Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Mactronic Bike Pro Noise


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych,

jak się okazuje demontaż oryginalnego ogniwa w Mactronic NOISE BPM300LM jest banalnie prosty. Potrzebny jest ostry nożyk do podważenia wieczka, jest ono tak "solidnie" przyklejone jak solidnie wygląda sterownik na zdjęciu Kolegi DominikM. Przy minimum wysiłku wkładamy sobie mocniejsze ogniwo, lub w trakcie jazdy wymieniamy zapas :thumbsup:

 

c626dee47fdd64ecc98f09d090e85091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc włożyłem akumulatorek ze zdjęcia 3200 mAh i pochodził mi w sumie ze 30 min. Wyłączałem kilka razy aby maszyna przestygła. W mojej czołówce akumulator ten w sumie działa bez zarzutu. Macie może godne polecenia akumulatorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z akumulatorami do aparatów, w moim 40D tylko oryginał trzyma najlepiej,

mam dwa takie w gripie i mogę nimi zrobić spokojnie trzy/cztery wesela, a każdy chiński nawet 3200mAh

to lipa w porównaniu do oryg. Tak więc kupując aku, dobrze wybrać markowe (Sanyo, Panasonic etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele zależy od sposobu w jaki jest rozładowywany, czyli od elektroniki lampki. W mojej czołówce (znamionowo 240 lm) ten akumulator pracuje do 4 godzin, natomiast w BPM300LM nawet w słabszym trybie pracuje krótko.

Edytowane przez MirekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę dla mactronica proponuję Solarforce L2P od grega ze swiatelka.pl . Moc wgniata w ziemię- dioda xm-l a w nią 2,8A !!! 190zł kosztuje, ale jeśli to Wasza pierwsza by miała być lampka na ogniwa18650 to 300zł trzeba szykować bo jeszcze ładowarka,uchwyt,ogniwo(a najlepiej 2)

Mam ją od jakiegoś czasu i w lesie-a dużo czasu tam spędzam po zmroku-robi popłoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Mod Team

Od jakiegoś czasu mam Noise, ale wczoraj zauważyłem pewną kłopotliwą cechę. Lampka jest zamontowana na kierownicy, a po drugiej stronie mostka jest pulsometr. Jak się włączy lampkę to pulsak głupieje i pokazuje zupełnie nierealne wartości. I nie ma znaczenia czy lampka miga czy świeci ciągle.

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że pulsometr to Sigma PC-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych,

jak się okazuje demontaż oryginalnego ogniwa w Mactronic NOISE BPM300LM jest banalnie prosty. Potrzebny jest ostry nożyk do podważenia wieczka, jest ono tak "solidnie" przyklejone jak solidnie wygląda sterownik na zdjęciu Kolegi DominikM. Przy minimum wysiłku wkładamy sobie mocniejsze ogniwo, lub w trakcie jazdy wymieniamy zapas :thumbsup:

 

c626dee47fdd64ecc98f09d090e85091.jpg

 

Ja mam pytanie dot. zmiany akumulatorka na inny. Wyciąłem z łatwością wieko, ale akumulatorek jest jakby przylutowany do blaszki wewnątrz, nie chce na siłę wyciągać bo potem mogą być problemy. W jaki sposób wymieniłeś aku na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu mam Noise, ale wczoraj zauważyłem pewną kłopotliwą cechę. Lampka jest zamontowana na kierownicy, a po drugiej stronie mostka jest pulsometr. Jak się włączy lampkę to pulsak głupieje i pokazuje zupełnie nierealne wartości. I nie ma znaczenia czy lampka miga czy świeci ciągle.

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że pulsometr to Sigma PC-15.

 

No to witam w klubie, ten sam zestaw i ten sam problem. Nie pomaga przeniesienie pulsometru na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelka elektronika bezprzewodowa lubi głupieć przy włączonym oświetleniu, także klasyczne liczniki rowerowe bez kabla. Można jedynie próbować zwiększyć dystans jeśli lampa i i licznik są zamontowane blisko siebie, to samo dotyczy pulsometru zapiętego do kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was ma pytanie dot. Noise 500, to chętnie odpowiem. Latarka ma w maksymalnym trybie moc jak z kosmosu dla uzytkownika niewprawionego w takie nowiki. Potrafi "podswietlic" znaki drogowe na 900m do przodu. Bardzo dobrze oswietla takze boki. No i najwazniejsze - nigdzie nie da sie poczuc "taniej chinszczyzny" - ani na opakowaniu, ani na obudowie czy akcesoriach. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to myślałem nad zakupem na przyszły sezon Magicshine MJ-872 (o ile nie pomyliłem teraz modelu ten 4 diodowy) ale tak myślę że chyba za dużo po nocach nie będę się aż tak zapuszczał i bardziej na moje jazdy by się przydała normalnie prosto zakładana lampka na kierownicę.

I tak myślę teraz o latarce od Grega + cały komplet akcesoriów bym musiał nabyć bo nie mam takich aku, ani ładowarki.

Lub właśnie Mactronic Noise 500L.

Z tym że bym chciał mieć możliwość wymiany akumulatorów podczas dłuższej jazdy jeśli padną.

I drugie wymaganie to nie chciałbym żeby latarka świeciła tak wąsko jak Scream tylko szerzej i fajnie jakby od samego koła i żeby na dalszą odległość też nie traciła mocy.

 

O ile w lampce Grega z wymianą aku bez problemu to w Noise no właśnie ?

