Skocz do zawartości

[rower] MTB do 3500 dla szalonego i duuużego ;-)


tr1ggger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. (Znowu jesteśmy na siłownia, będziemy pakować lapy...)

 

Do rzeczy ;-)

 

Mam 26 lat 190cm i ok 110 kg w zależności od pory roku. Do tej pory jeżdżę na Trek'u 4100 ale po pierwsze wyrosłem z niego (rama 19,5), a po drugie rower już chyba powoli umiera, przy przełożeniu gdzie się wolno i mocno kręci, pedały przeskakują jakby o jeden ząbek na łańcuchu i przez ułamek sekundy idą bez oporu przez co wiele razy już o mały włos nie było gleby (co tu jest do wymiany żeby to wyeliminować??)...

 

Trasy które pokonuje to w 60% "asfalt", a właściwie slalom między dziurami, pęknięciami i korzeniami przebijającymi się przez drogę, płyty betonowe, a pozostałe 40% to jakieś łąki, delikatny teren ogólnie rzecz biorąc...

 

Zamierzam z czasem coraz bardziej zagłębiać się w teren... i porzucić asfalty.

 

Rower ma być wytrzymały, solidy, znosić moje 110 kg w każdych warunkach.

 

Rozmiar ramy przy moim wzroście to pewnie 21-22.

 

Po wizycie w sklepach mam takie spostrzeżenia:

- Cube LTD COMP 3600 pln, ale wygląda jakoś tak siermiężnie --> CUBE

- Scott scale 70 2011 3300 pln, fajny i podobno jakaś lekka rama, ale czy da rady z moja waga...? --> SCOTT

- Unibike Expert 2900 pln, szczerze mówiąc w porównaniu z dwoma pierwszymi wygląda badziewiasto... --> UNIBIKE

- Centurion Backfire 600 3200 pln, ani grzeje ani ziębi ale wydawał się fajniejszy niż Cube --> CENTURION

- mam w okolicy sklep z Krossami, ale nie było mi na razie po drodze...

 

Szczerze mówiąc nazwy XT, SRAM, DEORE, SLX mało mi mówią.

Czy lepiej jest kiedy rower jest wyposażony tylko w jedną "markę"??

Nie jestem jakimś wielbicielem marek. Nie zależy mi na najnowszych "wypasach"

 

Proszę o wasze opinię i pomoc przy wyborze roweru, bo to dla mnie duża inwestycja na kilka sezonów i nie chcę zrobić głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałbym się do Cube'a lub Unibike'a. Tył przerzutki XT, dosyć dobre hamulce, chociaż Unibike ma chyba nieco lepsze, ale nie jestem pewien.

Centurion jakoś mi nie przypadł do gustu. A co do tego Rometa co kolega wyżej podał to jakoś nie specjalnie gustuje w rowerach takich marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...