Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,przyłącze się do pytania. Mam zamiar kupić rower btwin triban 540 http://www.decathlon.pl/triban-540-id_8350480.html i zastanawiam się czy brać rozmiar l czy xl "l będzie dopiero 1.08.2016" Mam 186 wzrostu a długość nogi wynosi 92cm. 


Myślę,że lepiej będę się czuł na XL. Nie chcę żeby był za mały ani za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś takiego mi wyszło, ale coś musiałem pokręcić skoro wyszły mi takie wyniki?

 

Jeszcze raz przedramię, nogi (góra, dół). Podaj tym razem kategorię Eddy.


 

 

Mam 186 wzrostu a długość nogi wynosi 92cm. 

 

Jesli ta sama geometrią co kolega kupujący wyżej to XL ma 225 mm główkę, to za dużo na 186 cm wzrostu. L-ka powinna być idealna z główką 195 mm i dł. ramy 564mm. Możesz wkleic swoje wyniki z miarami z kalkulatora (kategoria Eddy) to się potwierdzi lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przedramię, nogi (góra, dół). Podaj tym razem kategorię Eddy.

 

 

 

Jesli ta sama geometrią co kolega kupujący wyżej to XL ma 225 mm główkę, to za dużo na 186 cm wzrostu. L-ka powinna być idealna z główką 195 mm i dł. ramy 564mm. Możesz wkleic swoje wyniki z miarami z kalkulatora (kategoria Eddy) to się potwierdzi lub nie.

Wymiary w załączniku,więc jaki rozmiar będzie dla mnie dobry ?

post-178975-0-82827400-1469456983_thumb.jpg

post-178975-0-43856800-1469456984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś ten Kands, 19 cali. Wymiarowo idealny na mój wzrost (175 cm). Choć on ma chyba trochę inną ramę od Spartakusa i Lazaro, bo don gornej rury 78-79 cm (a ja mam 82 w przekroku).

 

Jedyne co mnie w nim denerwuje to te linki puszczone u góry. Ogólnie jednak ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze inną, fajną propozycje - kellys arc 50 w rozmiarze 57 cm. Według tej tabelki

http://images.kellys-bicycles.com/bicycles/kellysbicycles2015/road/geo_2015_road_aluminum.jpg

ten rozmiar bylby na mnie dobry? Tutaj jeszcze raz wynik z kalkulatora: https://scr.hu/ldwkBa

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sziqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ciężko dorwać, bo to jakieś ostatnie sztuki z 2015 roku. Ten L byłby na pewno za duży? Nie dałoby się tego jakoś skorygować ustawieniem siodełka i zmianą mostka? Mógłbyś dla mnie ocenić 2 rowery jeśli wysłałbym ci linki na priv? Byłbym bardzo wdzięczny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle wydaje mi się, że rozmiar 56 cm może być dla mnie za mały ( https://scr.hu/ldwkBa ). Dzisiaj mierzyłem ve nto 2.0 w rozmiarze XL ( http://www.kross.pl/pl/road/vento-3-0 ) i wydał mi się dla m nie dobry. Z waszego doświadczenia wynika, że w takim przypadku lepiej brać to co jest lepiej dopasowane teoretycznie, czy to na czym sie lepiej czuje? Wiadomo, że takie przymiarki w sklepie wszystkiego nie powiedzą i na dłuższych trasach to pewnie będzię całkiem inaczej. Proszę o rady.

Edytowane przez Sziqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower crossowy to nie MTB,nie potrzebujesz jakiegos szczególnego zapasu pod klejnoty,bywa tak ze niektórzy uzuwaja rowery crossowe bez zapasu i całkiem dobrze sie na nich jeździ.Sam zakupiłem rower trekingowy z małym zapasem pod .... bo ta sugerowana przez producenta pod moj wzrost wydawała mi sie troche niebezpieczna ,teraz żałuje bo z czasem widze ze coś jest przymała.

Rower crossowy to nie MTB,nie potrzebujesz jakiegos szczególnego zapasu pod klejnoty,bywa tak ze niektórzy uzuwaja rowery crossowe bez zapasu i całkiem dobrze sie na nich jeździ.Sam zakupiłem rower trekingowy z małym zapasem pod .... bo ta sugerowana przez producenta pod moj wzrost wydawała mi sie troche niebezpieczna ,teraz żałuje bo z czasem widze ze coś jest przymała.

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Spartacusa Cross 4.0, i mam problem z doborem ramy. Waham się pomiędzy 17 a 19. Nie mam możliwości przymierzenia tych rowerów, natomiast zastanawia mnie czy jest to ten sam wymiar co w tych rowerach Lazaro:

 

http://lazaro-bike.pl/Galeria/GetImage/3388?originalSize=true

 

Jeśli tak, to 19 nie będzie za duża? Moje wymiary to 175 cm wzrostu i 82 cm nogi po wewnętrznej stronie. Na starym northtecu Cayonie II z 2010 roku czuję się dobrze, a wysokość do mostka wynosi 76cm, czyli tyle ile w opcji z ramą 17 (reszta wymiarów też prawie taka sama). Tamten rower to jednak mtb z kołami 26, a słyszałem że typ roweru sporo zmienia. No i czuć na nim trochę, że móglby być minimalnie większy.

 

Niestety jestem na granicy tych dwóch rozmiarów i mam spory dylemat. Doradzi ktoś? Widziałem niżej że dla tego wzrostu większość rekomenduje 19stke, niestety po zakupie nikt już nie daje znać czy pasuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2.0 w rozmiarze XL ( Vento 3.0 | Kross | Szosowe | Road ) i wydał mi się dla m nie dobry.

 

Rozmiarówka Kross jest zawyżona, S-ka to typowa M-ka, XL to typowy XXL itp.

 

Jesli wyniki Eddy fit mówią 560-565mm horyzont to max długość ramy ma wynosić 580 mm horyzont (poziomo) + most 11 cm lub nawet 12 cm. 


 

 

Wiadomo, że takie przymiarki w sklepie wszystkiego nie powiedzą i na dłuższych trasach to pewnie będzię całkiem inaczej.
Niekoniecznie, bardziej liczy się czy ktoś to robi po raz pierwszy czy nasty. Jaką długość mostka miała ta XL-ka (to była typowa XXL-ka) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na dokladny wymiar, ale wydał mi sie dosyć krótki, chyba 10 cm. Dzisiaj pojde jeszcze raz sie przymierzyc, moze będą mieli w jednym sklepie rozmiar l i xl dla porównania. Tylko nie wiem na co zwrócić uwage i jak przetestowac rower zeby zobaczyc czy jego rozmiar jest dobry dla mnie. Coś kiedyś slyszalem, ze siedząc na siodelku, gdy popatrzymy na kierownice to powinna ona pokrywać sie z piasta przedniego koła, prawda to?

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sziqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś kiedyś slyszalem, ze siedząc na siodelku, gdy popatrzymy na kierownice to powinna ona pokrywać sie z piasta przedniego koła, prawda to?
Nie, bo mamy różne długości szyi i wysokości głowy.

 

Jak było 10 cm to lepszym rozwiązaniem bedzie L + 12 cm albo L + 11 cm. Sprawdz czy faktycznie 10 cm ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...