 coś zaradzi - to tylko koncepcja, a co wyjdzie zobaczymy :)

Edytowane przez javman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam klucz do kasety bez bolca a co lepsze z otworem w środku, do tego klucz do kasety jest o średnicy ok 2cm i ja jak sciagam kasete nie wyciągam ośki koła i klucz wchodzi bez kłopotu... myślę że ośka koła jest rozmiaru osi suportu (kwadrat, bo isis może być większa ale trzeba by to sprawdzić), jak by się to wszystko włożyło do suportu i dobrze zaparło nie powinno się nic wyślizgiwać.

Edytowane przez javman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Javman, dzięki za pomysł.

 

Zbadałem, policzyłem, pomierzyłem. Mimo technicznych możliwości wykonania (wycięcie w odpowiedniej stali, hartowanie/odpuszczanie, cynkowanie), adapter pozostanie najprawdopodobniej w formie projektu.

Większość popularnych (czytaj tanich, >25zł/szt) kluczy do kasety ma budowę, która uniemożliwia wykorzystanie tego adaptera. Wymiary kwadratu, wystającego z suportu, są większe niż otwór w kluczu do kasety. W isis czy octalink tym bardziej się nie sprawdzi (jeszcze większa średnica).

Tak wiec adapter taki współpracowałby jedynie z niewielką liczbą kluczy do kaset albo z suportami o bardzo krótkiej osi (szacuje, że mniej niż 107mm).

 

Dziękuję za propozycję, kolejne mile widziane. Najlepiej przez PW, albo w osobnym temacie w dziale np. "konserwacja".

Nie chciałbym, aby ten wątek w dziale "sprzedam" stał się nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dla większej przejrzystości, w albumie Picasa, dodałem ceny.

Zdjęcia w albumie Picasa.

 

Dla porządku podam jeszcze raz ceny wysyłek (pozycje wg powyższego linka):

- 4zł/5zł (ekonomiczna/priorytet)- klucz "mini" czyli poz. nr 6 (klucz do pedałów),

- 6zł/7zł- "duży" klucz, czyli poz. nr 1,2,3,4,5,7 ew. "duży" klucz plus "mini" klucz,

- 8zł/9zł- wysyłka dwóch "dużych" kluczy, czyli np. bacik plus klucz do HT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Klucz wykonany precyzyjnie, pasuje ładnie do miski suportu. Dodam jeszcze że pasuje do nakrętek centerlock w piastach Shimano, tych z ośką 15 oraz 20mm. Sprawdziłem to osobiście na HB-M810.

Jeżeli lubicie sami naprawiać rower to polecam zakup tego klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Klucz do bębenka jest już wykonany, szukam jakiejś chętnej osoby do przetestowania. Wg mnie wszystko zostało dobrze zmierzone i spasowane.

 

Jak widać na zdjęciu klucz ma inną konstrukcję niż typowa-cylindryczna, z dwóch powodów. Po pierwsze- mam aktualnie pewien problem ze znalezieniem dobrego tokarza oraz frezera. Po drugie- nie lubię kopiować czyichś pomysłów. Na początek postanowiłem więc wymyślić swój własny wzór.

 

Działa to w taki sposób, że nakrętka mocująca kasetę (lockring) blokuję klucz przed wypadnięciem z nacięć w bieżni a tym samym zniszczeniem jej. Następnie klucz wkręcamy w imadło i kręcimy kołem w odpowiednim kierunku (łatwo się pomylić). Taka konstrukcja umożliwia łatwe rozkręcenie bębenka w nawet od dawna nie odkręcanych piastach.

 

BTW. Z sugestiami lepiej pisać do mnie bezpośrednio przez PW. Wątek niby obserwuje, ale powiadomień nie otrzymuje.Odpowiadać więc mogę ze sporym opóźnieniem.

 

Obiecane zdjęcie:

 

aaaa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do ht2 jak najbardziej bardzo fajny, ale musze z wielkim żalem powiedzieć ze bacik raczej sie nie spisał. Przy pierwszej probie odkręcenia łancuch strzelił. Nie pisze tego zeby odstraszyc ewentualnych przyszłych nabywcow takiego sprzetu, tylko ewentualna jest to sugestia do wykonawcy zeby uzył czegos mocniejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem. Prawdopodobnie mój błąd przy montażu, bo łańcuch był nowy. Resztę ustalimy przez pw.

 

Przy takiej produkcji zdarzyć się mogą pewne błędy, które nie zawsze wychwycę. "Kontrola jakości" jest jednoosobowa :) Sugestię/uwagi/krytyka jak najbardziej potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...