Skocz do zawartości

[1500zł] Cross


Eklerek

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, to odpada. Rower musi mieć przede wszystkim dobrą, solidną ramę. Osprzęt też jest ważny, ale będzie to mój pierwszy prawdziwy rower(wcześniej miałem Victusa - chyba makrokesz, ale się rozsypał :P), więc nie musi mieć jakichś wodotrysków. Będę się dopiero wprawiał w jeżdżenie w dłuższe trasy np. 30-40km dziennie.

Rama ma być porządna, żeby potem była dobrą podstawą do rozbudowy.

Kolejną jeszcze sprawą jest rozmiarówka tej ramy... Mam 172cm wzrostu, ale mam nadzieję jeszcze urosnąć, gdyż mam dopiero 16 lat. Byłem w paru sklepach jak wspomniałem wcześniej i przystawiałem się do ramy 20'. Nie była taka duża. Dałoby się znieść, ale z dość mocno opuszczonym siodełkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależałoby mi na wypowiedzi użytkowników takich rowerów jak wyżej wspomniany Hercules Jump i Kross Evado.

 

Znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/kross-level-a6-deore-slx-rock-shox-dart3-okazja-i1585008617.html

Wiem, że to nie cross, ale ma super osprzęt i jest w nawet niskiej jak nań cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level A6 w tej konfiguracji co wyżej jest znakomitym rowerem w tej cenie. Ale chyba pominąłem pewien szczegół. Rama to tylko 16" czyli na kogoś kto ma max 165cm wzrostu. Wiem, że jesteś niskiego wzrostu, ale chyba w przypadku roweru MTB może się to okazać jednak za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem wprost - jestem po paru piwach, więc nie zrażajcie się( moderatorzy itp.,) ale jak czytam to co pisze szanowny autor, jak zmienia ceny rowerów, ich kategorie , klasy rowerów, to zaczynam myśleć iż forum sprzyja debom. Facet sam nie wie czego chce, a Wy, szanowni koledzy, toczycie z Nim zażarte dyskusje, doradzając co jest lepsze, tańsze, wartościowsze, itd,itp.Tak się składa że spędzam trochę czasu na obserwacji Braci Rowerowej, i wiem iż konkretniejsi ludzie odsyłani byli do 'szukajki" coby nie zaśmiecać i tak zaśmieconego na MAKSA,"Największego w Polsce" forum. Czasami mam wrażenie iż rozmawia sam ze sobą ten koleś, tylko pod innymi nickami. Temat był i jest o rowerach cross,raz - zmienił cenę, a daw- facet pisze że podoba mu się Kross level A6, co crossem nie jest i nie będzie, i tak wcześniej i tak dalej. Sorry ale mnie za złe napisanie tematu zjechano, a tutaj gostek pisze co mu się podoba i OK. Pozdrawiam i czekam na reakcję.

 

ps. kup sobie kolego Eklerek Bugatti Veyron. Powiem Ci że osprzęt pierwsza klasa, a może budżet ci podskoczy.Co prawda nie jest to rower, ale jaka technika, i jak się prezentuje w czasie jazdy. Siema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic konkretnego do napisania w temacie to się nie wypowiadaj.

Ludzie sie tak wysilają, że tylko dwaj użytkowcy napiszą coś konkretnego. Trzeci coś obiecuje a potem ma to w d#pie...

 

Dobra, powie ktoś coś jeszcze o Herculesie i Evado? - chodzi mi o piasty, korbę, kasetę, obręcze, amor...

 

I jeszcze jak jest z kosztami eksploatacji hydraulicznych tarczówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty eksploatacji nie są dużo wyższe niż V-ek. O to martwić się raczej nie musisz. Moją opinię już znasz, ja, gdybym teraz miał kupować rower crossowy, to kupiłbym Evado z aukcji, którą wrzuciłem. Jeśli jednak rower MTB (chodź do Twoich preferencji jednak bardziej pasuje cross) wziąłbym Levela z aukcji 1585008617 choć oczywiście musiałbym być jakieś 20cm niższy...

 

Dobra, powie ktoś coś jeszcze o Herculesie i Evado? - chodzi mi o piasty, korbę, kasetę, obręcze, amor...

Przecież wystarczy spojrzeć na dane techniczne, komponenty bardzo zbliżone, niemal wszystkie. Wybór w sumie pozostaje wg kolorystyki i hamulcow (przewaga Evado moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś że Evado ma lepszą ramę, manetki i kasetę...

Że manetki to akurat wiem, są dużo lepsze w Krossie.

Będę już na pewno wybierał między nimi.

Hercules dużo bardziej mi się podoba. Jest po prostu dla mnie ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, mi osobiście bardziej podoba się Kross, którego oglądałem. Kross słynie z dobrych ram stąd moja opinia o ramie. A kaseta to też przecież wynika z danych technicznych, że jest nieco wyższych lotów niż w Herculesie. Róznica jest nieznaczna, ale jednak. Możesz znaleźć opis na stronie Shimano co ma HG30 (Jump) i HG40 (Evado). Kaseta HG40 to kaseta Alivio, a HG30 to Acera, tyle (dla przykładu HG50 to już Deore).

 

EDIT: jak Ci się bardziej podoba wizualnie Hercules to zainwestuj w Herculesa. Ja wyraziłem swoją opinię, że w tej cenie, która jest w aukcji wziąłbym Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 19", ale jak będziesz już oglądał to i się przymierzysz ;)

 

Zresztą, nie wiem jak TY to liczysz, ale mi w żadnej konfiguracji nie wychodzi dla Ciebie 21" ;) Nawet gdyby wziąć pod uwagę proporcję dla roweru trekingowego to i tam rozmiar to niecałe 20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest to napisane, ale jak chcesz uzyskać wynik to wylicz wg schematu:

długość nogi * proporcja dla roweru / 2,54

czyli w przypadku MTB/Crossa wygląda to tak: 80*0,57/2,54=17,95"

Nawet gdybyś wziął proporcję roweru trekkingowego, czyli

80*0,63/2,54 to i tak wynik wynosi 19,84" więc gdzie Ty tu masz 21" to ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak się to liczy, nawet Ci wyliczyłem. Co do wyników. Są tacy co dla crossa biorą proporcję jak dla roweru MTB, i są tacy co biorą proporcję roweru trekkingowego. Tak czy siak ani jeden, ani drugi nie daje więcej niż 20" dla Twoim rozmiarów. Możesz wybierać między 18, a 20" więc najlepiej się przymierzyć. Ja mam ramę 19" (MTB) i jest niemal idealna (lepsza byłaby 18,5"), a mam 185cm, a długość wewnętrznej nogi 85cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... byłem prawie zdecydowany na Evado, ale co zobaczyłem? Amortyzator... bez blokady, tłumienie cierne? co to jest?... Może napiszę do kolesia na aukcji i zapytam się czy za dopłatą jest możliwość zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. Większość rowerów w podobnych cenach nie ma, bo widelce montowane w crossach są zdecydowanie bardziej twarde niż w rowerach MTB. Zresztą regulacją można tak wyregulować, że NEX stanie niemal w miejscu i tylko naprawdę olbrzymia siła zdoła do poruszyć, stąd brak blokady. Dopiero w modelu 4610 takowa występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. To jest amor tej samej klasy, z tym, że tamten ma lock. Skok taki sam, zasada działania taka sama.

 

A co wygląda dużo lepiej? Bo jak dla mnie to wyglądają niemal tak samo tylko mają inne malowania co jest normalne :blink: Jeśli jesteś naprawdę sceptycznie nastawiony do Krossa to kup sobie Herculesa i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...