Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Mactronic Bike Pro Noise


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Poczytałem ten temat i zdecydowałem się na Bike Pro NOISE 300-Lm.

 

Dziękuję wszystkim za dobre opisy.

 

Dorzucę jeszcze coś od siebie.

Lampkę kupiłem w Bytomiu w sklepie RB-Rowerek. Cena wyjściowa 199,- można jednak sporo utargować, tak że lampka z takimi parametrami wychodzi nie drogo. W sklepie do kupienia są również dodatkowe akumulatorki. Dla kolegów z głębi kraju jest opcja sklepu internetowego. Sorki, że brzmi to jak reklama, ale grunt to dobra informacja.

 

Sama lampka świeci jak już opisywano powyżej rewelacyjnie, dołączam do bardzo pozytywnej opinii, pomimo że to co użytkuję to tylko 300 lumenów w trybie max.

Jazda w lesie ok. 30km/h w trybie słabszym 200 lumenów też do zaakceptowania, wszystko zależy od przystosowania wzroku do ciemności.

Tryb 110 lumenów według mnie dobry jedynie na asfalt,

najniższy 60 lumenów np. do oświetlenia przy jeździe po mieście w świetle latarń.

Oświetlenie warto zmieniać w trakcie jazdy ze względu na zużycie baterii.

W trybie max czyli 300 lumenów nominalnie ma świecić 2h, jednak przy jeździe w ok. 5C kontrolka baterii dała znać o wyczerpaniu już po nieco ponad 1h. Kontrolka świeci wówczas na czerwono, normalnie na niebiesko.

Zapasowa bateria mile więc widziana.

 

Bike Pro NOISE 500 polecił bym przede wszystkim osobom jeżdżącym wyścigi 24h. Mała, lekka z doskonałym światłem z 3-4 bateriami w zapasie starczy na całą noc.

 

Minus i to duży.

Kto ma bezprzewodowy licznik Sigmy lub inny oparty na transmisji danych w systemie STS niestety musi się liczyć z unieruchomieniem licznika. Zakłócenia spowodowane działaniem lampki całkowicie odcinają sygnał STS.

Dzieje się tak jednak jedynie we wszystkich trybach pracy lampki poniżej opcji maxymalnej.

W trybie max, w moim przypadku 300 lumenów wszystko w liczniku działa idealnie.

 

 

poniżej parę przykładowych zdjęć

 

bez oświetlenia czas migawki 10s, w następnych zdjęciach nastawy aparatu bez zmian

01.jpg

 

 

tradycyjna lampka na jednego paluszka

02.jpg

 

 

Bike Pro Noise moc 60 lumenów

03.jpg

 

 

Bike Pro Noise moc 110 lumenów

04.jpg

 

Bike Pro Noise moc 300 lumenów

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również polecam Mactronica w wersji 300lm.

Przed zakupem miałem możliwość porównania 300 lm oraz tej mocniejszej 500lm i moim zdaniem nie ma aż tak dużej różnicy w oświetlaniu drogi.Jedyny plus,przemawiający na korzyść 500,to klips,dzięki któremu możemy zamontować lampkę np.na kasku.

Tak poza tym 500lm jest droższa prawie o 100 zł i o wiele szybciej zużywa się akumulator.

Jednak akumulatory w Mactronicach są bardzo dobrej jakości i są wytrzymałe.Ja korzystam około roku,w różnych porach roku i nadal trzyma tak samo jak na początku.

W sklepie u znajomego gdzie kupowałem Mactronica ( sprzedaje także na allegro) w ciągu roku nie miał żadnego zwrotu - a to już o czymś świadczy:)

Mactronic bardzo dobrze oświetla drogę,światło "wchodzi" już częściowo na koło i ładnie oświetla boki.Jednak jadąc szybciej w zakrętach na jakiś singletrackach trzeba uważać,żeby nie zahaczyć o jakieś drzewo:)

Moim zdaniem scream czy też inne lampki z zoomem nie oświetlają tak dobrze drogi jak Noise.Mam bezpośrednie porównanie do scream'a.

Otwieranie tylnej klapki do wymiany akumulatora przebiega bezproblemowo,ale trzeba stanąć,żeby to zrobić.Potrzebna będzie do tego moneta,płaski śrubokręt czy też multitool.Zamykanie jest solidne ale ma to chronić przed wodą czy też wilgocią podczas jazdy.

Mocowanie do kierownicy bardzo solidne i pewne.Lampkę można wysunąć jedną ręką.W dodatku ma extra wygląd.

