Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja bym brał coś takiego teraz :
http://allegro.pl/full-alivio-wysoka-polka-mtb-lazaro-ev-3-men-2015-i5922227360.html

Mam V3 i wszystko jest fajnie, jeżdżę głównie po asfalcie tylko, tyle że na zakrętach nieraz się boję, a jak czasem zjadę na jakąś drogę nieutwardzoną, to strasznie ostrożnie jeżdżę przez te cienkie opony. Dobrze napompowana opona z MTB nie powinna jakoś odstawać znacząco, zwłaszcza że nie jeździsz jakichś mega dużych dystansów. 
Co do lepszego osprzętu, specjalistą nie jestem, ale po prostu lepiej się czuje psychicznie wiedząc że mam coś lepszego :D I chyba ładniej wygląda Alivio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem troszkę temat (jest ich dużo na forum) i najlepszym wyborem dla mnie, jak i zarówno do charakteru Lararro będą smart samy 1.6. Są opinie że są zaskakująco szybkie jak na ich bieżnik na asfalcie, w lekkim terenie spokojnie dają radę, czyli moje wymagania, szosa/dziurawe, krzywe ulice, teren tak z 15-20 % będą w sam raz. 
Myślałem jeszcze nad  Hurricane Performance, ale chyba nie ma sensu kombinować.
Jeszcze takie pytanie, chyba nie będzie problemu jak mam fabryczne koła CST Traveller City Classic 1.5?

Edytowane przez Tugginmypudha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie :)

Tydzień temu kupiłam rower Lazaro Integral V3 (2014r) z ramą damską 19". Mam 168 cm wzrostu, dł.nogi 78 cm i wg wszelkich tabel i wyliczeń taki rozmiar ramy jest ok. Tak również twierdzi sprzedawca, który w rozmowie telefonicznej odradzał ramę 17", twierdząc że przy moich "parametrach" byłaby ona dla mnie za mała. Niestety, po pierwszej około 30-km wycieczce mam co do tego wątpliwości. Uważam że moja pozycja na rowerze jest jednak za bardzo wyciągnięta, pochylona, i obawiam się, że nie jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia do takiej postawy... Zanim rozpocznę jakieś nerwowe ruchy ;) typu zakup nowej ramy/sprzedaż roweru postanowiłam najpierw pokombinować z ustawieniem kierownicy i siodełka. Przeglądam ten wątek od kilku dni i widzę, że kilkoro z Was wymieniło mostek na krótszy lub / i sztycę podsiodłową na taką bez offsetu.

 

Moje pytanie brzmi: jaki krótszy mostek polecalibyście do tego roweru? Chodzi mi o konkretny model (ile cm, z regulacją czy bez) i Wasze wrażenia. Czy wymiana "załatwiła sprawę" i zwiększył się komfort jazdy? Zależy mi zwłaszcza na zdaniu osób będących na pograniczu rozmiarów ramy, tak jak ja.

 

Będę wdzięczna za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to moja żona przy tym wzroście ma ramę 17" a robi w roku nim parę tys. km

Sprawdzę w domu.

 

Bikefiting zależy w dużej mierze od sposobu eksploatacji, rozumiem że przy wyborze ramy lady użytkowanie skupi się raczej na eksploatacji turystyczno rekreacyjnej.

Przesunięcie siodełka wpłynie na przeniesienie ciała do przodu, ale robi się to ze względu na położenie kolan względem pedałałów i na to trzeba uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, turystyczno-rekreacyjnej. Rower kupiłam głównie z myślą o jednodniowych wycieczkach (pewnie przeważnie do 100km) i kilkudniowych wypadach z sakwami, kilka razy w roku. Teren - głównie szosy, utwardzone drogi, choć jak miałam okazję sprawdzić, po leśnych ścieżkach jeździ się nim również bardzo przyjemnie (bez obciążenia).

 

Zdaję sobie sprawę, że przy zmianie sztycy kolana mogą dostać trochę w kość, dlatego pomyślałam, że może zacznę od skrócenia mostku o te 2-3 cm, co jeszcze nie zrujnuje mnie finansowo ;) a może okaże się wystarczające. Sprzedawca twierdzi, że takie skrócenie mostku nie powinno pogorszyć kierowania rowerem, ale mimo wszystko wolałabym usłyszeć to od kogoś, kto wie to z doświadczenia :)

 

krism4a1, dzięki za fatygę. Rozumiem, że Twoja żona jest zadowolona z roweru i w czasie jazdy nic jej nie doskwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dochodzi jeszcze jedna wada Lazaro: niezależnie od rozmiaru mają te same kierownice 660 mm. Mojej żonie zmiana na 600 mm odczuwalnie poprawiła komfort.

