Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem starego trekinga od peugeota i przerobienie go na przełajkę/gravela. Rama ma 57,5 od suportu do środka rurki poziomej i 55 długości. Mam 82cm przekroku i zastanawiam się czy nie będzie za wysoka i za krótka ta ramka. Nie mam możliwości przymierzyć się bo w tym momencie nie mam kółek 700C aby założyć i przymierzyć. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siodemek  Jeśli od suportu du rury poziomej jest 57 cm,to do tego trzeba doliczyć ok 30 cm od ziemi do suportu,czyli wychodzi 87 cm.Nawet jeśli będzie to 2-3 cm mniej to i tak za dużo.Natomiast długość górnej rurki mogła by być.Sprawdź geometrię np.Accent CX

http://velo.pl/rowery/przelajowe/accent/cx-one-pro-disc-2017


@lukasz4410 Lazaro w rozmiarze 19 ma dłuższą rurę poziomą niż mój Nordkapp w rozmiarze 20.Kupując rower w rozmiarze 21 będziesz bardzo leżał na kierownicy.Dlatego sprzedający proponował rozmiar 19.Przekrok to nie wszystko.Mam taki sam wzrost jak ty i nie chciałbym dłuższej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem Treka SF z 2015 roku. Rozmiar 18.5 chyba jednak za mały i wyglądam dziwnie na nim a 19.5 duzy znowu

Jutro mierze Meride Big Nine 800 2017 rozm 19 tu link http://www.rowerymerida.pl/materialy/geometrie/big/197.jpg

Mam 180 cm, noga 83-84 cm, powinien pasować? Ta merida ma niski przekrok.

http://www.rowerymerida.pl/produkt1227/bignine-800-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, potrzebuję pomcy w dobrze ramy. Zastanawiam się między 21', a 23". Mam 188 cm wzrostu, długość nogi po wewnętrznej stronie 92 cm i zasięg ramion około 187 cm. Chciałbym zakupić ten rower: http://www.dobrerowery.pl/unibike-crossfire-2016?from=listing

Edytowane przez jack9307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack9307 Przy przekroku 85 cm w rowerze z rozmiarem 23 cale masz 7cm luzu.To już jest spory zapas w rowerze crossowym.Długość górnej rury to różnica tylko 8 mm między rozmiarem 21 a 23.To można skorygować mostkiem.Więc jak dla mnie to rozmiar 23

 

Na pewno 23? Zawsze jeździłem na mniejszych rowerach. Czy dla przekroku 90 cm, także najlepszym wyborem byłoby 23? Ciągle zastanawiam  się, czy nie wziąć jednak 21, bo ten 23 może być za duży jednak. Proszę o doradzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 5 cm zapasu w rowerze typu cross, to pełen luz, bo niektórzy mają mniej w MTB i twierdzą że jest OK ( większość i tak buja się po mieście więc za przeproszeniem jeden ch ... ).

 

Czyli mając 188 cm wzrostu i przekrok w zakresie 88-92 najlepiej brać rower typu cross z ramą 23 cale tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jakiś czas temu stałem przed wyborem odpowiedniego rozmiaru ramy roweru crossowego. Podjąłem decyzję o zakup Cube Nature w rozmiarze ramy 52 cm (według Cube jest to 54?). Po niewielkiej przejażdżce mam jakby wrażenie obciążonych łokci ale być może jest to tylko złudzenie po długiej przerwie od jazdy bądź długiej kierownicy. Czy moja postawa (na zdjęciu) jest według Was odpowiednia? 

post-196351-0-36725500-1488828600_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej


 


Jaki rozmiar ramy w rowerze Romet Orkan 5.0 M będzie odpowiedni dla osoby mierzącej 179-180 cm wzrostu oraz posiadającej 80-81 cm w kroku? Wzrost był mierzony na boso przy ścianie.


 


W tym miejscu chciałbym zapytać jeśli mogę, Orkana z którego roku lepiej wybrać 2015 czy 2016?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam okazję kupna roweru MTB Giant Talon 0 LTD 27.5 w rozmiarze Large'

 

Specyfikacja geometrii  w załączniku.

 

Mam 176 cm wzrostu, noga mierzona od środka ~83 cm i standardowe pytanie czy rower będzie dobry, jest sens w ogóle przymierzania się, też kosztuję trochę czasu dojazd wiadomo, dziękuję i liczę na was :)

 

Pozdro Szajbajki! :) 

post-202849-0-94785300-1489449119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy przy wyborze roweru. Kross Evado 3.0, jaki rozmiar będzie odpowiedni, wzrost 173 cm i odległość między ziemią, a kroczem to 80 cm (w butach 81/82). S(17") czy M(19") ?

 

między s a m'ka jest jeszcze dm. Chciałbym pomóc ale tutaj nie wiem, jakby to był szosa to rama 52 cm byłaby chyba najlepsza, a tu fitnesowy rowerek chyba. Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zastanawiam się nad wyborem roweru: Kands Maestro lub Lazaro Integral V2.
Moje wymiary: wzrost 175, odległość od krocza do ziemi w butach: 81cm

Kand Maestro tylko ramy 19 i 21 cali. Czy 19cali będzie ok, czy za duży?

Lazaro Integral 17 czy 19cali?

Wizualnie bardziej odpowiada mi jednak Kands.

Rower częściej służył będzie do jazdy po asfalcie i drogach rowerowych, rzadziej drogi leśne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ym niemniej na chwilę obecną integral jest przebijany eriesem   - a też ma 17" wersję

 

Czy ta 17tka Eriesa nie jest mniejsza od 17 Lazaro?  Może 19'' Eries byłby bardziej ok? 2-3cm luzu miałbym.

Edytowane przez altosax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej

 

Jaki rozmiar ramy w rowerze Romet Orkan 5.0 M będzie odpowiedni dla osoby mierzącej 179-180 cm wzrostu oraz posiadającej 80-81 cm w kroku? Wzrost był mierzony na boso przy ścianie.

 

W tym miejscu chciałbym zapytać jeśli mogę, Orkana z którego roku lepiej wybrać 2015 czy 2016?

 

Mam kilka cm mniej od Ciebie a nogę 82-83 cm i jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Fusion 29, wymiary tutaj:

 

http://unibike.pl/fusion29.html

 

Mam 188 cm wzrostu i około 81-82 cm przekroku. 

Myślałem że rama 19" powinna być na mnie (77,5 cm przekroku) ale rozmawiałem z pewną osobą która mając 183cm wzrostu stwierdziła że rama wydaje jej się za ciasna nawet przy maksymalnie wyciągniętym siodełku i sprzedaje rower. Rama 21" ma 81,5 cm przekroku i teraz nie wiem już co brać. Niestety nie mam opcji przymiarki na żywo do roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...