Skocz do zawartości

[full 29er] 120mm skoku na zawody xc?


pyra2

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jest coś takiego, nie koniecznie xc ale górskie maratony to może by dało radę?;

 

http://allegro.pl/nowy-nieuzywany-niner-r-i-p-roz-l-z-fox-rp23-29er-i1614083686.html

 

mój rozmiar ;d

i się miotam czy czasem nie za dużo tego skoku jak na maratony ;(

ktoś to ma użytkował testował?? czy jest jakiś widel najlepiej manitu na te stery traped?

generlanie dziś do pracy przyjechałem poprzednim rowerem do ścigania i stwierdziłem, że jednak chce 29 drugie.

Niby 26 carbon, fox, waga 10 kg ale jakoś to nie jest to co już jeźdżę na 29 stumjumperze comp.

i sobie wymyśliłem takiego fulla na carpatię a może i na BCH ;d.

genrlanie jak można najmocniej zblokować tylne zawieszenie by nie bujało czy będzie zawsze bujać?, nie chodzi mi o delikane bujanie ale o odczuwalne pompowanie jak się wstaje na pedały.

z góry dzięki pozdrawiam

pyra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie nadmiaru skoku sie nie wypowiem, ale na takiej ramie z widelcem 120mm trudno bedzie o sportowa pozycje z nisko usytuowanym kokpitem...o tym, ze na poznan taki rower = przekroczenie wszelkich granic, to pewnie wiesz :)

 

w przyszlym roku maja byc manitacze i rs taperowane, ale...moze lepiej po prostu kupic stery z przejsciowka i w ogole olac system...wg mnie lepiej skupic sie na sztywnym kole z piasta pod grubsza os

 

przywolujac temat kol...szkoda, ze musialem jechac przed twoim przyjazdem w wieluniu...jesli nie zalales ich mleczkiem, to proponuje to zrobic nim podejmiesz decyzje o fulu 120mm, bo ja wlasnie mam pierwsze jazdy za soba i jak dotychczas za pkt honoru stawialem sobie fulla na 2012, tak teraz decyzje odkladam na bok, a jesli taka zapadnie, to na 100% nie bedzie to wiecej, niz 100mm :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest coś takiego, nie koniecznie xc ale górskie maratony to może by dało radę?;

 

http://allegro.pl/nowy-nieuzywany-niner-r-i-p-roz-l-z-fox-rp23-29er-i1614083686.html

 

mój rozmiar ;d

i się miotam czy czasem nie za dużo tego skoku jak na maratony ;(

ktoś to ma użytkował testował?? czy jest jakiś widel najlepiej manitu na te stery traped?

generlanie dziś do pracy przyjechałem poprzednim rowerem do ścigania i stwierdziłem, że jednak chce 29 drugie.

Niby 26 carbon, fox, waga 10 kg ale jakoś to nie jest to co już jeźdżę na 29 stumjumperze comp.

i sobie wymyśliłem takiego fulla na carpatię a może i na BCH ;d.

genrlanie jak można najmocniej zblokować tylne zawieszenie by nie bujało czy będzie zawsze bujać?, nie chodzi mi o delikane bujanie ale o odczuwalne pompowanie jak się wstaje na pedały.

z góry dzięki pozdrawiam

pyra

 

RIP to z założenia sprzęt do AM, ale z solidnym krosiarskim akcentem. Można się tego doczytać na forach, usłyszałem to też od ludzi z Horizon Bikes.

 

To jedna z najlżejszych, jeżeli nie najlżejsza rama alu 29 (nie wiem ile pokazuje Salsa), co już mówi za siebie. Podobnie wymowne jest złagodzenie kąta główki od tego sezonu, żeby nieco złagodzić reakcje sprzętu.

 

Innymi słowy da się na tej ramie zbudować lekkiego i szybkiego fulla na górskie trasy, ergo maratony tyż.

 

To w tej chwili mój docelowy wybór. Reszcie póki co dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm

czyli kusicie? a coś ze speca o większym skoku? ma 2 modele poza epiciem.

A ktoś wie jak maksymalnie można zblokować tył w tym ninerze? czy zawsze musi bujać? czyli jeśli ten to "crosiarski sprzęt" to JET-9 nadaje się tylko na szosę;p?

 

Nabiał, w Wieluniu jakaś dziwna sprawa wyszła i ledwo do mety dojechałem na wpół przytomny ;(.

ale spoko koła mam zalane mleczkiem i renegata na crescie i fasttraca na Arch'u (tylne), do tego fulla na tył może bym tą obręcz flow zamontować? Waga niby ta sama co arch?

Także Nabiał kolejna możliwość to Karpacz, niestety grabka w tym tygodniu muszę odpuścić:(.

i potrzebowałbym widel na jakieś 120 skoku do tej ramy, przyzwyczaiłem się do X-loca, powinni to montować do każdego amora/dampera. Coś polecacie??

