Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pompowanie powyżej 4 at. jest dla wielu automatów na stacjach nie lada wyzwaniem.W mojej okolicy tylko na Orlenie jest automat który naprawdę pompuje na tą wartość ale też z problemami.Ja to robię następująco. Ustawiam na 4.5 a potem conajmniej 3 razy podłączam wężyk po sygnalizacji osiagnięcia zadanego cisnienia. Za każdym razem coś tam podpompuje czyli masz rację z tym uciekaniem cisnienia. Na innych stacjach mało kiedy udaje mi się osiągnąć pełne 4 at.Jakie znaczenie ma ciśnienie prekonał mnie eksperyment.Kolega na Author-ze z tej samej górki rozpędza się tak samo jak ja ( swobodny zjazd -wagę mamy podobną i koła 28") przy moim ciśnieniu 4.2-4.5.Jak mam w okolicach 3at to zostaje daleko w tyle....test oczywiście na szosie przy oponiach 700x38.

Panowie zainwestowałem w rowerek i kupiłem sobie kółka 3 komorowe na piastach maszynowych Novatec.Obręcze mają duzo niższą wysokość a koła kręcą się bardzo ale to bardzo lekko.Wytestuje to podziele się wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands Maesteo:

Po ponad 130km a może 150 w sumie to nie jestem pewny bo dopiero dziś rano licznik przelozylem, jestem zadowolony. Rower jest dość szybki, czuje się na nim pewnie. Przerzutki ładnie przechodzą tylko jak zmieniam przednia to muszę z sekundę przytrzymać ten przycisk od biegu wyżej. Zauważyłem jeszcze, ze przy ustawieniu 3-7, 3-8 łańcuch albo coś chrobocze, nie mam pojęcia co to jest. Siodełko dziś musiałem od dołu podkręcić bo trochę się poluzowalo. Gdy dystans wycieczki jest dłuższy niż 25km to zaczyna boleć szyja i pod szyja kilka cm, jednak tak jak się obawiałem mostek będę chyba musiał zmienić. W sumie za ta cenę jestem zadowolony, ale dołożę chyba kilka zl i być może kupię mostek, hamulce i jakieś plastikowe błotniki. Rower jak najbardziej jest godny polecenia!

 

 

Oryginalne opony to 28x1,95 a ja na liczniku wpisałem wartość dla 28x2,00. Czy to jest jakaś spora różnica czy może być?

Sent from i9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne opony to 28x1,95 a ja na liczniku wpisałem wartość dla 28x2,00. Czy to jest jakaś spora różnica czy może być?
druga wartość to szerokość, nie ma znaczenia
...przy ustawieniu 3-7, 3-8 łańcuch albo coś chrobocze...
sprawdź jak układa się łańcuch na tylnych trybach, po takim dystansie należy lekko napiąć linki, ale tylko pokrętłami, nie śrubami H L. Tylna przerzutka ma pokrętło przy lince, przy przerzutce. Przednia przy klamkomanetce. robisz tylko ok pół obrotu każdą śrubą/pokrętłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem, fabryka składające te rowery jest 20 km od mojego miejsca zamieszkania, pracuje tam 3 moich kuzynów.

 

Rower niezły, ciężko przestawić się z MTB.

Sądziłem, że osiągnę lepsze czasy, ale 20km zrobiłem w takim samym czasie jak na MTB.

Muszę nauczyć się utrzymywać lepszą pozycję na rowerze i nauczyć korzystać z przerzutek.

Co więcej, jak zauważyliście, dość duże straty mocy na przednim amortyzatorze.

Rower kupiony do dojazdów do pracy i wycieczki.

 

Kupiłem troche w ciemno, ale po przeczytaniu waszych recenzji jestem zadowolony.

 

Przeczytałem stronę wcześniej, że jest możliwość blokowania amortyzatora ?

 

Jak to się robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem, fabryka składające te rowery jest 20 km od mojego miejsca zamieszkania, pracuje tam 3 moich kuzynów.

 

Rower niezły, ciężko przestawić się z MTB.

Sądziłem, że osiągnę lepsze czasy, ale 20km zrobiłem w takim samym czasie jak na MTB.

