Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Chciałabym kupić rower a mianowicie cuba access wls race ( http://www.cube.eu/wls/access-wls-race/ ), tyle ze mam problem z dobraniem ramy:(niestety nie mam możliwości przymierzyć sie do roweru i w zwiazku z tym nie wiem jaka rame wybrac.

Mam 163 cm wzrostu wiec rama 15 ale przy tym 76 cm nogi czyli 17! Waszym zdaniem lepiej wziąć większa czy mniejsza? Naczytałam sie juz tyle ze w koncu juz nie wiem co mam zrobic wiec BARDZO PROSZĘ O POMOC!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam pewien problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru ramy.. Zastanawiam się nad kupnem Krossa level A2 disc bądź Krossa

A3 lady

Mam 184 cm wzrostu, 64 cm od piety do krocza ale jeszcze ciągle rosne!!

Jaka rama byla by idealna do mnie

:confused: Poradcie coś! Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze rower kross street scraper w rozmiarze 21 cali i wzrost w okolicach 189cm? Tyle wlasnie mierze, do tego od ziemi do jajek 90cm i sie mocno zastanawiam czy taka rama wystarczy na mnie. Nie mam mozliwosci przymierzenia niestety. Moze ktos cos doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosze o radę.

 

Aktualnie mam zamiar zamienić Cuba analoga 2009 na cuba LTD SL 2012. Oba rozmiar 16.

Zauważyłem po 3 letnim użytkowaniu, że jest on na mnie lekko mały i ostatnio jeździłem na sztycy wysunietej o 1 - 1,5 cm poza znak bezpieczeństwa, ale nieczuję się żeby było to niewygodne (wiem, że niedokońca bezpieczne).

Gdybym niemiał zamiaru dokonać zmiany roweru kupiłbym dłuższą sztycę i raczej wszystko było by ok.

Mój wzrost to 170 cm.

W związku, że nieznam się dośc dobrze na geometrii rowerów proszę o jakięś rady co do jej wielkości.

Niemam możliwości przetestowania roweru LTD o rozmiarze 18 ale wydaje mi się, że byłaby za duża.

Parę razy przejechałem się na Cubie atenton ( 18 )i tak niedokońca jestem przekonany.

Wiem, że modele LTD mają ramę bardziej sportową co przy jeżdzie urozmaiconej - czyli miasto/las/maratony raczej by mi odpowiadało.

 

Poniżej linki do rowerw:

 

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/974/Cube.Analog/

 

http://www.cube.eu/pl/hard/ltd/ltd-sl-grey-metal-green/

 

Z góry dziękuję za cenne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie chciałbym nic modyfikować w rowerze oprócz np. sztycy w razie potrzeby?

 

Jak myślicie czy rama LTD jest większa od Analoga? Jeżeli ktoś znajdzie geometrie analoga i jest w stanie porównać bede wdzięczny. Jakoś skłaniam się mimi wszystko do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym nabyć rower Merida Speeder T1 lecz mam problem z rozmiarem ramy. Natrafiłem na ciekawą ofertę z rocznika 2010, niestety okazało się że w sklepie mają tylko rozmiar 55,5 cm.

 

W moim obecnym rowerze z ramą 21,5" długość rury podsiodłowej to 54,5 cm. Siodełko muszę mieć wysunięte bardzo wysoko (około 3 cm powyżej limitu). Wyglądam na nim "nieco" groteskowo ;p

 

Jest to główny powód dla którego zamierzam kupić nowy rower. Doszedłem do wniosku że potrzebuję ramę min 23" (58cm). Sprzedawca poinformował mnie że dla rowerów Merida rozmiar 58cm jest dla osób mających 200cm wzrostu (ja mam 192) ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć... Może ktoś o podobnych gabarytach ma ten rowerek i się wypowie ?

 

 

Na dodatek Merida nie przewidziała w swoich modelach Speedera z 2011 i 2012 roku ram w rozmiarze 58cm :/

Edytowane przez Pyjter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy rama LTD jest większa od Analoga? Jeżeli ktoś znajdzie geometrie analoga i jest w stanie porównać bede wdzięczny. Jakoś skłaniam się mimi wszystko do 16.

Nieznacznie większa. Góra rura efektywnie dłuższa o 6mm, podobnie rozstaw kół, lekko wypłaszczone kąty i niższa główka. 16" przy wzroście 170cm to za mało, 18" będzie w porządku, nie masz się czym martwić. Czujesz się dziwnie, bo długo jeździłeś na mniejszej ramie. To minie.

 

Zmiana położenia siodełka i długości mostka wcale nie służy do regulacji wielkości ramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenthin-moje porady na temat mostka i siodełka dotyczą poprawy wygody i komfortu, ramę dobieram wg nóg i wzrostu każdemu kto tutaj napisze :)

 

Pyjter-a nie myślałeś o przejściu na 29`er? nie wyglądałbyś groteskowo na takowym sprzęcie-większe koła swoje wizualnie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się na zakup Krossa Hexagona V8. Jednak mam problem z doborem ramy. Wzrost 186 cm, długość nogi 85cm. Liczyłem wg wzoru na forum i dla roweru górskiego wychodzi 19". V8 jest dostępny w rozmiarach 17, 19 oraz 21 i zastanawiam się jeszcze nad 21", z racji tego że rowerem też czasem pojeżdżę po mieście. Może ktos posiada ten model i mógłby się wypowiedzieć. W sklepie mierzyłem 17, bo tylko taka była dostępna i była za mała, a innych nie mieli.

