Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczął mi cykac napęd a może to tylko padały, bo ten dźwięk słychać tylko podczas pedalowania, do tego dzisiaj kilka razy strzelił mi łańcuch i przerzutka wariowala. Sam już nic nie będę regulował w przerzutce bo jeszcze namieszam bardziej niż teraz jest...

Napisalem do bfbike i na dniach zdam wam relacje jak realizowana jest gwarancją. Liczę na to, że rower będę mógł naprawić w jakimś lokalnym serwisie a koszty naprawy/regulacji zostaną pokryte.

 

Sent from i9000 using Tapatalk

Edytowane przez szymon627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przejechanie 65km upoważnia do wypowiedzi na temat roweru.

Nie jestem zapalonym rowerzystą, który jeździ 40-50km dziennie.

Raczej są to krótkie wycieczki po 10-15km i to nie codziennie głównie dlatego, że jeżdżę jak na razie z 7 letnim synem dla którego ten dystans wraz z odpoczynkami to i tak jakieś 1,5-2h.

Lazaro Integral V kupiłem bo szukałem roweru głównie na szosy, a gotówką jaką dysponowałem to 1000zł.

Na tym forum dowiedziałem się, że nie ma nic lepszego w tej cenie jeśli chodzi o osprzęt, a na tym najbardziej mi zależało.

Nie jestem typem, który poświęca się czemuś do końca. Kupuję zegarek to ma działać, kupuję samochód ma być wygodny i niezawodny, kupuję rower ma działać sam z siebie a nie po mega regulacjach, specjalnemu dbaniu czy chuchaniu.

Zainwestowałem trochę czasu w wiedzę o osprzęcie i faktycznie ciężko znaleźć nowy rower na całym osprzęcie Alivio do 1000zł.

Mam nadzieję, że rower bez specjalnego traktowania będzie służył sporo lat.

Ot, przeczyszczę i psiknę smarem w sprayu łańcuch raz na jakiś czas.

Co do samego roweru to aż takich ochów i achów bym tutaj nie wygłaszał. Sam jeździłem w życiu na Wigry3, Jubilat z komuni, bmx jak były w modzie, górale (z normalnego sklepu rowerowego - hipermarketów jeszcze wtedy nie było), koza/ukraina babci, trekking ojca, gazella brata.

Do każdego przyzwyczajałem się w minutę po wejściu na niego. Na każdym jechało mi się dobrze bez zmęczenia.

Po pierwszej przejażdżce Integralem myślałem, że mi ręce odpadną ale okazało się, że kierownicę miałem za bardzo pochyloną do przodu. Po drobnej korekcie było o niebo lepiej ale zaś czułem, że z siodełka spadam.

Wyregulowałem kąt i znów lepiej.

Jazda natomiast na nim to naprawdę przyjemność. Opory toczenia, zmiana przerzutek, praca korby naprawdę dają poczucie, że rower jest z wyższej półki niż w rzeczywistości.

Czekam jedynie aż mi się defaultowe klocki zjadą bo kiepskawo hamują gdy jadę z córeczką w foteliku (dodatkowe 20kg) i od razu wymienię na coś porządniejszego.

Tzn. nie, że nie hamują ale nie mam do nich zaufania. Mam wrażenie, że jak przegnę z prędkością i zacznę ostrzej hamować to zawiodą.

To na razie tyle z moich bardzo amatorskich wrażeń z Lazaro Integral V.

Musiałbym się pylnąć na rowerze za 3-4k aby mieć pełen pogląd na jakość tegoż Lazaro.

 

Podsumowując, jeżeli się nie będzie psuł to warty wydania 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie bo zastanawiam się nad Kands Maestro ale nie wiem jak to jest u niego z wytrzymałością. chcę żeby mi posłużył kilka dobrych lat. Moim drugim typem jest Raleish Everest GTS ale nie wiem czy ma blokadę skoku amortyzatora co mnie się przyda. Czy w cenie do 1100 zł. Da się coś lepszego /sprawdzonego znaleźć?

