Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
9 godzin temu, Mihau_ napisał:

Coś nie tak z ramą? Zapytaj ludzi, którzy ją zaprojektowali dlaczego nie cofnęli suportu o 5 cm😂 Przecież gość jasno napisał, że większą oponę wsadził

Bardzo zabawne. Wyobraź sobie, że umiem czytać i zweryfikowałem co autor posta napisał.

Nie jest normalne, że wkładając oponę, która zmieści się w ramie/widelcu zahaczasz nogą o nią w trakcie jazdy. Jaka jest tego przyczyna to inna sprawa, może i taka geometria, może cokolwiek innego jest źle skręcone, a może za długie ramiona korby. Tego sam nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jest normalne, że wkładając oponę, która zmieści się w ramie/widelcu zahaczasz nogą o nią w trakcie jazdy

Jak sobie wstawię do samochodu koła 24" bo na postoju uda się je upchnąć w nadkolu ale jeździć się na tym nie będzie dało to też będzie to sytuacja nienormalna? 

Toe overlap jest zjawiskiem zupełnie normalnym i powszechnie występującym w rowerach, gdzie nie ma to żadnego, "strategicznego" znaczenia. Dodatkowo zadaniem producenta nie jest przewidywanie i dostosowywanie się do tego co jakiemuś randomowemu użytkownikowi może wpaść do głowy. Rower został zaprojektowany do jazdy na oponach 37 i na takich wyjechał z fabryki, jeśli ktoś sobie wymyślił 45c to jest to wyłącznie jego problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem. Ludziska mam pytanko. 
Posiadam rower przełajowy On-One Pickenflick w rozmiarze 58,5 XL  i postanowiłem sobie kupić trochę inny rower, ale też na baranku, a mianowicie Riverside Touring 920 w rozmiarze L i teraz zastanawiam się czy rozmiar będzie ok.  Z tego co podają tabelki w geo to ta L w riverside powinna być większa niż XL w on one. Według rozmiarów decthlona L jest do 190cm więc mając 186 powinno być ok. Dodam że w on one mam mostek 80mm bo na 100 czułem się za bardzo wyciągnięty (aczkolwiek to może tylko było takie uczucie jako że to był mój pierwszy rower na baranku) w riverside kiera jest szersza o 20mm a mostek ma też 80mm. Dodam że nie ma możliwości przymiaru do roweru, jedyne co to kupić i ewentualnie zwrócić. Dodam że zależy mi raczej na wygodnej pozycji rower raczej do turystyki ale niekoniecznie wolnej. Poniżej tabelka z geo rowerów.

 

geo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodam że w on one mam mostek 80mm bo na 100 czułem się za bardzo wyciągnięty (aczkolwiek to może tylko było takie uczucie jako że to był mój pierwszy rower na baranku)

Bo ten rower jest dla ciebie po prostu za duży.

 

Co sądzę o tym riverside i jego geometrii pozwolę sobie przemilczeć. Jedyne czego możesz być pewien to to, że ta L'ka to jedyny rozmiar do jakiego jesteś w stanie się jakoś dopasować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, poproszę o poradę. Zamierzam poskładać 29era na ramie Flyxii.

Mam 180 cm wzrostu i długość wew. nogi ok 80-81 cm długość ramienia ok. 60 cm. W załączniku geo 17' i 19'

Generalnie porównując z geometriami ram innych producentów i ich kalkulatorami to raczej wygląda, że 19' jest odpowiednia, ale już np. kalkulator Meridy nie wyklucza również na rozmiaru 17'. Do jakiego byście się skłaniali? 

PS Informacyjnie - jeżdżę na szosie GIANT TCR roz. M/L 

ze strony: flyxii.com

19.webp

17.webp

Edytowane przez piotrekbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zmierzyłem wewnętrzną długość nogi , u mnie to 81-82 cm, czyli dla roweru trekkingowego to 82*0,63 = 51,6 cm/ 20,5 cala. Czy można w takiej sytuacji zakupić rower z ramą 18 cali/46cm a różnicę zniwelować wysokością sztycy siodełka. czy raczej takie ustawienia będzie nieprawidłowe. Jakie konsekwencje będą podczas jazdy z tak ustawioną wysokością sztycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam okazję kupić Treka dual sport 3 gen 4 z ekspozycji w dobrej cenie.

Moje parametry to 183 wzrostu, 87 przekrok i 60 ramię. Czyli standardowe jak na ten wzrost. Mam normalne kończyny nie za duże nie za małe.

Testowałem krótko w sklepie i było jak na 5 minut okej. Ustawiłem siodełko na 77 cm i maksymalnie do kierownicy. Trochę leżałem na ramie, ale czułem się dobrze. Zeskok nie powodował otarcia jajek. Było kilka centymetrów zapasu dzięki lekko zapadniętej ramie górnej. 

Sprzedawca powiedział, że wyglądam dobrze na tej ramie. Ale może chciał mi wcisnąć ten rower po prostu :P

Nie znam się na rowerach. Warto brać tego treka XL przy moich parametrach? 

Okiem laika trochę mnie straszy ta górna rura 63 cm. Mój stary cross lazaro 21" (ciut źle dobrałem rame, ale jeździłem) ma 61 i wydaje mi się, że jest maksymalnie na styk.

57 cm podsiodłowej to też chyba giga duża wartość.

Edytowane przez Mythek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • Mod Team

Miesiąc później, ale odpowiem (w stylu "nie znam się, ale się wypowiem") : kąt główki ramy dość agresywny w porównaniu do obecnych progresywnych mających sporo poniżej 70° - gdyby nie zrobili tego gięcia górnej rury przy główce, to wyszedłby trail ;) Rama przeciętnej długości raczej pod rekreację z elementami sportu niż odwrotnie.  L wydaje się OK pod podane warunki, ale dla pewności zawsze warto się przymierzyć (najlepiej z jazdą próbną, bo rama wydaje się dość wysoka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Forumowicze, potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru roweru.

Na tapecie jest Canyon Neuron:ON CF7.

Wzrost 182 cm, długość nogi 83 cm.

Canton teoretycznie wskazuje na M, ale nie jestem do końca przekonany czy to byłby dobry wybór czy jednak użytkownik końcowy powinien iść w L.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 183 to już Canyon poleca L :) Idealnie między rozmiarami . Z tym że L ma podsiodłówkę 46 cm , sztycy styknie , reach też rozsądny. Jeśli użytkownik chce na tym jeździć a nie robić 360 z podwójnym backflipem , to według mnie L . Oczywiście najlepiej by było się przymierzyć , ale wiadomo jak to jest z Canyonem :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć. Proszę o pomoc w doborze rozmiaru ramy. Na tapecie Kands Pure. Rozmiar 49/52.

Moj wzrost to 172/3cm. Przekrok na boso zmierzony 78cm. Pisałem już do kilku sklepów i z racji, że jestem na granicy połowa poleca 49 druga 52. Nie mam możliwości zmierzenia ramy a w tym tygodniu chciałbym zamówić rower. Dodam, że raczej preferuje lekko pochyloną pozycje niż wyprostowaną...

Edytowane przez erwinf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...