Edytowane przez zuraw0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ LTDSL

 

Sam użytkuję ramę 18" (górna rurka 57cm, efektywnie 58cm) i jest prawie w sam raz na mój wzrost (171cm).

Czemu prawie? Bo ideałem byłaby po prostu ciutkę mniejsza powiedzmy 17" z rurką górną 56cm. Pewne

niedogodności można skorygować mostkiem. W moim przypadku było to przejście z 10cm na 8,5cm (8 ustawiony na -).

To wprawdzie nie zmieni zwrotności roweru i wyczucia go tak jakby się tego oczekiwało, ale na pewno poprawi sylwetkę.

Gdy wsiadłem na rower 16" ewidentnie wydawał mi się za mały. Za blisko kokpit, gorszy rozpęd, w ogóle coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się na zakup Krossa Hexagona V8.... zastanawiam się jeszcze nad 21", z racji tego że rowerem też czasem pojeżdżę po mieście.

 

Jeśli jeździsz w łatwiejszym terenie, czy po szutrowych drogach + jazda po mieście, a rower jest ten:

http://www.kross.pl/pl/2011/mtb/hexagon-v8

to możesz pomyśleć nad 21", rowery nie mają zbyt długiej rury górnej więc powinien podejść, jednak zawsze wskazana jest przymiarka ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosze o radę.

 

Aktualnie mam zamiar zamienić Cuba analoga 2009 na cuba LTD SL 2012. Oba rozmiar 16.

Zauważyłem po 3 letnim użytkowaniu, że jest on na mnie lekko mały i ostatnio jeździłem na sztycy wysunietej o 1 - 1,5 cm poza znak bezpieczeństwa, ale nieczuję się żeby było to niewygodne (wiem, że niedokońca bezpieczne).

Gdybym niemiał zamiaru dokonać zmiany roweru kupiłbym dłuższą sztycę i raczej wszystko było by ok.

Mój wzrost to 170 cm.

W związku, że nieznam się dośc dobrze na geometrii rowerów proszę o jakięś rady co do jej wielkości.

Niemam możliwości przetestowania roweru LTD o rozmiarze 18 ale wydaje mi się, że byłaby za duża.

Parę razy przejechałem się na Cubie atenton ( 18 )i tak niedokońca jestem przekonany.

Wiem, że modele LTD mają ramę bardziej sportową co przy jeżdzie urozmaiconej - czyli miasto/las/maratony raczej by mi odpowiadało.

 

Poniżej linki do rowerw:

 

Cube Analog : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl

 

CUBE LTD SL grey metal green

 

Z góry dziękuję za cenne uwagi :)

 

witam

 

Zmierz sobie kąty i rame którą masz a na stronie cube jest podana dokładna geometria każdego modelu i rozmiaru, szybkie porównanie i problem z głowy, ja mam cube ltd sl z ramą 18 a mam 176 cm i mi jest akurat. Dziewczyna (162cm) ma tą samą rame w ltd tyle że 16 i nie narzeka. Górna rura jest dość nisko powinieneś sie wdrapać:) Różnica między nimi nie jest duża. Ja polecałbym Ci 18, ale decyzja należy do Ciebie. A i zobacz że lakier w Twojej wersji kolorystycznej waży 200 gram wiecej ale jak nie jesteś maniakiem to nie ma znaczenia. A i zanim sie zdecydujesz zmierz sobie długość nogi bo to tak naprawde jest ważniejsze od wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Liczę na Waszą pomoc. Noszę się z kupnem Meridy Matts TFS 500-V. Mam 182cm wzrostu i odległość od krocza do ziemi 81cm. Jeździć będę 50(ścieżki leśne) na 50(dłuższe wypady). Jaką ramę wybrać? 18", czy 20". Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, koledzy mam upatrzone dwa rowery możecie mi podpowiedzieć która rama by była dla mnie lepsza, mam 175 cm wzrostu 77-78cm od podłoża do kroku i moja waga 110kg. na początku będe jeździł rekreacyjnie, ale czasem chce poszaleć po hołdach i lasach, przymierzałem krossa 18 cali i pozycja była dobra ale za wysoki dla mnie jak zejde z siodełka. mam na oku dwa rowery które mi dość pasują.

kellys magnus 2010 http://domel.elsat.net.pl/ramy/kellys2010.jpg rozmiar 17,5

unibike flite 2012 http://domel.elsat.net.pl/ramy/unibike2012.jpg rozmiar 17

 

widzę że rowerki różnią się kątami rury podsiodłowej i kellys ma dłuższe widełki o 10 mm (430), a tegoroczne modele kellysa mają już 420mm.

 

chciałbym się dowiedzieć mniej więcej jak te różnice wpływają na prowadzenie roweru i który dla mnie będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...