Jeżeli miałbym jeszcze raz kupić to wziąłbym ponownie Noisa 300lm.

pozdrawiam

R/

p.s.do jazdy po mieście nie polecam używać 2 ostatnich trybów czyli 300,200. Są zdecydowanie za mocne i oślepiają osoby z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mactronic Bike Pro Noise 500 zakupiłem ze dwa tygodnie temu w zestawie z Walle`m

Nie da się jednym słowem opisać ten latareczki. Najlepszy opis odzwierciedlając możliwości jest tutaj

Z mojej strony dodam że wreszcie nie boje się wjechać po zmroku na rowerze w las i to nie ze względu na ciemność :) tylko niespodzianki na drodze.

Ostatnia moja "ciemna" jazda odbyła się w piątek. Trasa ok. 54km , 2 godzinki z małymi minutami. W ciągu dnia latarki użyłem przez 15 minut w trybie migającym. Nie podładowywałem jej. W trasę wyjechałem ok.16.30 i leciałem na maksymalnej mocy . Czerwona lampka sygnalizująca wyczerpanie się baterii zapaliła się po ok. godzinnej jeździe. Troszkę nie powiem się zląkłem bo byłem w środku lasu :) Przełączyłem na tryb WYSOKI świecenia i......ku zaskoczeniu dioda znów zaświeciła się na niebiesko. Na tym trybie leciałem znów ok. godziny i niemalże pod samym domem dioda przełączyła się na czerwoną. Wniosek jeden - latarka na pewno starczy na dwie godziny świecenia w trybie MAX i WYSOKI.

Podczas jazdy na początku za miastem w lesie, kawałek leciałem po asfalcie....niektóre auta mi mrugały długimi :D od razu +5 do LANSU

Jak dla mnie zakup IDEALNY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z Was chciałby się pozbyć uchwytu do mocowania na kask to chętnie odkupię.

 

Jakby ktoś z Was chciałby się pozbyć uchwytu do mocowania na kask to chętnie odkupię.

 

 

Uchwyt zakupiony info dla zainteresowanych w linku.

 

https://www.hurt.com.pl/uchwyt-na-kask-do-latarek-mactronic-noise,p10463.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt zakupiony info dla zainteresowanych w linku...

 

Przyda mi się na pewno.Bo sam zastanawiałem się nad zakupem.Mam wersję 300lm i tam w zestawie nie było takiego "bajeru" :laugh:

Dzięki kolego.

Taka drobnostka a cieszy :woot:

pozdrawiam

R/

p.s.Ciekawe czy ten pasek na rzep utrzyma stabilnie latarkę i nie będzie się ona "bujać" na kasku??

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
p.s.Ciekawe czy ten pasek na rzep utrzyma stabilnie latarkę i nie będzie się ona "bujać" na kasku??

 

Odrobina wprawy i uchwyt można stabilnie zamontować na kasku, jest podklejony gumą także ma ograniczoną swobodę ruchów i nie rysuje kasku.

 

Jestem po testach uchwytu i powiem, że z góry Mactronic oświetla jak ...latarnia w Świnoujściu, dla mnie tam właśnie powinna być zamontowana na stałe:) na kierownicy moc tego maleństwa się marnuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach uchwytu i powiem, że z góry Mactronic oświetla jak ...latarnia w Świnoujściu, dla mnie tam właśnie powinna być zamontowana na stałe:) na kierownicy moc tego maleństwa się marnuje:)

 

Z tego co pamiętam,to jeździsz na 300lm.A jak się sprawuje doświetlanie drogi na takich szybkich i stosunkowo ciasnych singletrackach?

Mi właśnie nie podobało się to,że jadąc dość szybko w lesie między drzewami,latarka zamontowana na kierownicy słabo doświetlała mi ciasne zakręty.

pozdr.

R/

p.s.Możesz wrzucić foto z zamontowaną lampą na kasku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam wersji 300ml, zjawisko niedoświetlania zakrętów nie występuje, śmiało można śmigać po ciemnych leśnych ścieżkach. cZasami trzeba uważać gdzie sie patrzy żeby nikogo nie oślepić:)

Zdjęcie wrzucę jak dotrę do domciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reasumując, którą lepiej kupić pro noise 300 czy 500? chcę teraz w sobotę, którąś z nich kupić tylko mam dylemat między tymi dwoma modelami. Różnica cenowa nie gra tu za bardzo roli.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję 300lm, dostałem się do środka baterii i zawiodłem się, bo jest przylutowana to obudowy, także nici z zakupu dodatkowych baterii i wsadzanie ich w trakcie jazdy. I tu pytanie, jaki jest koszt nowej oryginalnej baterii? kiedyś widziałem za ok 50zł więc dość sporo.

