Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

No i pojawił się jednak dylemat. Dzwoniłem do gościa z tej firmy zajmującego się sprawami technicznymi. Pytałem o rozmiar ramy do mojego wzrostu. Jestem na pograniczu 17" / 19" w ich tabelkach. Zmierzyłem jeszcze raz wysokość do krocza i rama 19" (80 cm wg. tabelki) jest na styk. Nie chce sobie poobijać czegoś tam więc skłaniam się do rozmiaru 17".

 

Teraz pytanie do was. Czy ktoś ma 175/177 cm wzrostu i posiada ten rower, aby mógł z własnego doświadczenia powiedzieć na który rozmiar się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czekam na kuriera z dostawą, już widziałem rower rano na bazie opeka ale za duży karton i nie zmieścił mi się do samochodu wiec poprosiłem aby mi przywiózł,

mam 176 cm i zamówiłem 19", wieczorem poskładam i dam Ci znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za info.

Czy przed zakupem mierzyłeś sobie wysokość do krocza? Ja w lekkim rozkroku (jak na rowerze) miałem 80 cm, więc teoretycznie rama 19" jest na styk, a według opini powinienem mieć trochę luzu.

 

Czekam na info od Ciebie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj, ze to rower niegorski. nawet minimalny przeswit, kilka cm, spokojnie starcza. poza tym na duzej ramie wygodniej sie jezdzi. jedynie, gdy w teren wjedziesz, taki z nierownym podlozem, to w sytuacji, (gdy musisz zeskoczyc z siodelka a kola opieraja sie , na jakis nierownosciach typu kamienie, korzenie) to wiekszy przeswit miedzy kroczem a rama jest wskazany. wiesz, kola stoja wyzej niz na plaskim terenie(typu asfalt, droga szutrowa) a stopami musisz dotknac gleby. ja mam za duza rame, 21 cali, ale rower uzytkuje tylko w miescie, szutry. i ten przeswit, ktory na nim mam w niczym mi nie przeszkadza. na ,,trudniejszy'' teren mam northteca cayon 2 na kolach 29 cali i ramie 19-tce. i ta 19-tka daje mi konfort w momentach nieoczekiwanego zeskakiwania z siodelka. 

 

 

pozdrawiam. ps. mam nadzieje, ze moja wypowiedz jest zrozumiala. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę, czy nie znalazłaby się taka miła osoba i nie pokazała mi tego roweru ? :( mam 2 metry wzrostu...  Obawiam się tez zakupu przez internet. Mógłbym dojechać gdzieś na terenie prawie całego Mazowsza. :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma trans Power produkuje tez rowery Lazaro, lecz jest to produkcja wyłącznie dla tego sprzedawcy z Allegro i nie ma możliwości kupna prosto z fabryki, jedynym dystrybutorem na terenie Polski jest firma bf_bike.

Edytowane przez krabski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponawiam swoją prośbę, czy nie znalazłaby się taka miła osoba i nie pokazała mi tego roweru ? mam 2 metry wzrostu...  Obawiam się tez zakupu przez internet. Mógłbym dojechać gdzieś na terenie prawie całego Mazowsza. Pozdrawiam !

Ja mam 186 cm i ramę 21", a musiałem kupić dłuższą sztycę (co wyszlo na + bo kupiłem sobie świetną Accenta) - 450 mm - na ciebie ten rower bedzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam już Integrala w domu :) Jestem bardzo zadowolony. Jakość przerosła moje oczekiwania. Częściowo pewnie dlatego że przesiadłem się z dwudziestoletniego "górala". A więc odnośnie wielkości ramy 19 calowej to jest bardzo duża i dobrze że nie wziąłem 21 cali. Niby wysokość do klejnotów to 80 cm ale tak naprawdę zsiada się dalej tak w okolicach pierwszej litery nazwy która jest na ramie a tam już jest 83 cm. Jak wsiadłem pierwszy raz na bosaka w domu to miałem z 1-2 cm luzu a mam 180 cm wzrostu i 84-85 dł nogi. Maksymalnie siodło można ustawić na wysokości ok. 106 cm od ziemi, jak dla mnie to bardzo duży zapas.Rower kupiłem razem z solidnym bagażnikiem z mocowaniami pod sakwy i błotnikami Orion (jednak u faceta udało mi się zamówić czarne, kobieta wcześniej mówiła mi że zostały tylko srebrne). Elementy te były już zamontowane na rower więc wystarczyło zamontować przednie koło, kierownicę i pedały. Przerzutki i hamulce są już wyregulowane i wszystko chodzi naprawdę cudownie. Ktoś tam pisał wcześniej że nie czuje różnicy regulując amortyzator. Ja widzę różnicę i to sporą podczas regulacji w twardości amortyzatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piehursson, @nedved

 

Rower otrzymałem ok 17. Po zamontowaniu koła i kierownicy  uczom moim ukazał sie czarny Lazaro Integral V rozmiar 19"

Stojąc na pełnych stopach i na boso w domu ramę miałem pod samymi jaj...mi. Kierownica jest trochę daleko.

Mam 176 cm wzrostu, nie wiem jakie długie nogi bo nie mierzyłem.

Jutro zamwiam drugi rower w rozmiarze 17" bo ten wydaję sie za duży. Jak przyjdzie 17" to wtedy zdecyduję sie na jeden a drugi odeślę bo innego sposobu nie ma.

Jakośc wykonania i wygląd roweru godny polecenia.

mam tylko trzy uwagi:

1. kierownica wydje się trochę zbyt wąska ale to może być subiektywne odczucie w starej Blachi miałem ok 10cm szerszą.

2. miałem problem z wyregulowaniem przedniego hamulca po zamontowaniu koła ale to może mój brak umiejętności.

3. wymieniony amortyzator na SF11-NVX MLO 700C z blokada skoku po zablokowaniu wykazuje pene luzy ok 3mm (może to normalne?)

 

podsumowanie:

zamawiam 17" i wtedy porównam który jest bardziej odpowiedni. jeśli jest ktoś z okolic Gorzowa i jest zainteresowany mogę odsprzedac, bo podejrzewam, że zdecyduję sie na 17"

Edytowane przez szurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. wymieniony amortyzator na SF11-NVX MLO 700C z blokada skoku po zablokowaniu wykazuje pene luzy ok 3mm (może to normalne?)

 

 

 

Tak to normalne, przypominam, że nie wolno blokować amortyzatora pod obciążeniem, blokadę włączasz po zejściu z roweru w maksymalnym rozprężeniu amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...