Skocz do zawartości

[klucz] do suportu h2 - systemów zint. osi


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem klucz 3w1 już jakiś czas temu, lecz musiałem się wstrzymać z zakupem i montażem części do wypłaty. Klucz - świetny. Zero jakichkolwiek problemów z dopasowaniem do misek i z montażem ich w ramie. Klucz pewnie leży w dłoni, a w razie potrzeby można się nim bronić ;)

 

Przesyłka ekspresowa! Gdy będę potrzebował kolejnych narzędzi, najpierw zajrzę tutaj, a dopiero później na allegro lub do stacjonarnego sklepu rowerowego. Polecam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka narzędzi zakupiłem, ale na sprawdzenie ich będą musiały zaczekać do zimy. W każdym razie świetny kontakt, ekspresowa przesyłka i jakość wykonania godna naśladowania!
Z takimi kluczami to zapewne każdy serwis jest przyjemnością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze do amortyzatorów gotowe, aczkolwiek jeszcze "nie opisane". Potrzebuję zrobić coś na wzór listy modeli, do których dany typ będzie pasował.

Gdyby ktoś był w stanie pomóc, to proszę pisać. Zdjęcie poniżej.

2ujx.jpg

 

RST- 2 typy- sprawa jasna. Różnica jest na tyle widoczna, inne wypustki, że na podstawie samego zdjęcia klucza oraz korków można zdecydować.

Suntour. Słyszałem, że są 2 typy, MTB oraz trekking. Nie jestem w stanie złapać tej różnicy. Mam w rodzinie suntour-a 28- pasuję typ mtb. Nie wiem czy pomiary przeprowadzałem na jakimś dziwnym trekkingowym widelcu, czy informacja o 2 różnych rodzajach jest niesprawdzona.

 

Klucze do konusów- praca wre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AKTUALIZACJA

Dostępne klucze do piast- do konusów.

Grubość to 2mm. Stal gatunkowa, pełen cykl obróbki cieplnej.

 

Komplet to 3szt kluczy.

- pierwszy to rozmiary 12-13mm

- drugi 14-15

- trzeci 16-17

 

Moje testy przebiegły pomyślnie.

W trakcie użytkowania okazać się może, że wskazane będzie coś poprawić- kształt, otwór do zawieszenia itp. Tak jak przy poprzednich projektach otwarty jestem na wszelkie sugestię, propozycję zmian od użytkowników narzędzia.

 

Cena to 27zł za komplet. Wysyłka 6/7zł.

 

Reszta przedmiotów dostępna.

W przyszłym miesiącu wreszcie ruszy strona- również ze sklepem internetowym.

 

Zdjęcia poniżej.

9g8b.th.jpg

2lsj.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@@M333

 

Co do kluczy do konusów - rozważ może jakieś inne opcje łączenia rozmiarów - np. rozmiar 13-15 w jednym kluczu :) Chętnie bym przygarnął jakieś dobre klucze bo to co mam to szajs (Kross), ale cena za komplet kluczy w rozmiarach których nie potrzebuję jest zaporowa niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję wszystkim dotychczasowym nabywcom- testerom. Pozytywne opinie utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto kontynuować ten projekt. Jest duże zapotrzebowanie na wąskie płaskie klucze od piast.

 

Co do rozmiarów. Po przeprowadzeniu wielu serwisów tradycyjnych piast zauważyłem, że konus jest zazwyczaj o 2mm mniejszy od przeciwnakrętki. Przy zastosowaniu kompletu kluczy o sugerowanym przez @BikerLight stopniowaniu (12-14, 13-15) nie będziemy w stanie odkręcić przeciwnakrętki- drugi interesujący nas wymiar jest pod drugiej stronie rękojeści. Dlatego też układ taki jak widać. Jeżeli nie mam racji to proszę o wyprowadzenie z błędu.

 

Co do ceny. Seria próbna (z naklejkami zamiast znaczników do stali) jest tańsza. Postaram się zachować dotychczasową cenę, nie mogę obiecać że się uda. Ten produkt wymaga bardzo specyficznej obróbki cieplnej. Poza tym materiał również droższy. Staram się aby ceny były możliwie przystępne (wole sprzedawać więcej z niższą marżą niż wcale nie sprzedawąć). Punktem wyjścia do kalkulacji ceny jest koszt produlkcji.

 

Z pierwszej testowej puli forumowej zostały mi jeszcze 3 komplety. Nieco więcej kluczy dostępnych jest na allegro, również pojedyncze egzemplarze. Cena nieco wyższa niż tutaj, na Forum. Zainteresowanych zapraszam do zakupu.

.
W tym miesiącu powinien już ruszyć sklep internetowy. Były nieplanowane trudności techniczne, stąd też to opóźnienie.

 

Jest kilka nowych produktów na etapie projektowania oraz produkcji. Gdy fizycznie będą u mnie, poinformuję w tym wątku.

Standardowa prośba. Wszelkie sugestię, propozycję są mile widziane. Kontakt tutaj przez PW albo przez maila. Wszystkich wysłucham, wszystko rozważę.

Edytowane przez M333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak taki klucz miałby wyglądać.

Odezwij się do mnie przez prywatną wiadomość. Pokaż jakiś rysunek, schemat z wymiarami. Ja przy najbliższej okazji być może dołączę do zamówienia.

 

Z nowości to lada dzień wystawię 2 nowe klucze do korków amortyzatora (sunotur inny typ oraz rst- trzeci rodzaj).

Poza tym mierniki łańcucha 2w1 (z dodatkową funkcją trzymania łańcucha podczas spinania) doczekały się trwałych oznaczeń zużycia.

Wszystko widoczne na aukcjach.

Sklep internetowy powinien wystartować na przełomie miesiąca. Wszystko będzie widoczne w jednym miejscu, ułatwi to na pewno zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

M333 - a może by spróbować takie maleństwa do prostowania tarcz zmontować? Byłoby to nieco subtelniejsze, a i dozowanie siły chyba delikatniejsze:

 

http://www.morningstartools.com/Pages/DrumstixIII.aspxa

 

Podrzucam pomysł, ostatnio prostowałem Twoimi kluczami, ładnie szło, ale właśnie w Zinn' ie przeczytałem o tym ustrojstwu.

 

I jeszcze otwieracz do piwa w komplecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany wolę masywne klucze z uwagi na pewniejszy chwyt i fakt, że sa praktycznie niezniszczalne. Drumstixy są fajne jako takie, ale narzędzie serwisowe to to nie jest a moje doświadczenia ewidentnie dowodzą, że prawdziwe graty serwisowe są jak jakość samochodu osobowego kontra koparki czyli jedno do zarabiania przez naście lat tyrania a drugie do aso tydzień po końcu 2 letniej gwarancji.

 

Jeżeli już to może miniaturki kluczy w formie bryloka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...