Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znalazłem w sklepie jakieś 50km Meride Reacto rocznik 2019 w dobrej cenie, ale nie jestem pewien czy nie będzie za mała. Oczywiście w razie czego podjadę się przymierzyć, ale chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest sens jechać tyle km czy już na wstępie wiadomo że nic z tego? Rozmiar ramy to 52 (s/m) w tabeli Meridy jest do 177cm, ja mam 178cm i ok 81 cm przekroku.

 

 

REACTOCF2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jakiego rozmiaru ramy szukać do cross'a, wygodna spokojna pozycja, ma twarde podłoża, raczej wyprostowana niż pochylona, wzrost 181, przekrok 80-81cm, ręce raczej krótkie. Choć czasami chciałbym zniżyć mostek i chwile pojeździć trochę pochylony, ważne aby dało się ustawić tak i tak. Póki co głównym kryterium jest wysokość ramy w przekroku, bo pochylenie tułowia można zmieniać regulując kąt w mostku lub dokładając przedłużkę na rurę widelca.

Na 1 markę się nie zamykam ale po przeczytałem kilkaset postów jedynie na lazaro trzeba uważać z racji wysokości rury, na wysokość idealnie by mi pasował unibike crossfire 19". Boję się kupić za dużą ramę i nie będę w stanie ustawić sobie wygodnej bardziej wyprostowanej pozycji...nawet stosują regulowany mostek na przedłużce...

Pozdrawiam

Edytowane przez AWolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Mam problem z wyborem roweru, z jednej strony mam:

Trek FX 2 ---> Link

Rozmiar L

a po drugiej stronie barykady stoi 

Marin Muirwoods 29" 2021 ---> Link

Rozmiar M

Wzrost 175cm, przekrok ok ~78-79cm

Dylemat mam taki, że obawiam się że Trek może być dla mnie za duży, natomiast Marin z kolei za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jaki polecicie rower ze średniej półki, który obecnie warto kupić, coś bardziej crossowego niżeli mtb (bardziej po drogach i ścieżkach jeżdżę). W kroku mam 71cm więc rower to przypuszczam rama 17" koła 26"? Od 6 lat mam taki, ale jednak teraz chciałbym mniejszy bo siodełka nie potrafię ustawić prawidłowo przód/tył wg. poradników i jazda coraz mniej przyjemności sprawia bo męczę się :)
0fGaFzy.png

 

Teraz tak jeszcze myślę, że może warto część osprzętu przenieść na nową, mniejszą ramę?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam na oku taki rower dla dziewczyny (wzrost 182 cm, przekrok 86 cm):

https://www.olx.pl/d/oferta/stevens-x8c-lite-deore-xt-damka-trekking-cross-CID767-IDJw9qB.html

lub

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-stevens-trekking-CID767-IDJuUAK.html.

 

Nr to rozmiar 50 cm, nr 2 to 54 cm. Teoretycznie ten pierwszy jest za mały, ale po sprawdzeniu katalogu Stevensa i geometrii ramy, to nr 1  ma jedynie 1 cm mniejszą odległość od siodełka do kierownicy, różnica rury podsiodłowej przy maksymalnie wyciągniętym siodełku, to 3.5 cm.

Czy ten rozmiar 50 cm dałby radę w takim razie na 182 cm wzrostu i przekrok 86 cm? Jak w ogóle patrzeć na damskie ramy? Czy te rozmiary w ich wypadku są bardziej elastyczne?
Z tego co czytam w 1 poście tego wątku, to przy osobie z długimi nogami, mniejszy rozmiar ramy nie jest takim wielkim problemem.

Jeszcze tylko dodam, że dziewczyna mierzyła męską ramę Unibike Flash 19 i rozmiar był dobry, a w nim rura podsiodłowa ma 48 cm czyli 2 mniej niż rower nr 1. Odległosć od kierownicy we Flashu większa o 1.2 cm. 

Edytowane przez wojcik152
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przejechałem się tym modelem w rozmiarze 21, mam 188 cm wzrostu, ramą roweru opierała mi się na kroczu ale tak delikatnie, wg sprzedawcy i tak lepiej wziąć większy w moim przypadku bo jest na pograniczu miedzy 19 a 21. Jak to jest według Was ? Podczas samej jazdy było wygodnie.

Zrzut ekranu 2021-05-6 o 18.59.44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim, przymierzam się do zakupu Waganta z Rometu, ale nie do końca jestem pewien rozmiaru. Jazda raczej trekkingowa, czyli pewnie 80% asfalt, 20% jakieś nieutwardzone.

Mam 184cm wzrostu, przekrok ok. 88cm. Teść ma Waganta w rozmiarze 21", jeździłem chwilę i wydaje się ok, choć nawet na maksymalnie wysuniętym siodełku (fabryczna sztyca) nadal miałem lekko ugięte kolana (niestety nie zwróciłem uwagi na najważniejsze - odstęp do ramy podczas stania)  - stąd też zastanawiam się czy większa rama nie będzie lepsza, choć ze wszystkich pomiarów wychodzi, że jednak 21". 23" nie jest właściwie nigdzie dostępna, żeby się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...