P.S Sorka że nie ten temat ale nie mogę coś ogarnąć tego forum a tutaj już było trochę mowy o tym Kands,ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie ostatnio z mojego integrala zaczeły wydobywać się niepokojące dźwięki.
Co może być przyczyną ? oddawał już ktoś lazaro na gwarancję? Jak z serwisem gwarancyjnym czy raczej nie istnieje?

W kandsie miałem coś podobnego, myślałem, że to napęd lub suport ale po 400km pojechałem na regulacje tylnej przerzutki-wystarczyło kilka ruchów tylną śruba. Kupilem też smar shimano suchy, wszystko podokrecalem łącznie z pedalami i siodelkiem. W sumie to raz mi tyka a raz nie. Po trochę ponad miesiącu mam coś koło 800km a takie tykanie od czasu do czasu mam już gdzieś od setnego km, chociaż ostatnio ustało.

O gwarancji i serwisie pisalem jakoś tu w temacie na początku czerwca gdy kupilem rower. Jeżeli kupiłeś rower u bfbike to przeczytaj mój wpis.

Hmm a może to pedały czasem tak tykaja.

 

Sent from i9000 using Tapatalk

Edytowane przez szymon627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

linki allegro, które wklejaliście są już nieaktywne dlatego wole spytać czy to aukcje tego użytkownika i ten rower polecacie w tym temacie:

http://allegro.pl/aluminiowy-szybki-cross-integral-v1-blotniki-men-i2452875912.html

 

Chciałbym kupić w miare tani i dobry rower dla początkującego / laika

Potrzebuje go do wycieczek po lesie / drogach

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

linki allegro, które wklejaliście są już nieaktywne dlatego wole spytać czy to aukcje tego użytkownika i ten rower polecacie w tym temacie:

http://allegro.pl/al...2452875912.html

 

Chciałbym kupić w miare tani i dobry rower dla początkującego / laika

Potrzebuje go do wycieczek po lesie / drogach

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam !

Niestety to nie jest ten rower o którym mowa w temacie.

Integral V1 ma o 3 rzędy gorszy osprzęt.

Lazaro Intergal V już się wysprzedały niestety - JUŻ JEST-- LAZARO INTEGRAL FULL ALIVIO rozmiar21' (2429126218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale zapytaj tego użytkownika allegro bf_bike czy jeszcze będzie je wystawiał (może wznowią produkcję albo już jadą z następną partią)

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek 1986, jak dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam niecale 2m ; d

 

Moglbys wkleic fote wysokosci swojego siodelka? Aktualnie rehabilituje swoja stope, ale siadajac na sucho mam wrazenie ze siodelko wbija mi sie w prostate - zas kierownica jest za nisko. Nie wiem jak bedzie w trakcie jazdy... : )

 

krism4a1 - kiedys wspominales o filmiku nt regulacji amora w Lazaro, wrzuciles juz go? Przegladalem przed chwila temat, moze pominalem.

 

Znalazlem cos takiego http://www.forumrowerowe.org/topic/66822-amortyzator-sr-suntour-sf-nex-4110-regulacja/

 

Ale mam nadzieje ze to nieprawda, pytanie do tych "ciezszych", daliscie rade go utwardzic?

Edytowane przez ress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego http://www.forumrowe...4110-regulacja/

 

Ale mam nadzieje ze to nieprawda, pytanie do tych "ciezszych", daliscie rade go utwardzic?

Przy mojej wadze 95kg nie ważne jak ustawiam ten amor.

To jest prowizorka i działa tak samo na + jak i na -

Rozpędzanie w stójce to spora strata energii niestety.

 

Jestem po krótkiej ale dość intensywnej jeździe Integralem i muszę stwierdzić, że rower daje sporo frajdy z takiej jazdy.

Nie czuję zbyt wielkich oporów poza wiatrem.

Kadencja była niska (ok. 60 do w porywach/rzadko 80 obr/min) więc mocno cisnąłem na pedały - nie wiem czy zmiana przyjdzie z czasem czy tak mi się po prostu lepiej jeździ.

