Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dlatego pisałem wyżej o zmianie chwytów...ja kupiłem sobie takie profilowane do dloni za całe 35 zł chyba. Dodatkowo pamiętaj że obowiazkowo trzeba mieć rękawiczki z żelem od spodu. To nie wina Integrala i tak się ciesz że masz przedni amortyzator :) Gdybyś pojeździł bez.... :). Mogę Ci podpowiedzieć że sporo w regulacji można uzyskać nie tylko wysokością siodełka ale też przesunięciem przód tył. Zauważ że na siodełku od spodu po jednej stronie masz skale na pręcie mocującym.Ja swoje daje jak najbliżej kierownicy czyli do przodu. Przesunięcie o 1-2 cm naprawdę sporo daje na dłoniach.

Edytowane przez KonikC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łańcuch. On tam zakładają spinke do łączenia.Wyraźnie ją rozróżnisz jest inna jak wszystkie ogniwa.Jeżeli pisze na niej shimano to oki a jak jest sram lub innego producenta to może faktycznie pykać.Do napedów 8 rzędowych spinki innych producentów czasami wydają tai dzwięk wchodząc na zębatke.Tylko że to trwa tak do max 150-200km zanim spinka się dotrze.Dobrze też jest naoliwić sobie łańcuch.Najlepsze są smary do psikania.Ale jak masz normalną oliwe dajesz na szmatkę i przecierasz łańcuch.Ma być tłusty ale nie ma z niego kapać.Jest jeszcze inny sposób o którym też wyżej pisałem.Musisz to robić ostrożnie.Przy manetce zmiany tylnych biegów (prawa) w miejscu wychodzenia linki masz śrubkę regulacyjną.Wykonaj nią jeden obrót w lewo i sprawdź czy pomogło jeżeli nie to wykonaj obrót w drug stronę.Pamietaj ile zrobiłeś obrotów bo możesz rozregulować przerzutkę.Może być tak że łańcuch źle wchodzi na zebatke.Jeden góra dwa obroty powinny to zniwelować.Jeżeli to nie ustapi wróć do stanu poczatkowego.Ta śruba reguluje wstępne naprężenie linki.

Edytowane przez KonikC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj deszcz pada ale sprawdzę to z linką. Łańcuch nasmarowałem olejem silnikowym do auta , muszę kupić do łańcuchów do pił. Co do spinki, właśnie miałem pyta jak rozpiąć łańcuch bo nie ma żadnej spinki, przejrzałem kilka razy i nic nie ma.

powinna wyglądać tak http://weremczukagro.pl/sklep/index.php?route=product/product&product_id=96 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo Kands Maestro a Lazaro Integral to praktycznie to samo.

Dzisiaj doszedł do mnie rower, został wysłany wczoraj a dzisiaj o 20.30 miałem go już w domu, kupowałem od bf bike z allegro. Jedyna wada było to,że od czasu wpłaty do czasu wysłania minął tydzień, ale w sumie na allegro było napisane 4-5 dni to niby się zgadza, jednak fajniej by było gdyby rower wysyłany był już na następny dzień. Wszystko było szczelnie zapakowane w kartonie Kellysa, gdy wszystko udało mi się wyjąc to przymocowałem kierownice, kolo, pedały, siodełko.

Złożenie roweru było bardzo proste ale wygodniej jest gdy są 2 osoby to łatwiej jest na sobie ustawić kierownicę, trzymać rower itp. Na pewno w pojedynkę można to też bez problemu wykonać. Potrzebowałem: klucza 15-stki, 2 różnych imbusów i śrubokręta by przykręcić koszyk na bidon.

Pierwszym wrażeniem gdy rower stal juz zlozony to bylo : kurcze czy nie bedzie on na mnie za duży(mam 184cm). Jednak gdy stanalem miedzy nim to bylo ok, (wszystko widac na zdjeciach ile mam luzu- z dobre 5-8cm, a gdy zaloze buty w ktorych jezdze to juz mam z dobre 10cm) takze jest ok!

