Skocz do zawartości

[klucz] do suportu h2 - systemów zint. osi


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio dla jednego Forumowicza wykonałem testowo nietypowy klucz. Do serwisu piast szosowych Dati.

 

dati-hubset-1-e.jpg

 

DATI-2.jpg?1331412853

 

Gdyby ktoś potrzebował to mam jeszcze 2 takie egzemplarze.

 

Pozostałe klucze dostępne. Wysyłki na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cisza w wątku pozorna. Wszystkie klucze dostępne.

 

Prośbą do poprzednich kupujących. Jeżeli ktoś kupił ostatnio klucze ode mnie, chcę je zarekomendować to proszę o wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle prośby M333.

 

Kiedyś kupiłem klucz 3w1 i bacik. Oba są świetne, klucz do HT przylega idealnie, nie ma mowy obrobieniu misek, przynajmniej jak na razie. Bacik trzyma elegancko.

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem zastosowanie w baciku gumy, która zamocowana by była na końcu długiego łańcucha i przyczepiona do końca rączki bacika. Łańcuch byłby wtedy od razu dociśnięty do zębatki. Trzeba tylko wymyślić materiał, który będzie wystarczająco elastyczny i mocny.

 

Pozdrawiam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i za sugestię.

Testowałem ostatnio kilka kaset, bacik był wielokrotnie używany, raz za razem. Nie zauważyłem tej niedogodności. Może jednak rzeczywiście usprawni to pracę.

Guma może nie, ale sprężyna mogłaby się sprawdzić. Zorientuje się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wspomniałem o tym dlatego, że z bacika źle się korzysta, ale właśnie po to, żeby usprawnić nieco pracę. Generalnie i tak uważam, że ten system mocowania łańcuchów na baciku jest dużo lepszy niż ten, który oferuje większość firm, tak jak np. tu http://image.ceneo.pl/data/products/15199933/i-bike-hand-klucz-lancuchowy-bacik-yc-501a.jpg

Edytowane przez spons92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Klucz może służyć do obrony jako broń obuchowa... :icon_wink:

 

A tak poważnie to jest bardzo dobrze spasowany i mega sztywny. Nie ma obawy, że się ześlizgnie lub objedzie ząbki. Francuz idzie w odstawkę. 

Ode mnie 10/10.  :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii klucza do konusów/piast- w najbliższych tygodniach nie ma raczej na szans. Zająłem się realizacją kilku innych rowerowych projektów. Nic nie wskazuje na to, żebym był w stanie zabrać się za to w jakimś bliższym terminie.

 

Klucz do piast ma poza tym to do siebie, że z racji na inne gabaryty (znacznie cieńszy niż pozostałe klucze) wymaga innej obróbki. Generuję to dodatkowe koszty.

Tak więc wpływ mają na to również pieniądze. Ceny wykonania (bez cynkowania oraz rękojeści) w dotychczasowym miejscu są zbliżone do finalnych cen gotowych importowanych kluczy do piast, chociażby z allegro.

 

Może nowe projekty (daleko posunięte prace) zrekompensują, chwilowy mam nadzieję, brak w ofercie kluczy do konusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redbull1. Robiłem różne wersje. Pierwszy testowy "projekt" w kilku przypadkach nie wytrzymał. Poprawiłem błąd.

Mogę wymienić na nowy model, mogę oddać pieniądze. Już piszę do Ciebie PW w tej sprawie. Jak mawia znajomy hydraulik: "firma bidna ale solidna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do zadowolonych posiadaczy klucza 3 w 1. Jest świetnie wykonany, dzięki niemu przeserwisowałem bez problemu M520-tki. Wielki pozytyw dla wykonawcy.

 

Jakie to nowe projekty kluczy jeśli można wiedzieć? Czy jest może wśród nich wyciskacz/wciskacz łożysk do misek

suportu ( Accent, Token itp. ) Hollowtech II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klucza do kaset nie posiadam. Przy mojej małoseryjnej produkcji cena wykonania jest bardzo wysoka. Na tyle wysoka, że sprzedając nawet za kwotę równą sumie wykonania, nie znalazłbym nabywców.

 

A baciki dostępne. Mam ładne egzemplarze- z nowymi łańcuchami KMC. Dla Forumowiczów w cenie 17zł/szt plus 6 wysyłka.

Edytowane przez M333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dziękuje za przychylne opinie. Zarówno tutaj jak i komentarze za transakcję w serwisie aukcyjnym.

Kilka spraw wypada poruszyć, dla przejrzystości ujmę to w punktach:


1. link do nowego konta z aukcjami http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29339575 ; ceny dla Forumowiczów, przy zakupie przez forum, sporo niższe; w Lublinie jestem w stanie zorganizować odbiór osobisty- niemal codziennie
2. w porównaniu do oferty z pierwszej wiadomości doszło kilka nowych produktów, kilka zostało poprawionych, kilka zupełnie nowych jest już prawie gotowych
3. wkrótce (2-4tyg) dostępne będą klucze do korków amortyzatorów (3 czy 4 rodzaje, suntour i rst)
4. projekt dotyczący kluczy do konusów- już w realizacji, ale kilka tygodni nam to zajmie (testy i ew. modyfikacje)


5. gdyby ktoś miał pomysły co jeszcze warto wykonać, czym się zająć to proszę śmiało pisać


6. poza tym szukam kogoś posiadającego pedały look inne niż model quartz- np. s-truck (albo analogiczne w wersji szosowej) i chętnego w pomocy w zaprojektowaniu klucza do osi, coś na wzór "mini klucza" do m520 albo do look quartz

 

Wątek staram się na bieżąco śledzić. Niemniej najpewniejsza metoda kontaktu ze mną to "prywatna wiadomość" przez forum.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...