Muszę nauczyć się utrzymywać lepszą pozycję na rowerze i nauczyć korzystać z przerzutek.

Co więcej, jak zauważyliście, dość duże straty mocy na przednim amortyzatorze.

Rower kupiony do dojazdów do pracy i wycieczki.

 

Kupiłem troche w ciemno, ale po przeczytaniu waszych recenzji jestem zadowolony.Przeczytałem stronę wcześniej, że jest możliwość blokowania amortyzatora ?

 

Jak to się robi ?

Można zablokować w Kandsie(na amortyzatorze jest taki wichajster, który przesuwasz, zielony kolor oznaczy aktywny amortyzator) a w Lazarze chyba nie. A jaka wziąłeś ramę, jaki masz wzrost, jaki komfort jazdy? Ja w porównaniu do starego roweru też trzymam podobne tempo, zawsze jeżdżę pol trasa pol miasto i średnia oscyluje w okolicy 20km/h. Ale w porównaniu do roweru na 26 kołach szybciej przyspieszam i nie musze tyle pedalowac. Możesz powiedzieć coś więcej o fabryce bo w sumie to fajnie wiedzieć kto robił ci/nam rower. Życzę Ci przyjemnej jazdy na tym rowerze!

Sent from i9000 using Tapatalk

Edytowane przez szymon627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama 19, mam 173 cm, komfort bardzo dobry.

Koła 28, właśnie ciężko przyspieszać jak zauważyłeś.

 

Muszę nauczyć się nim jeździć, korzystać z przerzutek itd.

 

Fabryka ? Nie najgorsza.

Facet zaczynał od sprowadzania sprzętu zza granicy.

 

Teraz zajmuje się składaniem rowerów, praca na 2 zmiany, około 30-40 pracowników, 2 hale produkcyjne przy domu, gdzie mieszka.

 

Automotive to to nie jest, ale widać, że robota solidna i gwarancja na sprzęt 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja odnośnie tematu przyspieszenia w Lazaro Integral.Jak kupiłem ten rower bardzo mnie bolały opory na kolach.Nie żeby były złe ale mam kolegę "na trasę" który posiada Authora na osprzęcie Alivio łącznie z piastami i jego rowerek przy podobnej naszej wadze z górki wyraźnie szybciej się rozpędza.Potem stwierdziłem że jego przełożenia jakoś lżej działają.Mamy te same przełożenia korby i piasty.On ma Aliwio my w Integralu 311 ale 48/38/28 i na tyle 11-32.Jego biegi wyraźnie lżej działają.Zmieniłem smar w piastach (a wiadomo że piasty mamy raczej budżetowe ) na teflonowy. Pomogło jednak dalej nie było to to samo.Sam nie wiem.Zaczynam wierzyć w "magie" ramy lub jakiegoś "dopasowania" osprzętu do ramy.Co ciekawe koledzy na innych modelach rowerów też markowych już nie mają takiej widocznej różnicy do mojego Integrala.

Jednak nie jest to "katastrofalna" różnica i wynika raczej z mojego "czepiania" się. Pojeździcie troszkę ,dostaniecie kondycji i zapomnicie. Ja w tym sezonie już mam prawie 1000km i przestaje mi cokolwiek przeszkadzać :) Jeździć Panowie ,jeździć :)

A i jeszcze jedno.Kontrolujcie hamulce V-ki.Te zakładane oryginalnie lubią czasami delikatnie hamować koło jedną stroną po jakimś czasie.Nawet człowiek nie zdaje sobie sprawy ile to więcej energii kosztuje.....dlatego uważam że taki rowerek kupowany wysyłkowo warto za te 15-30 zł oddać fachowcowi lokalnemu do regulacji po przejechaniu 200-300km.Zaszkodzić nie zaszkodzi a i człowiek nie zbankrutuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie ma sensu porównywać prędkości "przelotowych" dwóch różnych rowerów, już to było gdzieś rozkminiane na całki itp. macie różne opony i ciśnienie. Wg mnie największą różnicę w takim teście będzie powodowało właśnie ciśnienie, później ułożenie areodynamiczne rowerzysty i rodzaj ogumienia. Samo ciśnienie ma wielki wpływ, porównaj sobie swoją jazdę przy 5 barach i 3.5 barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam założone v-ki Deore i tez piszczą po deszczu....Jest taka metoda że ustawia się klocki lekko pod kątem do obręczy.Wystarczy mały skos ale tak żeby klocek nie tarł o oponę i jak największą powierzchnia stykał się z obręczą.Daje to efekt ale jak jest mokro i tak "ryczy" Kiedyś miałem klocki z trzech gum które miały być cichutkie a jak popadało to czasami piszczały.