 

P.S.

Zastanawiam się czy takie chińskie lampiony po 1200lm-1600lm mają chociaż połowę wartości z opakowania. Ktoś ma? lub obcował z takimi sprzętami?

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2012-Newest-Hot-Sale-1600lm-CREE-XM-L-T6-LED-Rechargeable-Headlamp-Headlight-2x/569643984.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Waterproof-Zoomable-1200-Lumen-CREE-XML-XM-L-T6-LED-Head-Flashlight-Bike-Bicycle-Light-Rechargeable/648665160.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Waterproof-Zoomable-1200-Lumen-CREE-XML-XM-L-T6-LED-Head-Flashlight-Bike-Bicycle-Light-Rechargeable/413596_648665160.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/BY-010-focusing-T6-headlamp-4400mAH-bicycle-light-use-for-sport-light/714911_649336378.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro i w sklepach internetowych zapas do noise nadal kosztuje okolo 55 zlotych.

 

 

ech...to lipa. Często jeżdżę w nocy w lesie, często robię jakieś ognisko. I czołówka na 3xAAA słabo świeci i dość krótko więc nie użyję jej do jazdy w lesie, a nie nazbieram drewna bo zaraz padają baterie. A mactronic'a szkoda mi zużywać bo potem wracając w lesie raczej wolałbym widzieć gdzie jadę. I zastanawiam się coraz bardziej nad dodatkową lampką na akumulatory 18650, są niedrogie i można ich zabrać kilka szt. ze sobą.

 

 

P.S.

Od mikołaja/gwiazdora zażyczyłem sobie PowerBank 5000mAh, i zastanawiam się czy będzie ładował Mactronica w trakcie świecenia. Ktoś próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do ładowania noise i spróbuj włączyć, jeżeli się uruchomi i będzie działał, to tak samo powinno być na powerbanku, bo zasada jest taka sama, tu i tu będzie prąd stały ;)

 

a, no to dobrze, sprawdzę. W kwestii elektroniki jestem zielony :)

 

a co do chinoli...kurdę -30% to dość sporo. Fajnie wyglądają te lamki w porównaniu do takich co są najzwyklejszymi latarkami. I mają fajne etui na baterie (często na raz można podłączyć 4 ogniwa). Ale jak mam zapłacić w przeliczeniu ok 100-130zł to chyba warto poszukać czegoś lepszego?

 

a, no to dobrze, sprawdzę. W kwestii elektroniki jestem zielony :)

 

sukces, lampka mryga na niebiesko w trakcie ładowania z sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli odejmiesz od 1200 lm 30 procent to da pi razy drzwi 800. To realnie dwa razy wiecej niz realna moc dwoch noise w wersji 500. Przy slabszym trybie bedziesz mial wiecej niz z noise przy trybie full.

Sprawdz jak wygladaja takie chinole na light test info, masa danych na ten temat, porownywarka lamp rowniez. Zobaczysz realnie jak to wyglada. Np zestawienie ms 870 i noise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, w pełni off topowy byłby przepis na sałatkę warzywną.

Kolega ma badziewnego noisa, chciałby coś co naprawdę świeci, nie dziwię sie mu że zadaje pytania. :)

 

Jeśli 300tka noise wydaje ci się za słaba, masz taką i taka jest dla ciebie realnie, masz możliwość dokonać zakupu/stać cię na 500 - moim zdaniem odpowiedź jest jedna - 500. Dlaczego? Jedyny i najważniejszy powód - bo zmieniając tryby możesz uzyskać tyle ile uzyskasz z 300 a z 300tki nie uzyskasz więcej jeśli jednak zachcesz tyle mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, w pełni off topowy byłby przepis na sałatkę warzywną.

Kolega ma badziewnego noisa, chciałby coś co naprawdę świeci, nie dziwię sie mu że zadaje pytania. :)

 

Jeśli 300tka noise wydaje ci się za słaba, masz taką i taka jest dla ciebie realnie, masz możliwość dokonać zakupu/stać cię na 500 - moim zdaniem odpowiedź jest jedna - 500. Dlaczego? Jedyny i najważniejszy powód - bo zmieniając tryby możesz uzyskać tyle ile uzyskasz z 300 a z 300tki nie uzyskasz więcej jeśli jednak zachcesz tyle mieć.

Dzięki za odpowiedź, po prostu chcę kupić porządną lampkę, która będzie mi służyć długie lata i wiele tysięcy kilometrów :) co do tego,że 500 to też właśnie tak sądzę, a chodziło o to czy warto po prostu zapłacić więcej, ale to zobaczę dziś ;) może uda się je porównać nawet w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...