Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jeżeli mowa o rowerze crosowym to 19" podejdzie. Jeżeli masz możliwość osiodłania rumaka to jest wysoce zalecane. Nie jest to góral gdzie bezpieczeństwo klejnotów jest bardzo zagrożone przy za dużej ramie ale nie możesz też leżeć poziomo przy za długiej .

17" będzie zwrotniejsza, pozycja bardziej wyprostowana. Orkany mają regulowany mostek więc trochę można pokombinować z ustawieniami.

Stawiam na 19" ale jak możesz to się przymierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił o poradę:)

Jaka rama dla mnie ważę nie więcej niż 70 kg 176 cm długość nogi 87 cm.

 

wymiary (wg competitivecyclist.com):

Measurements

-------------------------------------------

Inseam: 87

Trunk: 62

Forearm: 37

Arm: 70

Thigh: 58

Lower Leg: 56

Sternal Notch: 144.5

Total Body Height: 176

 

Proszę o pomoc w doborze ramy do XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup GT Avalanche 3.0 2012 i nie wiem jaki rozmiar wybrać, M czy L. W sklepach internetowych podają różne rozmiary w calach tym ram i nie wiem która jest prawdziwa.

 

Wzrost: 178cm

Długość nogi: 83cm

Waga: 60kg

 

 

Obecnie jeżdżę na Kellysie Saphixie (rower crossowy) 19" i górna rura ramy jest dość blisko krocza, więc pewno trochę mniejsza rama byłaby lepsza.

Edytowane przez marcingt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dy2io

20" będzie za duża, optymalna to coś w granichach 18", ból pleców może być spowodowany zarówno zbytnim wyciągnięcien jak zbyt skuloną pozycją na rowerze , na pewno natomiast 17" to będzie mało, masz długie nogi (87 cm to sporo dla Twojego wzrostu).

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podał byś mi jeszcze długość ramy.

 

Jak bym mógł prosić innych co posiadają ok 176 cm wzrostu o podanie długości nogi i rozmiaru ramy oraz długości ramy:)

 

Oraz kolejne pytanie:

Czy widzicie jakieś przeciwwskazania do zastosowania przy tej ramie http://www.ragleybikes.com/our-frames/blue-pig-x/ widelca o skoku 100 mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno, ale za to konkretne - zepsujesz całą geometrię.

 

A odpowiedzi na pierwsze pytanie w całości nie ma. Nogi każdy ma różne, rozmiary ram znajdziesz w tematach wcześniej, a przy tym do różnych zastosowań dobiera się różne rozmiary, zaś długości ram różnią się w zależności od producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla tej ramy wysokość mamora to 130-150mm ładując mniejszy rama ''poleci ''do dołu.

Dlaczego w ogóle ta rama Cię interesuje?

 

 

Poszukuje ramy, jak najbliżej zbliżonej przeznaczeniem do XC i chromowo-molibnedowej lub ze stali jakościowej. Plus dla tego że swoją starą zdarzyło mi się połamać drugi raz w tym samym miejscu i muszę liczyć się z tym że kiedyś nastąpi jej definitywny koniec:P A do tego na obecnej występują bóle kręgosłupa odcinak lędźwiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się na rower trekkingowy Lazaro Senatore V4. Mam teraz problem z dobraniem wielkości ramy.

Moje wymiary:

Wzrost: 184cm

Wysokość od kroku do gleby: 88cm

Po przejrzeniu stu miliardów stron internetowych i poradników wybrałem ramę 21", ale niestety mój wzrost jest "na granicy" 19" i 21" zatem 2cm mniej i już poleca się ramę 19". Mieszkam na wiosce zabitej dechami, więc żeby poprzymierzać trekkingi musiałbym podjechać kilkadziesiąt kilometrów, a i tak co model roweru to inne wymiary... Mam nadzieję, że opinie osób doświadczonych w tym temacie pomogą i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem roweru Merida One-Twenty 900-D i jak większość tutaj mam problem z doborem rozmiaru - 16 czy 18 cali.

Mój wzrost to 172 cm, długość nogi 77 cm. Boję się, że 16 będzie zbyt krótka (a wydaje mi się, że na tych rowerach sylwetka jest i tak dosyć wyprostowana), natomiast 18 zbyt wysoka. Udało mi się uzyskać informacje, że przy 18 calach mniej wiecej połowa górnej rury jest na wysokości 79 cm na ziemią czyli nie zostaje za wiele zapasu.