Spinki są sprzedawanne w zalezności od napędu czyli dla 8 rzedowego /9-rzędowego.Te łańcuchy mają inną szerokośc ogniw więc spinka jest inna.Moim zdaniem najlepsze są dla naszych 8- rzedowych spinki SRAM.Koszt około 10 zł.Daję sie je rozpinać i łatwo zakłada w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy licznik ma 2 opcje wpisywania opon.Jedna typ a druga w minimetrach obwód opony.Ja polecam wpisać obwód.Róznica mozę sięgać nawet 20mm.Niby niewiele ale jak przejedziecie troszkę kilometrów robi sie niezły bład pomiarowy.Zmierzyć oponę i wpisać.Proste.

Ja miałem spinkę Shimano.Wyglada jak ogniwo z wycietym środkiem.Problem z nimi jest taki że nie wiem jak ją zdjąć nie niszcząc jej.

Znajdziesz spinke na Allegro wpisując "SRAM spinka 8 rzędowa" np. http://allegro.pl/sram-powerlink-spinka-srebrna-do-lancucha-8-rz-cr-i2388319836.html.

A z hamulcami v-kami jest tak że albo piszczą albo będą piszczły.Polecam klocki SRAM.Nie pamiętam typu ale mocowanie (śrubę) mają nie w środku klocka tylko z przesunięciem.Kosztują 20 zł za komplet na koło ale piszczą tylko przy wielkim deszczu.Wada ścierają się dosyć szybko W moim wypadku góra 1000-1200km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

to i ja napiszę pare słów. Rower Lazaro Integral kupuiłem w marcu, jeszcze wtedy były za 969 zł :D

 

Jak dla mnie osobiście rewelacyjne przełożenie jakości do ceny.

 

O sprzedawcy z allegro mogę powiedzieć równieć same superlatywy, niestety o przesyłce już nie. Kurier OPEK uszkodziłlakier na ramie, dwa odbicia takie po ca. 4 mm. Zadzwoniłem do sprzedawcy, wysłałem zdjęcie i zaproponowano mi 3 rozwiązania, inny rower, 50 zł albo błotniki i oświetlenie. Wbrałem to trzecie :thumbsup:

 

Samo rower jak dla laika i amatora, co jezdził na starym 15 letnim góralu jest jak mercedes klasy s.

 

Wszystko mi się podoba poza dwoma rzeczami: kierownicą która jest jak dla mnie dosyć wąska i oponami.

 

W najbliższym czasie planuję zakupić jakieś inne opony, bo te jak dla mnie są super ale na idealnie gładkie powierzchnie. Przy mojej masie ponad 100 kg 5 bar w tych oponach to mało :D Boję się połamać czy pokrzywić felgi, a trochę piasku to już tragedia, ciągłą walka z kopiącym i uciekającym gdzieś rowerem.

Co do opon podjąłem już decyzję że rower lekko uterenowie, gdyż jezdżę tak 50 na 50 procent asfalt i podłoża sypkie.

 

Wybór padł na opony Schwalbe Smart Sam, tylko jeszcze mam problem z rozmiarem, korci mnie i to bardzo żeby kupić rozmiar 28x1,75, zawsze z resztą w jakieś dłuższe trasy będę mógł wrócić do tych seryjnych opon. W odwodzie trzymam jeszcze te Smart Sam`y 28x1,6.

Jak myślicie co będzie lepsze dla tego roweru?

 

Druga rzecz którą jeszcze przy okazji opon załatwie to zmienię łańcuch na HG-40. Ile ogniw musi mieć?

 

Pozdrawiam Was posiadacze Lazaro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...