Kola były tak troszkę napompowane wiec od razu pojechałem na stacje paliw trochę dopompoowac, zacząłem od ciśnienia 2,2 ale ciągle były dość miękkie, skończyłem na 3,9 albo 4,1 jednak opony nadal nie są jakoś super twarde, można spokojnie je troszkę nacisnąć. Tak ma być? Czy może iść na inna stacje?

Nie miałem wiele czasu bo już było po 22 także pojeździłem po okolicy, zrobiłem ? może z 10km? (jeszcze nie przełożyłem licznika).

Rower jest wygodny, nawet to siodełko, które skreśliłem na początku nie okazało się takie złe, chociaż zobaczymy jak pojadę na dłuższa trasę, najwyżej przełożę ze starego. Przerzutki działają bardzo dobrze. Hamulce tez nie są złe, były już w sam raz wyregulowane jednak nie miałem okazji sprawdzić ich pełnej siły bo na szczęście nigdzie nie musiałem i obym nie musiał, jednak przy wyhamowaniu powiedzmy z 30-40 km/h dawały radę. Chwyty razem z założonymi rękawiczkami wcale nie są złe jak co niektórzy mówią. SUPER jest możliwość blokady amortyzatora, gdy wiadomo,ze droga nie ma żadnych dziur/nierówności to można włączyć blokadę i cala energia idzie w kola a nie w amortyzator, gdy jechałem chodnikami, które nie są zbyt równe to amortyzator w pełni zdał egzamin! Szerokość opon jest ok- można przycisnąć ale można tez wjechać w jakiś delikatny lasek/ ścieżkę. Rzeczą, która mnie na ten moment martwi to jest to,ze muszę mieć w pełni wyprostowane ręce by trzymać kierownice i po pewnym czasie po prostu one bolą, moze wymienię za jakiś czas mostek a może się przyzwyczaję. Być może wymienię tez pedały na cale aluminiowe a nie te plastikowe z elementami aluminium. Musze trochę pojeździć by podjąć decyzje.

Dodaje album zdjęć:http://imgur.com/a/1TSZZ

Edytowane przez szymon627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brawo za opis złożenia roweru :). Teraz tylko jeździć. Z wymianami uważaj.Trzeba 5 razy pomyśleć a potem zmieniać.

A teraz do kolegi wyżej odnośnie łańcucha.Możesz mieć spinkę Shimano.Wtedy wyglada jak ogniwo ale na całej długości ma rowek w środku (między otworami na oczka łańcucha).Możesz też mieć łączenie bolcem.Wtedy nie wypatrzysz połączenia....W zestawie łąńcucha jest bolec z prowadzeniem montowany na wcisk.Potem odłamuje się prowadzenie i całośc wyglada jak fabryczny łańcuch.To operacja jednorazowa i nie ma mozliwości wielokrotengo rozpinania jak przy spince.

Edytowane przez KonikC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coraz więcej ludzi decyduje się na lazaro :) Rowerek wart polecenia. Dobrze że się opamietałem i nie kupiłem krossa evado 2.0. Dorszy osprzęt a więcej kasy :D

 

Dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Kands Maestro :) Zrobiłem już 50km i jestem zadowolony, chociaż ciężko mi się przestawić z ciężkiego "górala" na grubych kołach, mam wrażenie że rower czasami żyje pode mną własnym życiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo Kands Maestro a Lazaro Integral to praktycznie to samo.

Dzisiaj doszedł do mnie rower, został wysłany wczoraj a dzisiaj o 20.30 miałem go już w domu, kupowałem od bf bike z allegro. Jedyna wada było to,że od czasu wpłaty do czasu wysłania minął tydzień, ale w sumie na allegro było napisane 4-5 dni to niby się zgadza, jednak fajniej by było gdyby rower wysyłany był już na następny dzień. Wszystko było szczelnie zapakowane w kartonie Kellysa, gdy wszystko udało mi się wyjąc to przymocowałem kierownice, kolo, pedały, siodełko.

Złożenie roweru było bardzo proste ale wygodniej jest gdy są 2 osoby to łatwiej jest na sobie ustawić kierownicę, trzymać rower itp. Na pewno w pojedynkę można to też bez problemu wykonać. Potrzebowałem: klucza 15-stki, 2 różnych imbusów i śrubokręta by przykręcić koszyk na bidon.

