Skocz do zawartości

[suport?] Cykanie podczas pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Teorie z accentowskimi miskami znam i łożyskami doń po 4 zł :)

Nie po to jednak płacę dwa lub trzy razy więcej za suport, żeby potem się bawić w pogłębianie misek (chyba koparką sobie to pogłębię - tak na marginesie) lub wsadzanie zamienników. To ma k.... działać w oryginale i być trwałym oraz wytrzymałym rozwiązaniem! Poza tym żaden mechanior na mieście się owej operacji wymiany łożysk nie podejmuje. Bo im się to zwyczajnie nie opłaca. Wolą sprzedać i wymienić cały suport z miskami. Nawet jeśli na upartego robić to samemu to zdjęcie plastikowej osłonki z łożyska bez uszkodzenia jej graniczy z cudem. Ja próbowałem to podważyć śrubokrętem w zdemontowanym wczoraj komplecie i oczywiście złamałem. Zdania nie zmieniam, chcesz wyrzucić kasę w błoto? Kup se wspaniały suport "holołtech II" - niech psy dymają tego co to g..... wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc powoli tracę cierpliwość. Łańcuch, pomimo że niedawno smarowany, został podobnie potraktowany FL-em. Mufa, miski suportu, korba sprawdzone i nasmarowane. Wszystko dokręcone na maska. Jak stukało tak stuka... :wallbash: Rozmawiałem dziś z kolegą, który katuje rowerek już od kilku sezonów i na jego oko a właściwie ucho, coś nie tak jest z suportem. Coś wewnątrz przeskakuje i wydaje taki dźwięk. Rower z małym przebiegiem, więc jedyna możliwość jest taka, że fabryczny suport ma jakąś wadę. Z tego co pamiętam (przyznam, że nie zwracałem na to uwagi) po przejechaniu pierwszych km już coś tam było słychać. Wymienię suport i zobaczę co będzie...

 

Możecie polecić jakiś suporcik do 50 zł? Wiem, wiem... Przydałyby się wymiary. Nie chce mi się wszystkiego ponownie rozbierać do wymiany. Mam Kross'a Level A2 2011 z fabrycznym suportem na kwadrat Thun GO(A)L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz czy to suport to poprostu sprawdź czy cyka jak nie pedałujesz. Jak się okaże ze nie cyka to kręć jednym pedałem potem drugim żeby wyeliminować je tez. Jak sie upewnisz ze to suport wtedy go wymien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz czy to suport to poprostu sprawdź czy cyka jak nie pedałujesz. Jak się okaże ze nie cyka to kręć jednym pedałem potem drugim żeby wyeliminować je tez. Jak sie upewnisz ze to suport wtedy go wymien.

 

To bardziej stukanie/przeskakiwanie niż cykanie. Dzieje się to w czasie kręcenia korbą. Ewidentnie dobiega z okolic korby. Pedała już dawno wykluczyłem. Na 100% są w porządku. Po naciskaniu na ramiona korby, kiedy rower stoi, daje się wyczuć to przeskakiwanie i dźwięk jest jakby ten sam tylko cichszy. Domyślam się, że w czasie jazdy kiedy obciążenia są większe dźwięk jest głośniejszy. Klamka zapadła, wymieniam suport. Tylko jaki?? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie sytuacja się pogorszyła. Dziś rano zrobiłem 50 km po Warszawie i z cykania zmieniło się na stukanie, a do tego zaczyna się to przenosić na pracę pedałów (odczuwam te zmiany przy kręceniu). Jeszcze trochę pojeżdżę i okaże się, że wszystko w środku jest zmielone na proszek :/

 

Szkoda tylko, że rower nawet 500 km nie przejechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, suport. Jak pisałeś że na kwadrat to kinexy cieszą się dobrą opinią.

