Skocz do zawartości

[kaseta] wymiana


mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Od 2 miesięcy użytkuję rower TREK GF Marlin z oryginalnym napędem (tył SRAM X4, kaseta 8b). Oczywiście jest to 29er. Super się jeździ, tylko trochę jest ociężały przy ruszaniu. Chodzi mi po głowie założenie kasety 12-34 ale niestety takiej nie mogę znaleźć, żeby jednocześnie miała 8 biegów. Czy możecie coś doradzić? Chciałbym uniknąć wymiany napędu na 9 lub 10 biegów, ze względu na ograniczony budżet.

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny problem ze znalezieniem ósemki 34T. Mi nie tyle chodziło o 34, ale o fatalne zestopniowanie mojej hg-30 - dwie nawiększe koronki to 26 i 34. Opcje są następujące: stara xt ( cs-m737 bodaj ) lub xtr ( droga ), lub ta acera hg-30, którą miałem oryginalnie w moim marianie. Tu jednak masz 34 i potem b.duży skok na 26 - dla mnie było to b.niewygodne.

Możesz spróbować z alivio 34T; szukali mi w 2 sklepach i nie znaleźli, także chyba nie ma ( lub niedostępna).

Ostatecznie wziąłem alivio 32T, Bywa ciężkawo tylko przy naprawdę dużych nachyleniach i w ogóle nie brakuje mi tych 34.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mnie bardziej chodzi o to, żeby najmniejszą zębatką była "12". Na 34 też mi za bardzo nie zależy, bo jak napisałem wcześniej, chodzi mi o to, żeby rower był bardziej żwawy przy ruszaniu. W oryginale jest "11" a to pociąga za sobą mniejszy rozmiar kolejnych zębatek i tu tkwi problem. Poszukam czegoś z tego co mi doradziłeś. A swoją drogą głupie pytanie (przepraszam, nie znam się za bardzo): czy w kasecie można wymieniać poszczególne zębatki? Wtedy mógłbym sobie sam zrobić kasetę taką jaka mi pasuje.

Pozdrowienia, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...