Skocz do zawartości

[Rower] Nowy 29er - dobór komponentów


as70

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę kierując się sugestiami z tego forum, składam 29er'a - tzn. kompletuję komponenty. Jeśli ktoś po treningu się nudzi i chciałby coś doradzić to chętnie wysłucham :)

 

 

Rower będzie służył do jazdy raczej po lasach i w terenie - w górach to głównie tych które są na Mazowszu:) W bardziej poważnych górach raczej rzadko. Ew. starty w maratonach ale też rekreacyjna jazda. Ważę 70kg.

 

Na razie wygląda to tak:

 

 

Rama karbonowa jednego z polskich manufaktur (taki eksperyment)

Koło tył: WTB Stryker TCS Cross Country 29”

Koło przód: Spinergy xyclone

Amortyzator: Manitou Minute Pro

Korba: Sram XX 2x10 39/26

Łańcuch Sram PC-1090 10speed

Przerzutka przednia: Sram XX Top Swing 34,9mm dolny ciąg

Manetki: Sram XX 2x10speed

Kaseta: Sram XX 11-32T 10 speed

 

Trochę osprzętu jeszcze brakuje :). I mam kilka pytań, co byście doradzili do takiego zestawu:

1.) Hamulce (priorytet to niska waga i ich bezproblemowość). Hamować zakładam, że wszystkie nieźle hamują. Nie jestem zbyt ciężki, poza tym to rower raczej do jeżdżenia raczej XC po płaskim, bez jakichś szaleństw zjadowych. Jeśli już, to bardziej na dobrej modulacji mi by zależało, niż sile hamowania.

 

Zastanawiałem się nad Formula RX, naturalnym wyborem jest też SRAM (SRAM zdaje się jest droższy i cięższy).

 

2.) Przerzutka tylna: nie wiem czy średni czy długi wózek jest właściwy w moim przypadku?

 

3.) Kierownica - mam przyzwyczajenie z szosówki do trzymania za klamki. Nienaturalne jest dla mnie trzymanie za prostopadłą belkę. Poza tym naturalna jest dla mnie kierownica dość wąska. W związku z tym kierownica wąska z rogami i być może nieco wygięta

 

 

Zostają jeszcze stery, sztyca ..siodełko - na szosie używam Selle Italia SLR Kit

Carbonio Flow - ciekawe, czy tutaj też zda egzamin ..? Czy lepiej coś bardziej "miękkiego" :)

 

Generalnie nie mam dużych ograniczeń budżetowych (może z wyjątkiem cen ewidentnie obscenicznych) - aczkolwiek jeśli mam nie widzieć różnicy, to wolę wydać mniej :). Więc wolę taniej ale nie jest to decydujący argument.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...