Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

wlasmnie kapa bo nie hce kupic za małej ramki bo am teraz Scotta YZ3 yez ma taka dziwna geometrie i wydaje mi sie za mała :D ale za duzej tez nie chce ;) im mniejsza tym zwrotniejsza i zastanawiam sie nad 49-19' i 52-21'??

pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ja bylem wczoraj w sklepie i przymierzalem sie do ramki 17,5 przy wzroscie 180 cm. w Gary Fisherze (geometria genesis). Sprzedawca zaznaczam majac na stanie rowerki z ramka 19-tka, polecal mi jednak ta mniejsza. Jednak jak to zawsze w zyciu bywa nie moge sie za bardzo zdecydowac, obawiam sie ze moze byc troche za mala i bede wygladal "jak na rowerze z mlodszego brata". W takim razie prosze o pomoc czy racje ma sprzedawca czy ja jednak bardziej powinienem sie sklaniac do wiekszego rozmiaru? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek

Witam, mam 188 cm wzrostu i zastanawiam sie nad rozmiarem 20" Meridy.

 

Czy moglibyscie podzielic sie swoimi doswiadczeniami w wybieraniu rozmiaru ramy?

Moze ktos jest podobnego wzrostu i wybral 22"?

 

Pozdrawiam i prosze o wypowiadanie sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oglądałem rowery crossowe i jak dla mnie, przy wzroście 174 pasowała mi rama '17. Przy 19 już obiłoby mi klejnoty przy niespodziewanych wypadkach. Sam nie wiem co o tym myśleć, bo jak popatrzę od boku to 17 wygląda na dość małą : ). Ale biorąc pod uwagę, że promień kół jest o 1 cal większy niż w XC to tak jakbym miał XC na ramce 18 (wysokość górnej rury, bo wiadomo, że cała geometria już jest trochę inna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje kupic treka w przedziale cenowym 1000-1500, w sklepie doradzano mi rame 16'' (moj wzrost 167 cm), jednak nie jestem do konca przekonana czy to dobre rozwiazanie; co o tym sadzicie, moze lepsza bylaby 18'' ???

/pattie

 

 

planuje kupic treka w przedziale cenowym 1000-1500, w sklepie doradzano mi rame 16'' (moj wzrost 167 cm), jednak nie jestem do konca przekonana czy to dobre rozwiazanie; co o tym sadzicie, moze lepsza bylaby 18'' ??? dzieki za wszelkie rady :-)

/pattie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałem, że przy 174 cm odpowiada mi rama ''17 (najwyżej, że jakiś niewymiarowy jestem). Na twoim miejscu brałbym coś mniejszego - np tą ''16, najwyżej, że chcesz sporo jeszcze podrosnąć : ).

 

nie, ja juz raczej nie planuje podrosnac ;-)

ale z tego co slyszalam rozmiar ramy w przypadku rowerow dla kobiet oblicza sie w niec inny sposob..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Zmierz tak jak jest napisane na pierwszej stronie tego tematu. Ja w sumie zmierzyłem sobie wysokość do roweru crossowego i wyszło mi (przy wzroście 174cm) ''18 ale zakupię ''17 bo bardziej mi odpowiada, mam jakieś 6cm odstępu od ramy jak stoję i to mi bardziej pasuje. Sądzę, że dla Ciebie 18 będzie za duża, przymierz jeszcze w sklepie '16 i rozważ czy dobrze się na tym czujesz. Najwyżej, że masz nieprzeciętnie długie nogi ; ), wtedy można myśleć nad czymś większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Gość_Marta_*

Witam,

pomożecie mi dobrać odpowiednią wielkośc ramy?

Rowerek to Author Horizon SX, mam 173 cm wzrostu i słyszałam 2 wersje... 18" lub 20".

no i jestem nierosnącą kobietką :D

 

Pozdrawiam wiosennie,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam zdecydowalem sie na unibika evulution 2006 i mam wielki dylemat dotyczacy rozmiaru ramy.. wiem ze jest duzo tematow ale zaden nie daje mi odpowiedzi....mam 175 cm wzrostu moge jeszcze troche urosnac ale nie duzo moze z 2-3 cm max..dlugosc nogi to 85-87 wiec dosc dluga jak na ten wzrost i tu pojawia sie problem czy wziac 17 cali czy 19? 17 troche za mala chyba a 19 chyba za duza nie wiem juz sam.....prefferuje ostrzejza jazde ale jakies wieksze dystanse tez chcialbym robic POMOCY pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie, jesli się przymierzysz. Jesli nawet nie do samego Evo, to do roweru o takiej samej długości górnej rury - bo ten wymiar będzie tu decydujący - i amorze o tej samej wysokości (a przynajmniej skoku). Sztycę czy mostek zawsze można wymienić: tę pierwszą na taką z bardziej/mniej cofniętym jarzmem, ten drugi na krótszy/dłuższy (przy czym standard do XC to 8-12cm). Nie mówiąc już o podkładkach, które mozna zdjąć.

Pozdrówko empiryczne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...