Skocz do zawartości

Polish MBike Club


hps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że nie ma jeszcze klubu MBike, więc pora taki założyć :) Polska firma, intensywnie rozwijająca się, trzymająca poziom - choć pewnie na forum jest nas niewielu.

 

 

Mój przykładowy renio 0,6

 

b7538-u3566_orig.jpg

 

(zdjęcie nie do końca aktualne )

 

Jest ktoś jeszcze ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z wagą 0,5tki realną?

 

U mnie przebieg raptem 1132.97 km więc mniej niż u Ciebie sporo : )

 

Dobór marki oceniam świetnie - na czas kiedy go kupowałem nie dało się znaleźć nic lepszego ( przed sezonem 2011) i aktualnie nawet w cenie posezonowej ( 2999zł ) ciężko coś lepszego znaleźć: )

 

Zmieniłem trochę/ trochę dodałem.

 

 

-Przycięta rura sterowa = pozbycie się podkładek;

-Przycięta sztyca;

-Zmieniłem gripy/top capa,gwiazdkę na kcnc;

-Dętkę przednią na Maxxis'a Ultralight.

-Dodana standardowo osłonka na tylni widelec

-Rogi boplight

 

+ akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam :) dobrze, że ktoś w końcu takowy klub założył :) Ja posiadam od ok 2tyg. MBike 0.6 i jak na razie jestem bardzo zadowolony :) przebieg jak do tej pory mizerny bardzo, 150km wiadomo szkoła ;/ ale w wakacje urośnie i to znacznie :)http://imageshack.us/f/809/02062011027.jpg/

 

Zmieniał w nim różne rzeczy w nim będę cały czas, jak na razie marzą mi się takie zmiany:

 

Przerzutka tył: XTR RD-M972 SGS

Przerzutak przód: XT FD-M771 DownSwing

Kaseta: SRAM X-0 PG-990 11-32

Korba: XT FC-M770 44-32-22 175mm

Łańcuch: XTR CN 7701

Rogi: Boplight

Koła: Mavic Crossride Disc 2011

Piasty: Shimano SLX FH-M665 CL tył i SLX HB-M665 CL przód

Amortyzator: Rock Shox Reba RL Wet White Poplock Disc

Hample: Shimano SLX BR-M665 + tarcze Shimano XTR SM-RT97S 160mm

 

ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pshemekXC, jak Ci się spisuje Renegade 0.5?

Ty też masz piasty w ogóle bez uszczelnienia? :icon_confused:

Jak jest z uszczelnieniem w Renegade 0.6 czy on ma już maszynówki? :icon_wink:

Co do wagi Renegade 0.5 to dokładnie nie wiem ale oscyluje w granicach 13.5kg :confused:

 

Też bez uszczelnienia, ale chodzą gładko (jeszcze ich nie rozkręcałem). Problemów jeszcze żadnych. Pytanie do innych użytkowników 0.5- Mieliście problemy z łańcuchem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi coś tylko w 0.6 korba strzela jak pojeżdżę trochę w terenie lekki piach i korba strasznie strzela, no nic trzeba na XT wymienić ;]

 

 

Mam chyba to samo - tak mi się wydaje. Nie mogę dokładnie rozkminić co to jest. Podstawowe pytanie - jeździsz na standardowych pedałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bo nie wiem czy u mnie to przypadkiem nie od pedałów. Bo to chyba za bardzo nie zależy od intensywności kręcenia u mnie - raz trzeszczy raz nie. Takie cykanie że tak powiem.

 

 

Raczej strzelam że coś z suportem albo pedałami u mnie - u Ciebie raczej suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie problemy z łancuchem

 

Raz mi się niefortunnie zerwał, :icon_question: ale na szczęście blisko domu. Może mi się tylko to zdarza...

 

 

pozatyn niech ktos mi znajdzie lzjeszy rower za 2100

 

No prawda :icon_wink: . Porównywałem przy zakupie z Kellysem Quartzem i mimo tarczówek prezentował się przy 0.5 marnie... :icon_mrgreen:

 

Właśnie jestem po błotnistym treningu i tylna oś trzeszczy od piachu (pożądnie pojeździłem...). Na razie nie chcę mi się grzebać w nim... :icon_cool:

 

A jak wyżej koledzy piszą jakoś nie mam (jeszcze) problemów z suportem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze warto wziasc porzadnie dokrecic korbe i pedały...

 

 

Wziąć*

 

 

Hmm, raczej nie wydaje mi się że jest coś niedokręcone - pedały ciężko odkręcić nawet, mocno są zakręcone. Będę sprawdzał niedługo cóż to za ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...