Pierwszym wrażeniem gdy rower stal juz zlozony to bylo : kurcze czy nie bedzie on na mnie za duży(mam 184cm). Jednak gdy stanalem miedzy nim to bylo ok, (wszystko widac na zdjeciach ile mam luzu- z dobre 5-8cm, a gdy zaloze buty w ktorych jezdze to juz mam z dobre 10cm) takze jest ok!

Kola były tak troszkę napompowane wiec od razu pojechałem na stacje paliw trochę dopompoowac, zacząłem od ciśnienia 2,2 ale ciągle były dość miękkie, skończyłem na 3,9 albo 4,1 jednak opony nadal nie są jakoś super twarde, można spokojnie je troszkę nacisnąć. Tak ma być? Czy może iść na inna stacje?

Nie miałem wiele czasu bo już było po 22 także pojeździłem po okolicy, zrobiłem ? może z 10km? (jeszcze nie przełożyłem licznika).

Rower jest wygodny, nawet to siodełko, które skreśliłem na początku nie okazało się takie złe, chociaż zobaczymy jak pojadę na dłuższa trasę, najwyżej przełożę ze starego. Przerzutki działają bardzo dobrze. Hamulce tez nie są złe, były już w sam raz wyregulowane jednak nie miałem okazji sprawdzić ich pełnej siły bo na szczęście nigdzie nie musiałem i obym nie musiał, jednak przy wyhamowaniu powiedzmy z 30-40 km/h dawały radę. Chwyty razem z założonymi rękawiczkami wcale nie są złe jak co niektórzy mówią. SUPER jest możliwość blokady amortyzatora, gdy wiadomo,ze droga nie ma żadnych dziur/nierówności to można włączyć blokadę i cala energia idzie w kola a nie w amortyzator, gdy jechałem chodnikami, które nie są zbyt równe to amortyzator w pełni zdał egzamin! Szerokość opon jest ok- można przycisnąć ale można tez wjechać w jakiś delikatny lasek/ ścieżkę. Rzeczą, która mnie na ten moment martwi to jest to,ze muszę mieć w pełni wyprostowane ręce by trzymać kierownice i po pewnym czasie po prostu one bolą, moze wymienię za jakiś czas mostek a może się przyzwyczaję. Być może wymienię tez pedały na cale aluminiowe a nie te plastikowe z elementami aluminium. Musze trochę pojeździć by podjąć decyzje.

Dodaje album zdjęć:http://imgur.com/a/1TSZZ

 

Jaką rame wybrałeś do tego kands maestro?

Rozumiem że takim crossowym rowerem trudno pojezdzic po piachu?lasek,górki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rame wybrałeś do tego kands maestro?

Rozumiem że takim crossowym rowerem trudno pojezdzic po piachu?lasek,górki itp

 

21" mam 180cm wzrostu, nie wiem czy ciężko bo kupiłem go na szosy i tak użytkuję póki co, podejżewam że wąskie kółka w piachu utoną raz dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaką rame wybrałeś do tego kands maestro?

Rozumiem że takim crossowym rowerem trudno pojezdzic po piachu?lasek,górki itp

Też kupiłem 21, po piachu ciężko ale jakaś dróżka, laskiem przejdziesz. Raczej jest to rower na drogę/chodnik ale jak trzeba to da radę.

Wampir widzę, ze jesteś ciut niższy, czy ciebie też bolą trochę ręce-daleka odległość kierownicy od siodełka.

Sent from i9000 using Tapatalk

Edytowane przez szymon627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, natomiast bolą mnie dłonie od chwytów mimo rękawiczek, planuję je wymienić.

 

Problem to na pierwszy rzut oka (ze zdjęć) zły kąt kierownicy, wyreguluj inaczej wznios chwytów obracając kierownicę w mostku. Samo ułozenie klamkomanetek też jest chyba złe. Powinny być raczej jeszcze opuszczone - 45 st do poziomu podłoża.

 

Napisze tutaj bo Kands Maestro a Lazaro Integral to praktycznie to samo.

