Skocz do zawartości

[rower] 29er po mojemu...


saintpetrex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Ostatnimi czasy podjąłem decyzję spróbowania przesiąść się przy najbliższej okazji na "wielkie kółka", ale grzebiąc w internecie nie znalazłem żadnego seryjnego roweru który by mi odpowiadał (może tylko Scott Scale Pro). . . W każdym razie postanowiłem coś poskładać i chciałbym, żebyście spojrzeli czy moja kombinacja ma sens. Chętnie posłucham innych propozycji. Jeżdżę w każdym terenie (bez hard-kora), 182cm i 85kg.

-> tutaj specyfikacja: http://www.sendspace.pl/file/20132daa4258cdc7e4293e6

 

* pogrubione oznacza, że tą część mam

**ceny i wagi orientacyjne

 

Pozdrawiam M.

Edytowane przez saintpetrex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim poszedlbym w manetki i tylna przerzutke srama, ale wczesniej zastanowil sie, czy nie lepiej kupic jakiegos gotowego karbona dobrej marki typu scott/spec, w przypadku scotta zostanie ci jeszcze lekko 2tysiaki na modernizacje, za ktore wsadzisz lepsze kola i korbe

 

co do rozpiski wagowej...w tym wydaniu o kant roztrzaskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest nieźle, przede wszystkim finansowo. Mi osobiście byłoby szkoda nie wykorzystać takiego budżetu do zejścia z wagi (poniżej 10kg osiągnięte bez jakichkolwiek problemów).

 

Napiszę więc co mi się 'wagowo' rzuca w oczy (biorąc pod uwagę także spory budżet):

- rama,

- przednia przerzutka (starsze modele, nawet LX, to 130g i niżej),

- manetki (ale tu patrzę bez pryzmat 120-gramowych gripshiftów ;) ),

- hamulce, 1kg to nie jest mało,

- sztyca też niezbyt lekka,

- piasta przód (Novatec/Boplight/Chosen - wytrzyma tyle samo, waży 55g mniej),

- nyple (Dartmoor to 50zł mniej, jakość jak dla mnie taka sama).

 

Amor - jakbym składał taki sprzęt dla siebie, to przez osobiste preferencje wziąłbym Manitou Tower Pro (kilka setek tańszy, 150g lżejszy). Hamulce także zagościłyby inne (komplet BB7 poniżej 800g), podobnie z napędem - tylna przerzutka na pewno SRAM.

Zaoszczędzone $ można by przeznaczyć chociażby na lżejsze koła, np. obręcze ZTR, piasty Novatec.

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za dotychczasowe propozycje, wezmę pod uwagę i postaram się coś zgrabniejszego ogarnąć.

Jeżeli chodzi o łączenie sprzętu Shimano&Sram to cóż, nie mam zbyt udanych doświadczeń, dlatego poszedłem w sprawdzony zestaw...

Rozpiska wagowa jest mocno orientacyjna, ale lepsze to niż nic.

Z tą "tylnią" przerzutką faktycznie pokazałem klasę...myślę, że winić możemy za to późną porę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...