Niestety nie znalazłem na podkarpaciu żadnego sklepu posiadającego modele One-Twenty i zostaje zakup przez internet.

Prosze o poradę doświadczonych forumowiczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić czy dokonałem właściwego wyboru. Mam 190cm wzrostu i dł. nogi 90cm. Chciałem zmienić ramę na bardziej sportową. Wybrałem wstępnie 20,5" ramę Author Egoist, czy byłaby ok pode mnie? Rozważałem jeszcze Gianta XTC (2012 )z tym, że nie wiem jak tu z tymi rozmiarami L i XL oraz CUBE Reaction Team. Patrząc na tabele z geometriami wychodzi, że Egoist 20,5" i Cube 22" długości górnych rur mają takie same, tylny trójkąt również różnica jest w wysokości rury podsiodłowej, w Egoiście krótsza o 2cm. Jeśli możecie podpowiedzcie coś w sprawie Gianta L podobno ma górną rurę 615, a XL 635mm i odpowiednio podsiodłowe 510 i 560mm. Ach, wymiary górnych rur mierzone w poziomie, nie po osi rury. I jeszcze gdybyście pomogli gdzie można dostać ramy Reactiona (sklepy)?

Dodam, że obecnie mam 21" Author Solution.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam zamiar zakupić ramę może coś doradzicie:

 

wzrost 192cm

długość nogi do krocza 99cm

 

Na co postawić 22" i 26 koło a może 23 i koło 29" ? a może coś jeszcze innego ?

 

Ma to być rower all mountain z ramą na full-u

 

tzn chcę nim po pracy pojechać do parku, lasu asfalt oraz wypady w góry itp czyli rower dość uniwerslany.

skok amora przewiduje do około 130mm gdzieś czytałem że 100mm i 130mm do 22" a 120mm do 29"

obecnie mam cube ltd race w sztywnej ramie 22" i koło 26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ktora z tych 2 ram bedzie lepsza rozmiarowo na 181cm (85cm noga):

 

http://allegro.pl/rama-favorit-czeski-kola-27-28-oryginal-i2699490894.html

http://allegro.pl/rama-battaglin-szosa-kola-28-oryginal-i2707313368.html

 

Docelowo bedzie to fix/ss na miasto.

 

z góry dzieki za opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się na rower trekkingowy Lazaro Senatore V4. Mam teraz problem z dobraniem wielkości ramy.

Moje wymiary:

Wzrost: 184cm

Wysokość od kroku do gleby: 88cm

Po przejrzeniu stu miliardów stron internetowych i poradników wybrałem ramę 21", ale niestety mój wzrost jest "na granicy" 19" i 21" zatem 2cm mniej i już poleca się ramę 19". Mieszkam na wiosce zabitej dechami, więc żeby poprzymierzać trekkingi musiałbym podjechać kilkadziesiąt kilometrów, a i tak co model roweru to inne wymiary... Mam nadzieję, że opinie osób doświadczonych w tym temacie pomogą i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam

21 cali

to treking

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem roweru Merida One-Twenty 900-D i jak większość tutaj mam problem z doborem rozmiaru - 16 czy 18 cali.

Mój wzrost to 172 cm, długość nogi 77 cm. Boję się, że 16 będzie zbyt krótka (a wydaje mi się, że na tych rowerach sylwetka jest i tak dosyć wyprostowana), natomiast 18 zbyt wysoka. Udało mi się uzyskać informacje, że przy 18 calach mniej wiecej połowa górnej rury jest na wysokości 79 cm na ziemią czyli nie zostaje za wiele zapasu.

Niestety nie znalazłem na podkarpaciu żadnego sklepu posiadającego modele One-Twenty i zostaje zakup przez internet.

Prosze o poradę doświadczonych forumowiczy.

Pozdrawiam

17, -17,5 cala - spróbuj przejechać się na 18 -ce

Również miałbym pytanie co do wielkości ramy. Dodam, że pod koła 29 cali. Mam 184 cm wzrostu, długość nogi około 85 cm. Rower MTB. Pomożecie ?

max 19 cali

 

56-cm - favorit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...