Jak te 2 lampki świecą szeroko ? Która szerzej i przy kole i dalej ?

W którą lepiej zainwestować ?

Bo chyba Noise z dodatkowymi np 2 aku drożej wyjdzie czy się mylę ?

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo włożenie akumulatora jest proste, ale przyda się złotówka aby go dobrze zamocować, bo tkwi w środku lampki w tym gnieździe dość ciasno, i potrzeba więcej siły (postój). Poza tym, do taki latarek ładuje sie chyba same ogniwa, a tu należy się zaopatrzyć także w taki stelażyk na to ogniwo, a pewnie kupić się go da tylko z nowym ogniwem. Poza tym nie wiem czy od czasu Noise 300 nie wycwanili sie bardziej i teraz moze robia to trudniej/niemozliwie do otwarcia? Tu by sie musial jakis ekspert importer pewnie odezwac. Ja na snop swiatla nie moge narzekac. Swieci bardzo mocno na boki i do przodu na jakies 10-15m. Rowerzyści jadacy z przeciwnego kierunku ofiarnie ustepuja mi drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym świeceniem ludziom po oczach nie przesadzaj przypadkiem, bo nie jest to miłe dla drugiej strony. To samo na szosie - lampka w dół i nie oślepiamy.

Znajomy pracuje w sklepie rowerowym i porównywał wersję 300 z 500. Według niego nie ma aż tak wielkiej różnicy...jak kupowałem swoją to nie było jeszcze 500, on miał obie w ręce i wybrał jednak 300 :)

No i przede wszystkim dodatkowa moc 500 wpływa na czas pracy i sam producent się z tym nie kryje - wystarczy porównać tabelki.

 

dymcio111 - jak dobrze ustawisz, to przy jeździe prosto nie ma problemu z bokami. Gorzej na zakrętach, ale to już problem większości lampek montowanych na kierownicy. Nowsze importy Mactronica mają w zestawie uchwyt na kask :)

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupował ktoś ten akumulator z allegro zapasowy :icon_question:Allegro

to jest sam aku goły :icon_question: czy w tej "puszce" :icon_question:

I czy w ogóle łatwo się dobrać do środka lampki aby ten aku wyciągnąć :icon_question:

no dla mnie to jest istotne wymiana aku w trasie, bo co to za lampka jak padnie mi w drodze, fakt że mam IBOX ładowarkę z USB i sobie ją chowam w pokrowcu przyczepianym Nokii koło mostka, ale też to takie ładowanie świetne nie jest... po za tym nie wiem czy lampka może naraz świecić i ładować się :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator to gotowy zestaw, czyli cała kapsułka.

Lampkę otworzysz nawet multitoolem przy odrobinie sprytu. Mechanizm ten sam co w niektórych licznikach Sigmy (krążek obracany np. monetą).

Jeśli planujesz całonocne eskapady, to w trybie standard pociśniesz 6-7 godzin bezproblemowo, a jest on wystarczający do jazdy po szutrach i łatwiejszych trasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie i tak pewnie ten dodatkowy aku trzeba w latarce ładować... lub go rozłożyć na części pierwsze i podładować w tej osobnej ładowarce do ogniw.

Ja jak chcę kupić mocniejszą lampkę to chcę jej dużej mocy poużywać :) tak to mogę sobie ze Screamem wolno pojeździć, ale za to przy wąskim świetle niestety, tylko z plusem że łatwo szybko akumulatorki mogę wymienić. Ale chcę MOOCY :D Szkoda że nie znam nikogo w Olsztynie i w pobliżu kto ma Noisa... bym sobie sprawdził jak to świeci w rzeczywistości bo zdjęcia zawsze przekłamują.

 

A może ktoś ma fotki zrobione albo mógłby cyknąć jak świeci ta latarka od Grega gdzieś w lesie i na asfaltowej itd ? byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też tak sobie myślałem, ale design troche do mnie nie przemawia u boci :P z drugiej strony to która lepsza Bocia czy od Grega ? Bo cenowo podobnie chyba wyjdzie. Tylko jakieś fotki widziałem gdzieś na forum to jakby od Grega mocniejsze światło, tylko że fotki były na śniegu robione to mogło sie tylko tak wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sa fotki, jak swieci noise http://www.forumrowerowe.org/index.php?/topic/122161-[Lampka]-Olśnienie-poszukiwane trzeba tez wziac pod uwage, ze jak posiadasz jakas bezprzewodowa elektronike np. Licznik, pulsometr ktos pisal, ze przy noise ma jakies zgrzyty. Chyba od grega bedzie mocniejsza, ale niech sie wypowiedza inni, co mieli stycznosc z jedna i druga. Bocia jest mniejsza od noise wielkosciowo.

 

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile temu już oglądałem te fotki z tamtego tematu, akurat ta słabsza wersja Noise 300LM ale nawet nawet. Temat z lampkami gdzie pisane było o zakłóceniach to też :D akurat mam licznik przewodowy VDO X2, nie mam pulsometru, chociaż kiedyś sobie pomyślałem o kupnie, ale jak jeżdżę amatorsko to taki byłby nie aż tak potrzebny mi.

Ciekawe jakby po obu stronach kiery mieć po jednej lampce w sumie 2szt od Grega czy to by dużo poprawiło światło na boki i ogólne wrażenie, czy to i tak z jednej lampki jest moc wielka.

Może głupie zastanowienia, ale nie widziałem jak świecą takie lampki czy latarki powyżej Scream'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...