Skocz do zawartości

Scott Club


Piterpak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie rozmiarówki Scotta. Mam możliwość zakupienia Sparka i mam problem. Mam 191cm wzrostu i raczej jeżdżę maratony lub dłuższe trasy. Na stronie Scotta podają dla mojego wzrostu L lub XL (jest taka tabelka). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jesteś pomiędzy rozmiarami, nawet ze wskazaniem na XL z racji preferowanych długości i typu tras. Z drugiej strony jakiś teren masz zamiar zaliczać inaczej nie myślałbyś o fullu :)

Na Twoim miejscu próbowałbym się zmieścić w L. Spark jest dość specyficznym full'em i ten rozmiar zdałby egzamin, szczególnie jeśli preferujesz odrobinę bardziej siłową jazdę niż kadencyjną ze względu na położenie siodełka względem osi suportu.Jeszcze istotnym jest jaki oceniasz udział dł. nóg we wzroście, lepiej wtedy by był on nieco większy od przeciętnej. Sam byłem pomiędzy M i L, wg tabelki nawet M już właśnie się skończył. Eksperymentowałem z L i różnymi sztycami i mostkami i jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na M, dużo lepiej jeździ się w terenie, a do bardzo komfortowego wyciągnięcia się na szosie wystarczy chwycić za bardzo krótkie rogi(z resztą to nie jest rower na szosę). Spark XL to naprawdę okrutna "kobyła", ogromna główka ramy może jeszcze da się przełknąć przy tym wzroście (albo nie) ale ogólny gabaryt jest powalajacy jak na terenowego fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie rozmiarówki Scotta. Mam możliwość zakupienia Sparka i mam problem. Mam 191cm wzrostu i raczej jeżdżę maratony lub dłuższe trasy. Na stronie Scotta podają dla mojego wzrostu L lub XL (jest taka tabelka). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Witam jeszcze raz i przepraszam za poprzedni post. Kliknnąłem nie to co trzeba i prosze administratora o usunięcie poprzedniego postu.

Teraz to co chciałem napisać:

 

Mam 193cm wzrostu i Sparka XL (od roku). Mostek 120 odwrócony na minus. Do granicy bezpieczeństwa sztycy zostało 1,5cm. Zatem rozmiar jest odpowiedni. Tak przynajmniej oceniam. Poprzednio ujeżdżałem Scale także XL z mostkiem 120 a sztycę wyciągałem poza granicę bezpieczeństwa.

Być może w moim Sparku nieco lepiej spisywałby się mostek 110 ale to musiałbym najpierw sprawdzić. Niemniej z premedytacją wybrałem mostek 120 i niskoprofilowe stery Tune właśnie z uwagi na dośc długą główkę ramy. Chciałem mieć możliwośc dociskania przedniego koła i uniknąć efektu myszkowania na stromych podjazdach.

Jeżdżę maratony a treningowo trasy raczej średniej długości, choć odcinki ponad 100km (na szosie) się zdarzały. Właśnie na długich trasach nachodziła mnie refleksja, że może wygodniej byłoby z mostkiem 110. Refleksja ta jednak mija na maratonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właścicieli rowerów Scott. Jest duża szansa,ze wkrótce dołacze do tego szanownego grona. Otóz noszę się z zamiarem kupna Scotta Scale 29 pro. Jest to rowerek z karbonowa ramka i tu mam pytanie, czy on wytrzyma moja wagę (około 94 kg) i czy jest sens z taka waga ładowac sie w karbonową ramę. Sprzedawcy zapewniaja,ze nie ma z tym najmniejszego problemu,ale wiadomo oni chca sprzedac towar. Ja jednak trochę sie obawiam a ten rower przeciez troche kosztuje. Jak to widzą właściciele Scottów, a szczególnie karbonowych rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,pisałem już o tym w innym temacie ale tu może dowiem sie więcej,chciałbym zakupić Aspecta 60 z tego roku,co myślicie na jego temat?? wiem że to Scott więc w tym miesjcu będzie chawalony ale pytanie czy do 1300 zł nie lepiej wybrać coś mniej markowego z lepszym osprzętem np Merida Matts 20v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

hej, zastanawiam sie włąsnie nad takimi kołami, bo nie mam zamiaru jakoś w poźniejszym czasie przeskakiwać na hamulec tarczowy, co mozesz powiedziec o tych kołach 20 szprych to nie za mało? ja wazę ok 65kg w centrumrowerowym z 2011 roku myśle ze jakis upust dadzą to za 580zł do kupienia bedą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jeszcze raz i przepraszam za poprzedni post. Kliknnąłem nie to co trzeba i prosze administratora o usunięcie poprzedniego postu.

Teraz to co chciałem napisać:

 

Mam 193cm wzrostu i Sparka XL (od roku). Mostek 120 odwrócony na minus. Do granicy bezpieczeństwa sztycy zostało 1,5cm. Zatem rozmiar jest odpowiedni. Tak przynajmniej oceniam. Poprzednio ujeżdżałem Scale także XL z mostkiem 120 a sztycę wyciągałem poza granicę bezpieczeństwa.

Być może w moim Sparku nieco lepiej spisywałby się mostek 110 ale to musiałbym najpierw sprawdzić. Niemniej z premedytacją wybrałem mostek 120 i niskoprofilowe stery Tune właśnie z uwagi na dośc długą główkę ramy. Chciałem mieć możliwośc dociskania przedniego koła i uniknąć efektu myszkowania na stromych podjazdach.

Jeżdżę maratony a treningowo trasy raczej średniej długości, choć odcinki ponad 100km (na szosie) się zdarzały. Właśnie na długich trasach nachodziła mnie refleksja, że może wygodniej byłoby z mostkiem 110. Refleksja ta jednak mija na maratonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dawno mnie tu nie było.. Witam kolege ze Sparkiem i dzięki za chęć pomocy w razie czego..:) Póki co - to moja maszyna postała sobie 10 miesięcy (urodzilam niedawno dzieciątko:-)) i teraz wracam znowu na trasy:) SCOCIK juz po przeglądzie i ruszamy:)

 

A jest tu ktoś z Tychów? albo okolic..?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...