Czuję, że nie tracę niepotrzebnie energii na machanie 90-105 obr/min.

Z lekkiego pochyłu udało mi się pojechać 53km/h.

Na prostej 40km/h i jeszcze był zapas ale trasa mi się kończyła (za późno zacząłem próbę :P ).

 

17km przejechałem w 43min po zróżnicowanym terenie, w którym było płasko, z górki i pod górkę (w pewnym momencie ostro zwolniło do 11km/h).

Średnia niemal 24km/h jest dla mnie świetną wartością bez żadnego przygotowania i sądzę, że to w dużej mierze jest przy pomocy napędu Integrala i niezłych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie ostatnio z mojego integrala zaczeły wydobywać się niepokojące dźwięki. http://www.youtube.com/watch?v=9tGiNcZ4BqQ Co może być przyczyną ? oddawał już ktoś lazaro na gwarancję? Jak z serwisem gwarancyjnym czy raczej nie istnieje?

Wczoraj też to zauważyłem / zausłuszałem :P

Po przyjeździe do domu chwyciłem pedał lewy za te aluminiowe zęby i zacząłem tym wierzgać na wszystkie strony i wydawał właśnie ten odgłos.

Nie miałem czasu na weryfikacje tego dźwięku ale w weekend to uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze piasty na korzyść Kands, inna geometria:

lp378_Evolution-vs.jpg

Kąty wyglądają na takie same, przesunięta jest oś suportu do przodu w Evolution o ok grubość rury podsiodłowej, co wg mnie spowoduje to że jest bardziej nadsterowny.

W takim razie czemu Kands jest droższy?

Czy Lazaro evolution v3 ma blokade amora tak jak kands?

Czy różnice między ramą 19 a 21 są bardzo odczuwalne?.

Ponieważ mam 180 cm wzrostu i 16 lat(rosne) i zastanawiam się jaką rame brać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czemu Kands jest droższy?

Czy Lazaro evolution v3 ma blokade amora tak jak kands?

Czy różnice między ramą 19 a 21 są bardzo odczuwalne?.

Ponieważ mam 180 cm wzrostu i 16 lat(rosne) i zastanawiam się jaką rame brać..

Ja mam 183-185 wzrostu i mam 21 cali, kola28 chyba jest w sam raz, ale pozycji na rowerze nie mam prostej tylko taka bardziej pochylona. Kroczem nie zahaczam o ramę mam trochę luzu.

 

Sent from i9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie wiem gdzie o to spytać czy różnica między ramą a 19 a 21 będzie duża dla kompletnego laika który ma jezdzić tylko rekracyjnie,i naczym ona będzie polegać mam 180 cm(i rosne,mam 16 lat) i długość od podłoża do krocza wynosi 79/80 cm,a o to tabela :

 

A

 

 

wymf.jpg

 

 

17”

 

19”

 

21”

 

A

 

73cm

 

77 cm

 

81 cm

 

B

 

54 cm

 

58 cm

 

61 cm

 

C

 

64 cm

 

68 cm

 

71 cm

Czy lazaro też ma blokade amortyzatora jak kands?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie wiem gdzie o to spytać czy różnica między ramą a 19 a 21 będzie duża dla kompletnego laika który ma jezdzić tylko rekracyjnie,i naczym ona będzie polegać mam 180 cm(i rosne,mam 16 lat) i długość od podłoża do krocza wynosi 79/80 cm,a o to tabela :

 

A

 

 

wymf.jpg

 

 

17â

 

19â

 

21â

 

A

 

73cm

 

77 cm

 

81 cm

 

B

 

54 cm

 

58 cm

 

61 cm

 

C

 

64 cm

 

68 cm

 

71 cm

Czy lazaro też ma blokade amortyzatora jak kands?

Nie ma blokady. O ramach pisalem w tym temacie kilka razy, tyle że mam kandsa ale ramy są chyba bardzo podobne.

 

Sent from i9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...