 

Dzięki. Właśnie biorę pod uwagę suport m.in. tej firmy. Mam nadzieje, że dostanę coś u mnie w mieście w sklepie stacjonarnym. Jak już wykręciłem to wypadałoby od razu nowy założyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został zlokalizowany!!! Za namową sprzedawcy w sklepie, przez zakupem suportu, postanowiłem zajrzeć do tylnego koła. Okazało się, że jest delikatny luz, kiedy obracam kasetą do przodu, imitując ruch łańcucha. W kilku miejscach czuć delikatne przeskoczenie. Po zdjęciu kasety ten sam luz odczuwalny jest na bębenku przy tylnej piaście :/ 300 km przebiegu i taki problem ?? :/ Co teraz? Rower jest na gwarancji, ale ja chcę jeździć. Chcę sam usunąć usterkę tylko co wymienić? Całą piastę? Jeśli tak to jaką? Fabryczną na spokojnie sobie zareklamuję po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został zlokalizowany!!! Za namową sprzedawcy w sklepie, przez zakupem suportu, postanowiłem zajrzeć do tylnego koła. Okazało się, że jest delikatny luz, kiedy obracam kasetą do przodu, imitując ruch łańcucha. W kilku miejscach czuć delikatne przeskoczenie. Po zdjęciu kasety ten sam luz odczuwalny jest na bębenku przy tylnej piaście :/ 300 km przebiegu i taki problem ?? :/ Co teraz? Rower jest na gwarancji, ale ja chcę jeździć. Chcę sam usunąć usterkę tylko co wymienić? Całą piastę? Jeśli tak to jaką? Fabryczną na spokojnie sobie zareklamuję po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam bardzo podobny problem, jak w temacie. Otóż: podczas jazdy rowerem, kiedy lewy pedał znajduje się na samej górze i zaczyna schodzić w dół, czyli jest on tak jakby " motorem", dobiega charakterystyczny dźwięk. Kiedy obracam ręką pedałami ten dźwięk nie dochodzi. Podobnie podczas jazdy, kiedy rozpędzę się na tyle ile mogę , dźwięk przestaje dobiegać. Łańcuch smarowałem wczoraj, nic to nie dało. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam, że byłem wczoraj w serwisie, gdzie dokręcono mi jedną (tę skrzypiącą) stronę suportu, bo się okazało, że były luzy. Jutro rano planuję przejechać jakieś 50km po wyczyszczeniu łańcucha, więc powiem, czy faktycznie rozwiązało to mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po co płacisz :) ? Droższe nie zawsze jest lepsze.

Jak nikt nie chce wymieniać to zainwestuj w narzędzia i wymieniaj sam. Albo... Płać.

Po co zapłaciłem za m590? Przy okazji wymiany napędu. Bo to rozwiązanie wyglądało na lepsze. Na trwalsze i lżejsze. Gdybym posiadał dzisiejszą wiedzę na temat wadliwości tego ustrojstwa nigdy bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze problem cykania jest dość częsty u mnie objawia się on tak jak i w ww przypadkach gdy lewa korba znajduje się położeniu ( / ) słychać cykanie początkowo było ono ciche z czasem coraz głośniejsze przekształciło się w kilkukrotne jak gdyby jedno po drugim w tej samej pozycji. O dziwo miałem już ten problem w końcówce zeszłego sezonu kiedy rower przejechał może 1k km lecz w tym po pewnym czasie samo ustało lecz ku mojemu niezadowoleniu znów wróciło i daje się mocniej we znaki - dużo głośniejsze. Dodam ze rower zrobił dopiero 3000 km. W ubiegłym roku nasmarowanie suportu nic nie pomogło pedały platformowe wymieniłem gdyż stare 'się połamały' nie było żadnego uderzenia. Posiadam suport neco B910BK.jpg wyglądający dokładnie tak cena około 25-30 PLN.

Także jestem przekonany ze to irytujące cykadełko znajduje się w okolicach korby. Sam już nie wiem co mam z tym fantem zrobić góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania nie zmieniam, chcesz wyrzucić kasę w błoto? Kup se wspaniały suport "holołtech II" - niech psy dymają tego co to g..... wymyślił.

 

http://forumrowerowe.pl/viewtopic.php?f=23&t=13470&start=0 ;)

 

I tutaj na forum też była o tym mowa, tylko tematu nie mogę znaleźć - że łożyska shimano mają po prostu bardzo małą tolerancję na wszelkie odchylenia :) Więc podbiję pytanie - miałeś planowaną ramę?

