Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję roweru na szosę 95% reszta lekki las. Mam 183 wzrostu i jakieś 130 kg wagi :( Boję sie że ten amortyzator z lazaro nie wytrzyma co byście polecili ? Ktoś założył do niego SPD ? Rama 19" ? Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób pisze/pyta o Kands Maestro na http://www.transrower.pl znalazłem takie informacje :

 

MODEL 2013     KANDS MAESTRO MEN
RAMA          KANDS ALU HYDROFORMING TUBE 19" 21"
WIDELEC     SR-SUNTOUR NVX REGULACJA / BLOKADA
HAMULCE     SACCON V-brake ALUMINIOWE
KORBY         SHIMANO FC-M311 48/38/28 L175
SUPORT         NECO MASZYNOWY
KLAMKOMANETKI     SHIMANO ALIVIO ST-M410
PRZERZUTKA T.     SHIMANO ALIVIO RD-M430
PRZERZUTKA P.     SHIMANO ALIVIO FD-M412
KASETA         SHIMANO HG-41 8 RZĘDOWA
KOŁA         28" KANDS MAXX P/SHIMANO KASETA
OPONY         CST 700x38C
SZTYCA         ZOOM ALUMINIOWA
MOSTEK         ZOOM ALUMINIOWY AHEAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że to jedyny tak popularny temat o Lazaro i Maestro pozwolę podepnąć się z moim problemem.

Rok temu zakupiłem Maestro, wszystko ok. Rowerek jak najbardziej na plus. Fakt faktem trochę już w niego zainwestowałem ale czego nie robi się dla swojego jednoślada :woot:

Do rzeczy: Mam 183 cm wzrostu, rower w rozmiarze 21cali, i tu pojawia się problem. Jak dla mnie pozycja jest za bardzo pochylona. Po dłuższej jeździe bolą mnie ręce i plecy.

Zastanawiam się nad wymianą ramy na mniejszą, przede wszystkim chciałbym bardziej turystyczną pozycję (bardziej wyprostowana). Tu liczę na waszą pomoc. 

-Jaką ramę byście polecali tak do 300-350 zł ?

-Fajnie gdybym mógł przełożyć cały osprzęt z roweru do nowej ramy.

 Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, jako że to jedyny tak popularny temat o Lazaro i Maestro pozwolę podepnąć się z moim problemem.

O wypraszam sobie, zakładając temat pisałem tylko o mooim Lazaro :)

 

 

Mam 183 cm wzrostu, rower w rozmiarze 21cali,

 

Być może troche za duża, ja mam 21" przy wzroście 186, ale to nie tylko wpływ ma wzrost.

 

 

Fajnie gdybym mógł przełożyć cały osprzęt z roweru do nowej ramy.

W zasadzie tylko pozostaje patrzeć na stery, pozostałe części są zunifikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 168cm wzrostu 56kg, od ziemi do krocza 80cm jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni?
Doświadczenie mam.
Na pozycji mi nie zależy, bardziej na "lekkości" jazdy i prędkości. Ale że czasem w teren wjechać trzeba (las, żadne skoki itp.) to wolę coś z amortyzatorem.
Tata ma wspaniały rower, zwie się to Hooger Booger Shikra czy jakoś tak, waży tyle co nic, i jak na swoim genesis grab gs po przejechaniu kilku km z prędkością 20kmh ledwo oddycham ze zmęczenia, tak na tym hooger booger jadę kilka km, prędkość 35-40kmh (szosa) i jestem leciutko zmęczony.
I właśnie tego oczekuję. Tej lekkości. Tego aby rowerem dało się jechać, a nie się męczyć.
Chcę kupić to lazaro http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3168432607.html poniewaz ma blokade amortyzatora ktora jak zapewne wiecie jest bardzo potrzebna przy jeździe po asfalcie.
Koła 26, chociaż widziałem tez lazaro z 28'', ale nie wyobrażam sobie jakoś tego 28.. tj nie czuję tego że tak to powiem.

Aaa, miałem się sptyac:
Ile waży to lazaro??

Edytowane przez nopel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten Maestro ma taka rame jak Integral, to uważam że 21 calowa jest za duża. Ja mam 180 cm i ramę 19 i nawet parę cm więcej idealnie wpasowało by się w ten wzrost. Wg mnie 21 cali na wzrost min. 190 cm.

 

Witam mam 168cm wzrostu 56kg, od ziemi do krocza 80cm jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni?

Doświadczenie mam.

Na pozycji mi nie zależy, bardziej na "lekkości" jazdy i prędkości. Ale że czasem w teren wjechać trzeba (las, żadne skoki itp.) to wolę coś z amortyzatorem.

Tata ma wspaniały rower, zwie się to Hooger Booger Shikra czy jakoś tak, waży tyle co nic, i jak na swoim genesis grab gs po przejechaniu kilku km z prędkością 20kmh ledwo oddycham ze zmęczenia, tak na tym hooger booger jadę kilka km, prędkość 35-40kmh (szosa) i jestem leciutko zmęczony.

I właśnie tego oczekuję. Tej lekkości. Tego aby rowerem dało się jechać, a nie się męczyć.

Chcę kupić to lazaro http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3168432607.html poniewaz ma blokade amortyzatora ktora jak zapewne wiecie jest bardzo potrzebna przy jeździe po asfalcie.

Koła 26, chociaż widziałem tez lazaro z 28'', ale nie wyobrażam sobie jakoś tego 28.. tj nie czuję tego że tak to powiem.

 

Aaa, miałem się sptyac:

Ile waży to lazaro??

Jak chcesz śmigać na szosie 40 km/h to tylko cross, po co się męczyć na tym evolution?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...