Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Planuję zakup ramy na koła 26". Myślę o Accent Ranger. Rower miałby być dla żony o wzroście 170 cm i nodze 81 cm. Mam dylemat czy brać ramę 17" czy może jednak 19". 
19" podeszło by pewni i dla mnie (176cm/81cm), niby dobrze gdybyśmy mogli obydwoje korzystać z tego roweru, ale nie jest to ważne kryterium.

Doradźcie proszę.

Ewentualnie może znacie jakieś dostępne ramy MTB na koła 26", główka 1 1/8, piwoty mile widziane, choć niekonieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wzrost :185
Długość od ziemi do krocza: ok 87

Chce kupić trekking lazaro senatore v3 (chyba ze coś innego w tej cenie?). Zastanawiam się pomiędzy 19 a 21. Czytałem że lazaro maja dłuższe ramy niż standardowe. Przymierzałem się w sklepie do innego roweru który miał wymiar A:81 i B:61 i dobrze mi się na nim siedziało. Co doradzacie?

wymiary lazaro senatore v3 .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Kupiłem rower za namową sprzedawcy Unibike Zethos rozmiar 21" ale teraz po fakcie wydaje mi się że jest za duży. Mam 178cm i przekrok 84cm. Wg wzoru przekrok x 0,63 rana wychodzi około 53cm ale rurę poziomą mam praktycznie w samym kroku. Czy faktycznie dałem ciała kupując za duży rower ?

rower.png

IMG_20220410_184402_edit_422380850782942.jpg

IMG_20220410_184434_edit_422327931483471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eddie_orzel, oczywiście za duży jak napisał przedmówca. A skąd masz tą tabelkę? Ciekawi mnie odkąd Unibike oznacza 21 cali jako L co może wprowadzić nieświadomych kupujących w błąd... Ale żeby sprzedawca wcisnął Ci takie coś 🙄. Niech zgadnę - mówił, że siodełko da się obniżyć? W sobotę byłem świadkiem takiej sytuacji i szepnąłem kupującej dziewczynie słówko na ucho 😉. Weehoo to fajna przyczepka 😀.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar wybrać w przypadku szosy. Mój wzrost 180 cm. Mam na oku cannondale supersix evo 105 rozmiar 54 czy 56? ja skłaniam się ku 56. Porównywałem z geometrią speca tarmac sl6 sport to spec zaleca rozmiar 56 dla wzrostu 175-180 a geo jest praktycznie identyczna jak w supersix? Za odpowiedź z góry dziękuję.

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2020-szosowe/race/supersix-evo/supersix-evo-carbon-disc-105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, 

mam pytanie - pojawiła mi się opcja zakupu całkiem fajnego używanego roweru w dobrej cenie, jestem absolutnym amatorem jeżeli chodzi o rowery, nie znam się ale lubię raz - dwa razy w tygodniu spędzić czas na zewnątrz jeżdżąc spokojnie po lesie, czy po jakichś polnych drogach.

naczytałem się już milion artykułów co do dobierania rozmiaru itp i potrzebuję porady jakiegoś fachowca

Rower który mam opcję kupić ma ramę 17" i koła 27,5. z tego co wyczytałem to przy moim wzroście -182cm . MTB powinien mieć ramę 18-19 

Czy rower z ramą 17 będzie mi jakoś super strasznie przeszkadzał i po 2 godzinach jazdy po lesie będzie mnie wszystko bolało, czy to jest generalnie ściema i o ile nie jeżdżę w Tour de France to wszystko będzie okej?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 00:05, Dar3k napisał:

Rower który mam opcję kupić ma ramę 17" i koła 27,5. z tego co wyczytałem to przy moim wzroście -182cm . MTB powinien mieć ramę 18-19 

To niestety jest dużo bardziej skomplikowane bo i rower i człowiek mają troszkę więcej istotnych wymiarów niż podałeś. Długość podsiodlowki jest istotna, ale istotny jest też reach, stack, długość górnej rurki i do tego wymiary paru komponentów i dopiero znajomość tych wszystkich rzeczy powie Ci, czy Tobie z Twoim wzrostem, długością nóg, długością ramion itd będzie wygodnie. Zacznij od testowej przejażdżki na tym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy Specialized Rockhopper na kołach 27.5" (https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-elite-27-5/p/199582?color=319831-199582) będzie dobry to wzrostu 165, noga 73 cm ? Czy lepiej coś większego, np. "S" na kołach 29" (https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-elite-29/p/199580?color=319778-199580&searchText=91522-4502) ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...