 

 

Mi, ostatnio, również zaczęło coś delikatnie cykać (zwykle seriami po kilka cyknięć) - nie specjalnie regularnie. Jak będę miał czas to sobie przeczyszczę łożyska, zobaczymy czy pomoże... od półtora roku mam korby/suport SLX i jeszcze żadnego problemu z łożyskami nie było ;) (na przestrzeni trzech ram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro całe tylne koło przerzucę do mojego starego krossa i zobaczę co będzie z cykaniem jeśli przestanie to nowy suport bo juz mnie dobija ten dźwięk choć nie przeszkadza w samej jeździe pod względem mechanicznym to można cholery dostać od tego cykadła.

Widziałem, że ktoś wcześniej pisał o wibracjach u mnie także miało to miejsce ustało samo ale w zamian pojawiło się cykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziąłem sobie to chyba do serca i sprawdziłem czy nie mam za luźnego, w rezultacie ubyły mu 2 ogniwka a cykanie jak było tak jest. :( ale z 2 strony patrząc to jedynie suport został do wyeliminowania.. no i korby ale tam to chyba nie ma co cykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i myślałem , że znajdę odpowiedź na swój problem , ale jak widać tutaj też jeszcze nikt nie doszedł do sedna sprawy. (chociaż prawdopodobnie to będzie suport). Ja mam identyczny problem jak założyciel tematu , wszystko się zgadza od A do Z. Z tym , że ja się z tym męczę już z 3 miesiące... będę musiał się wybrać do serwisu , żeby zobaczyli co i jak , bo sam nie mam klucza do korby i wkładu suportu.

Aha... i sprawdź czy po mocnym nasmarowaniu łańcucha lub ulewnym deszczu dźwięk na jakiś czas(10 minut? nie znika). I jeszcze jedna rzecz , którą zauważyłem to brak tego dźwięku w przypadku jazdy w SPD i podciągania pedałów do góry (zupełnie bez nacisku , tylko ciągnięcie) wtedy też jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziąłem sobie to chyba do serca i sprawdziłem czy nie mam za luźnego, w rezultacie ubyły mu 2 ogniwka a cykanie jak było tak jest. :( ale z 2 strony patrząc to jedynie suport został do wyeliminowania.. no i korby ale tam to chyba nie ma co cykać.

Owszem, ma co cykać. Korby ze zintegrowaną osią mają w nazwie "zintegrowane" co nie oznacza że jest to element wykonany z jednego kawałka materiału. Miejść połączenia jest sporo i nie ma gwarancji że luz się nie pojawi.

 

Mój suport, ht2 xtr ma chroboczące lewe łożysko po miesiącu jazdy... Jakość shimano spada drastycznie, bez względu na model i cenę komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... i sprawdź czy po mocnym nasmarowaniu łańcucha lub ulewnym deszczu dźwięk na jakiś czas(10 minut? nie znika). I jeszcze jedna rzecz , którą zauważyłem to brak tego dźwięku w przypadku jazdy w SPD i podciągania pedałów do góry (zupełnie bez nacisku , tylko ciągnięcie) wtedy też jest cisza.

 

Mam dokładnie takie coś, że niekiedy po prostu sobie znika cykanie na chwile. Przy 'pedałowaniu' bez łańcucha prawie nic nie slychać jedynie lekkie hrabotanie (bardzo ciche).

A co do korby to mam na kwadrat nie na hII. Klucze będę miał dopiero w następnym tygodniu od kumpla, nie chce kupować bo do nowego sprzętu włożę i tak hII a sciągacz i klucz do suportu okolo 50zl ;( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim mającym problemy z cykaniem/stukaniem proponuję wykonać przed wymianą suportu, korby, piasty itd... prosty zabieg. Zdjąć łańcuch, rozebrać tylną przerzutkę i przeczyścić/nasmarować kółka prowadzące. Można też pokombinować z regulacją śruby przy przy haku. Chwila pracy a efekt może pozytywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...