Oczywiście dostępnego, bo jeśli kupię to muszę szybko składać sprzęt.

 

pozdrawiam

pyra

ps Nabiał a jeździłeś na fullach o większym skoku niż epic i JET-9???

Edytowane przez pyra2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flow jest ciezszy od archa...szkoda, ze dopiero karpacz, bo do tego czasu watpie, ze nie wstrzymam sie z kolami...co do amora, to przejedz sie na manitou tower...odnosnie ram, to niestety nie smigalem na takich 29"

 

tylko tak mysle...wyskoczysz z fullem 120mm 12kg, to twoj kolega od plastikowego scotta padnie ze smiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być lekko, to plastikowy Tallboy i eot.

 

Co do Ninera, CVA jest chwalone z jednej strony za czułość, a z drugiej za niepodatność na wpływy napędu, ergo pompowanie.

 

W zasadzie jednoznacznie dobre opinie zbiera dw-link (Mach 429), ale to ciężki system, więc plastykowy kolega śmiałby się jeszcze głośniej, nie wspominając, że zanim rower by dojechał do Polski uciekłaby ci połowa sezonu, jeżeli nie więcej.

 

Aha, no i jeszcze Epic 29. Gdzie nie otworzę jakieś anglojęzyczne pismo mówią, że to najlepsze na czym jeździli, więc coś w nim musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flow jest ciezszy od archa...szkoda, ze dopiero karpacz, bo do tego czasu watpie, ze nie wstrzymam sie z kolami...co do amora, to przejedz sie na manitou tower...odnosnie ram, to niestety nie smigalem na takich 29"

 

tylko tak mysle...wyskoczysz z fullem 120mm 12kg, to twoj kolega od plastikowego scotta padnie ze smiechu :)

 

obręcze ponoć to samo ARCH waży mi 470 a flow też niby ma tyle ważyć.

manitu tower to chyba tylko 100 mm a z grubsza ośką (20mm) już się pogodziłem. chce coś 120 skoku.

to będzie raczej full 13,5 kg a "kolega" od scotta to maratonowa (i nie tylko) legenda mtb, jest poza zasięgiem większości z nas. Ale może na fullu bym go chociaż w dół kiedyś dopadł.

 

kurcze podoba mi się ten pomysł fulla ale wstępna wycena to 8600 a właściwie niby nic poza ramą i widelcem,i kilka pierdołek nie kupię, a nerek na sprzedaż już nie mam ;(.

Nie wiem jak ten tallboy chodzi ale to moje mażenie, choć z drugieju strony jak ma być mało fullowy ten talboy to wolę coś takiego fajna frajda. A w górach to nie ma znaczenia na czym jedziesz, jak nogi nie ma to i tak jesteś w cza..ej dupie nie zaleznie czy masz 14 kg fulla czy 8 kg HT.

a na fullu jaki fun.

pozdro pyra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flow waga podają 470 (ktoś to miał na wadze???)

 

http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=1005

 

bo waga ARCH też 470 (tyle mi waga pokazała)

 

http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=1010

 

także chyba nie ma znaczenia;)

 

Jak manitu jest na 120 i na grubą oś to chyba się zdecyduję, muszę tylko poczytać jak to się blokuje, bo x-loc jest genialny i faktycznie jakby ktoś chciał się ścigać na lekkim fullu o skoku powiedzmy 100/100 to powinien mieć takie 2 manetki (produkują symetryczne, więc ktoś pewnie już tak ma).

 

Jeszcze piasta na przód na grubą oś i CENTERLOCK była by potrzebna, da się coś kupić?

 

co do moich kół

jesteś lekki to kupuj cresty, nie baw się w cx-ray strata kasy. A z tyłu i tak tylko opony do 2,0 wchodzą do speca (fstrtack w błocie znowu mi lakier na widełkach podszlifował) pomijam już fakt obcierania opony o przednia przerzutkę (tu może jak zrobię 2x9 albo srama jakiegoś zamontuje to będzie lepiej).

 

Wracając do głównego wątku, ta rama z linka jest w ładnym czarnym chyba kolorze;), co do fox rp23, to nie jestem jego fanem właśnie przez brak całkowitej blokady ale myślę, że i to jakoś przeżyje.

No i sztyca 30,9 mnie wszędzie martwi, leżą mi piękne 2 sztyce na 31,6 i nic nie wyszło chyba kolejna na 30,9 będzie potrzebna a to zawsze parę stów i tak leci ;(.

A może sfrezować ramę??????????????????? ktoś wie jak gruba rura tam jest???

 

Pozdrawiam

pyra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flow waga podają 470 (ktoś to miał na wadze???)

Ja miałem 510/520g.

Ale uważam, że warto wsiąść zamiast Arch, bo to zdecydowanie większa szerokość obręczy, za jedyne 40-50g różnicy.

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...