Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

bardzo mi sie spieszy, mam kupca na moj rower i jest pewien problem. Na ramie GT Timberilne jest naklejka "16 inches" - czyli 16 cali, tak ? Dlugosc rury podsiodlowej to 45 - 45,5 cm - od osi suportu do zacisku sztycy. Klient napisal mi ze i tak duzo brakuje do tych 16 cali i twierdzi ze jest wieksza. Jezeli te dane sa choc troche aktualne: http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/rozmiarr.html

to sie wszystko zgadza. Chcialbym, zebyscie rozwiali moje watpliwosci.

 

Blagam na kolanach o odpowiedz, jutro z nim bede rozmawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 cal to 2,54cm 45,5/2,54 = prawie 18" :blush:... rure mierzy sie od srodka suportu do łączenia z górną rurą,a nie zacisku sztycy! Nie wierze zeby pisalo 16 cali a rama byla 18" ;].

nieprawda, rozmiar ramy to długość od srodka suportu do końca rury podsiodłowej.. nio

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rama 21" nie bedzie za duza ? Wzrost 182cm, dlugosc od podloza do krocza - 89 cm

 

89 x 0,57 = 50,73

50,73 : 2,54 = 19,97

 

wiec 20" a 21" to nie jest az tak chyba wielka różnica ?? Te 2,54cm czy sie myle ??

 

 

RAMA - UNIBIKE EVOLUTION ( koncówka roku 2005 chyba) Ramka do XC - jak dla mnie to sciezki lesne, polne drogi, zwirowka jakas, szosa, miasto ... bez wyczynow ,zwykla spokojna jazda...

 

dsc008896ve.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, rozmiar ramy to długość od srodka suportu do końca rury podsiodłowej.. nio

 

Mischa mi sie wydaje ze od srodka osi suportu do srodka gornej rury, bo inaczej nie wyjdzie te 16 cali. Moze rozni producenci, roznie to licza...nie wiem...

Edytowane przez templariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do XC 19" mogłaby być lepsza i zwrotniejsza. Dużo masz sztycę wysuniętą?

 

jakies 8-10cm (jak stoje stopami na ziemii to kołko przenie moge podnieśc jakies 12cm do góry)

 

ps. a mysle ze trudnego terenu przed soba nie bede mial tylko jakieś prosciutkie sciezki ....

 

nie ukrywam ze chodzi o to iż cała ta ramke i wiele gratisów do niej (koła (airlines one) , opony, piasty (formula), przerzutki (przod tyl shimano (3x8), klamkomanetki shimano, kierownica kalloy, łancuch, i alu.pedały...kupiłem wlasnie za 410zł a stan jak widac noweczka... takze no nic klamka zapadła :)jesli bedzie za duza w co watpie szczerze (bo kazdy mowi ze duza itd. a wcale taka wielka nie jest...)to ja sprzedam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, rozmiar ramy to długość od srodka suportu do końca rury podsiodłowej.. nio

Masz racje widocznie zadzialala na mnie niedorzecznosc 16" i 18" mierzonych. Widac producent tej ramy mierzył inaczej niz normlani :]. Chociaz moim zdaniem wlasnie powinno sie brac rozmiar do srodka gornej rury bo to rozninie moze byc z tym wystawaniem nad łączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje widocznie zadzialala na mnie niedorzecznosc 16" i 18" mierzonych. Widac producent tej ramy mierzył inaczej niz normlani :]. Chociaz moim zdaniem wlasnie powinno sie brac rozmiar do srodka gornej rury bo to rozninie moze byc z tym wystawaniem nad łączenie.

 

No jakos po swojemu mierzyl. Teraz to juz mnie to nie interesuje...sprzedalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...