Lazaro i Maestro to zupełnie inne ramy :) a i osprzęt jednak się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to na pierwszy rzut oka (ze zdjęć) zły kąt kierownicy, wyreguluj inaczej wznios chwytów obracając kierownicę w mostku. Samo ułozenie klamkomanetek też jest chyba złe.

 

Czy dobrze rozumiem że mam podnieść kierownicę tak by chwyty były w górnym położeniu, czy może jak najbliżej moich dłoni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rame wybrałeś do tego kands maestro?

Rozumiem że takim crossowym rowerem trudno pojezdzic po piachu?lasek,górki itp

 

Ja bardziej smigam tym rowerem właśnie po lesie i różnych polnych drogach. Wiem że nie jest to rower do tego stworzony ale jakoś daje rade. Jedan jeśli chcesz jeździć głównie w terenie to nie polecam. Lepiej zdecyduj się na evolution :) Ja musiałem kupić Integrala ze względu na wzrost 197 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka pompke moge do niego kupic, probowalem jakis 2 z piwnicy nie pasuja, ale mam tez taki wezyk przejsciowke,ktora pasuje. Wiec przykrecilem wezyk do wentylka i przy samym dokrecaniu 3/4 powietrza, ktore mialem ucieklo, probowalem pompowac z dobre 5 minut ale powietrze tak jakby nie szlo do opony, bo caly czas jest taka jaka byla. To samo bylo z kompresorem mimo,ze ustawialem z cisnienie 4bary to ta opona wcale nie byla jakas bardzo twarda, wydaje mi sie,ze na starym rowerze z kolami 26 dobrze napompowanymi mniej sie meczylem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaka jest róznica między Lazaro evolution v3 , Kands Maestro/energy?

I jaki powinienem wybrać rower bo mieszkam w małym miasteczku gdzie dużo jest chodników/asfaltu,ale są tez fajne ścieżki rowerowe mające kilkadziesiąt km oraz dużo polnych dróg.

Czy do roweru crossowego znajde jakieś bardziej terenowe opony?

Czy może wziąć mtb i kupic opony bardziej asfaltowe, a jak zdecyduje się na wypad w las to będe zakładał terenowe,a jak miasto to asfaltowe?

I ci co mają tego kandsa/lazaro mogli by powiedzieć co najbardziej się zużywa i jest najsłabsze w tym rowerze,co należy odrazu zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka pompke moge do niego kupic, probowalem jakis 2 z piwnicy nie pasuja, ale mam tez taki wezyk przejsciowke,ktora pasuje. Wiec przykrecilem wezyk do wentylka i przy samym dokrecaniu 3/4 powietrza, ktore mialem ucieklo, probowalem pompowac z dobre 5 minut ale powietrze tak jakby nie szlo do opony, bo caly czas jest taka jaka byla. To samo bylo z kompresorem mimo,ze ustawialem z cisnienie 4bary to ta opona wcale nie byla jakas bardzo twarda, wydaje mi sie,ze na starym rowerze z kolami 26 dobrze napompowanymi mniej sie meczylem....

Edytowal bym ale sie nie da. Zrobilem tak,ze spuscilem powietrza tyle ile sie dalo, i poszedlem na stacje napompowac. Ustawialem cisnienie 3,8, 4,1, 4,5 i zawsze dobijal do tych wartosci ale potem troche powietrza schodzilo i zawsze schodzilo do 3,6 gdy potem sprawdzalem juz tylko cisnienie. Takze chyba 3,6 to takie dosc optymalne cisnienie.

KonikC mam pytanko, mowiles,ze ty pompujesz 4,5. To wyglada tak,ze 4,5 ustawiasz i ucieka ci powietrze i masz powiedzmy tak jak ja 3,6 czy moze pompujesz do 5,2 i spada wtedy tobie do 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko co do Lazaro evolution v2, potrzebuję fachowej oceny części tego roweru. Zamierzam kupić ten rowerek, fajny z wyglądu, all shimano, więc raczej jest wporządku, ale z drugiej strony wolę się wcześniej upewnić żeby nie kupić kota w worku.

 

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v2-na-tarczowych-shimano-acera-m-i2363722167.html <---- (LINK DO ROWERU, części opisane niżej)

 

Czekam na odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...