Skocz do zawartości

[1500zł] Cross


Eklerek

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam... Evado jadę obmacać dopiero we wtorek. Tymczasem wyłapałem okazje.

Merida Crossway 40-D za nieco ponad 1400zł. !

Powiedzcie tylko czy to jest lepsze od Krossa i czy warto dopłacać te 100zł.

Ale... Jest tylko dostępna rama 46cm(18'?) i nie wiem czy będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida 40-D z roku 2010 to fajny rowerek. Ma swoje wady w postaci niezbyt dobrego napędu oraz amortyzatora, ale ramę ma naprawdę dobrą, a to w moim przypadku było najważniejsze. Rama ma, w moim przypadku, geometrię pode mnie więc jeździ mi się na nim bardzo wygodnie. Jeśli chodzi o Ciebie to rama 46cm powinna być całkiem ok z uwagi na Twój dosyć mały wzrost, aczkolwiek ma bardzo króciutką rurę podsiodłową, bo tylko 415mm (gdzie ja mam 475mm). Oczywiście można dokupić większą sztycę, to powinno połowicznie załatwić problem, jeśli się okaże, że faktycznie takowy występuje. Generalnie 40-D ma podobny osprzęt jak Evado 1.2 z 2010r z tym, że ma lepszą, moim zdaniem, ramę. Oczywiście troszkę trzeba zapłacić więcej niż za Krossa z uwagi na firmę...

PS. ja kupiłem Meridę w nieco innej specyfikacji niż na stronie MERIDY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado ma lepszą kasetę? A z której strony? Przecież 40-D ma HG40, pisałem już, że opis na stronie Meridy jest inny niż w rzeczywistości sprzedawane rowery (przynajmniej w sklepie Bike Opole). Mi rama Meridy bardziej pasuje niż Krossa. Nie jestem w stanie napisać czy jest duża różnica w kwestii jakości ramy, mi Merida bardziej pasuje pod względem geometrii oraz w mniejszym, ale jednak, stopniu - wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tylko Tobie przysłali troszkę inną wersję...

Mnie się Merida dużo bardziej podoba od Krossa. Tylko rozmiar... wolałbym 19’ a nie mam gdzie przymierzyć. No chyba że w go-sporcie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 18' na obecny wzrost może i jest odpowiednia, ale boję się, że później urosnę(mam16 lat) i rama będzie za mała. Jednak wolałbym żeby rama służyła długo, a z czasem zmieniałbym tylko osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się roweru na "przyszłość". No ok, jesteś młodziutki, ale uważasz, że będziesz jeździł na jednym rowerze cały czas? Chcesz to kup sobie większy, teraz będziesz miał problemy z jazdą więc rowerek sobie spokojnie zaczeka te kilka lat jak już osiagniesz odpowiedni wzrost do jego wielkości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze 3 lata przynajmniej chciałbym pojeździć...

W końcu jakbym brał Evado to 19'. W takim razie też musiałbym na niego czekać?

 

80 x 0,63 / 2,54 = 19,8' - także prędzej 19' niż 18'. No chyba żeby liczyć jak dla MTB - wtedy wychodzi 17,9'.

Będę musiał przymierzyć oba rowery. Jutro jadę do miasta zobaczyć Evado i najlepiej jakby znaleźć gdzieś w Jeleniej Górze salon Meridy albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tamtym sklepie. Nic ciekawego nie znalazłem. Na pewno nie było crossowych Merid.

Jeszcze poszukam innych i podzwonie. Może akurat będą mieli Crossway 40-D :)

 

Ehh, jeden sklep już nie sprzedaje Merid, w Pro-bike nie ma crossowych, w jeszcze innym też nie mają Merid. Co za dziura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie obejrzeć Krossa Evado 1.2. Niestety mieli tylko wersję tegoroczną. Ale byłem tam głównie w celu przymierzenia się do roweru.

Byłem mile zaskoczony. Rower w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. Mieli ostatnią sztukę - rozmiar 19'. Wsiadłem na rower i to jest to. Nie za duży, nie za mały. Ogólnie bardzo dobry, wydaje się być solidny. Tylko nie miałem możliwości przejechania się nim. Chcieli za to 40zł :blink:

Potem pojechałem jeszcze do GoSport'u. Myślałem, że będą może jakieś crossowe Meridy. No i były, ale z osprzętem najwyżej Altusa... Wyższe modele tylko na zamówienie. Za model Crossway 40-D chcieli 2500zł :wallbash:

Także Merida odpada - droższa o 100zł no i nie ma jej nawet gdzie zobaczyć w okolicy. Teraz zastanawiam się jeszcze nad Herculesem. Nie wiem dlaczego, ale w każdym temacie, kiedy są do wyboru Hercules albo Evado to zawsze wybierany jest ten pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę... Nigdzie nie można znaleźć recenzji tego roweru, a na takich stronach jak bikestats.pl Evado ma tylko dwóch użytkowników.

A i napisz PopaY jak na początku sprawują się hample Tektro Auriga Comp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...