 

Inna sprawa, że IMHO rama 17" wcale nie byłaby za mała, bo jest stosunkowo długa. Sam pewnego razu zrobiłem 20 km na 17" damce żony i nie miałem z tym najmniejszego problemu. Chyba nawet sztycy wtedy wystarczyło  :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, gdyby jeszcze ktoś miał ochotę coś dodać w temacie to śmiało ;-) Tymczasem zamówiłam za grosze używany mostek Gianta 80mm, o kącie nachylenia 10 st. W czwartek powinnam go mieć i będę mogła rozpocząć testy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczekaj dwa dni. Mam 180 cm wzrostu i 80 cm nogi. Zamówiłem 17" i już do mnie jedzie to Ci napisze jak wyglada sprawa z 17 calami. Z tym ze uprzedzam, ze nie siedziałem na 19" wiec moja ocena będzie czysto subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć edit'a więc sorry za post pod postem.

 

mam spory problem. Mianowicie chciałbym kupić Lazaro Integral V3 2016 i nie wiem jaką ramę wybrać. 176 cm wzrostu i 80 cm długość nogi. Może ktoś ma ramy 17 i 19 i mogą coś powiedzieć na ten temat, z góry dziękuje

 

Nawet nie myśl o 19". Ja na 17" mam ok 3 cm luzu więc ciężko mi wyobrazić sobie 19" z moją 80cm nogą. Sztyca nie jest wysunięta na maxa więc to też nie jest problem. Mam nadzieję że trochę Ci pomogłem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też noszę się z zamiarem kupna Lazaro Integral V3. Mam 183 centymetry wzrostu. Długość nogi to 83 cm. Rama 19 powinna być dla mnie odpowiednia? 

 

Jaka jest wasza opinia odnośnie zmian jakie zostały wprowadzone? Wersja 2016 wygląda na trochę lepszą od tej z 2015? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też noszę się z zamiarem kupna Lazaro Integral V3. Mam 183 centymetry wzrostu. Długość nogi to 83 cm. Rama 19 powinna być dla mnie odpowiednia?

 

Jaka jest wasza opinia odnośnie zmian jakie zostały wprowadzone? Wersja 2016 wygląda na trochę lepszą od tej z 2015?

Ja mam 182cm dł.,nogi w butach 82cm i nie narzekam.

Poza sztywniejszą korbą nie różni się niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że planuje zakup tego modelu chciałbym się upewnić co do wielkości ramy bo do osób wymienionych w aukcji internetowej nie sposób się dodzwonić.

Przy wzroście 1,71m i długości nogi w okolicach 78 cm nie powinienem pchać się w żadne ramy 19' i zamówić 17'?

Drugie pytanie z racji tego, że jestem kompletnie zielony w temacie, to czy po zakupie sprzętu przychodzi on do mnie porozkręcany i na własną rękę muszę go sobie skręcić?

Pytam o to zarówno pod kątem gwarancji oraz z racji tego, że pracuje w delegacji i wiąże się to z zakupem odpowiednich kluczy(jeśli tak, to jakie kluczę będą niezbędne?).

Swoją drogą szkoda, że się wstrzymałem z zakupem bo cena faktycznie poszła w góre o prawie 200 zł w stosunku do modelu z 2015 roku.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 17" przy Twoim wzroście tak wychodzi z ich tabelki i tego bym się trzymał.Przychodzi z odkręconym kołem na szybkozamykacz i odkręconą kierownicą oraz odkręconymi pedałami.Z tego co pamiętam klucz imbusowy 5 do kierownicy i klucz płaski 15 do pedałów.Ja w zeszłym roku kupiłem za 1399 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie trochę ciężko odpowiedzieć.Jak widzisz temat rozrósł się jak rzeka.Podobno Lazaro Integral V ma najlepszy stosunek ceny do zamontowanych komponentów co wcale nie znaczy że jest najlepszy w ogólnym tego słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "kwiatek" do poprzednich opisywanych przeze mnie na forum.Dzisiaj serwisowałem piasty w rowerze Lazaro Integral zakupionym jeszcze przed wakacjami 2015.W przedniej piaście z jednej strony miałem 10 kulek a z drugiej 11. To co teraz powinienem jedną odesłać bo dostałem za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zamierzam kupić ten oto rower crossowy http://allegro.pl/mocny-cross-2016-lazaro-integral-v2-men-2-x-acera-i6053815375.html.

Mam 180 cm wzrostu i dlugość nogi 84-85 cm. Tabelka na stronie sprzedawcy wskazuje na ramę 19', ale czytając fora widze różne opinie i wiele osób wskazuje 21'.

Czy bez obaw powinienem wybrać rozmiar 19' i odpowiednio wysoko unieść siodełko? Z góry dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...