Skocz do zawartości

[pulsometr] Sigma PC 25.10


mathmed

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanko. Bo kupiłam właśnie taki pulsometr (to mój pierwszy) i coś mi w nim chyba nie trybi. tzn strasznie tracę sygnał.

Przypinam odbiornik do kierownicy, jeżeli trzymam kierownicę to jest ok. Wystarczy jednak że się wyprostuje i "umieram" :)

 

Serio trzeba tą opaskę zamoczyć czy użyć żelu zanim się ją założy? przecież ja po godzinie ostrej jazdy byłam spocona cała, łącznie ze skarpetami. więc chyba na brak wilgoci czujnik marudzić nie mógł.

 

Bardzo proszę o info bo nie chcę się ośmieszać oddając do reklamacji pulsometr który po prostu źle urzytkowałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. Bo kupiłam właśnie taki pulsometr (to mój pierwszy) i coś mi w nim chyba nie trybi. tzn strasznie tracę sygnał.

Przypinam odbiornik do kierownicy, jeżeli trzymam kierownicę to jest ok. Wystarczy jednak że się wyprostuje i "umieram" :)

 

Serio trzeba tą opaskę zamoczyć czy użyć żelu zanim się ją założy? przecież ja po godzinie ostrej jazdy byłam spocona cała, łącznie ze skarpetami. więc chyba na brak wilgoci czujnik marudzić nie mógł.

 

Bardzo proszę o info bo nie chcę się ośmieszać oddając do reklamacji pulsometr który po prostu źle urzytkowałam :)

 

U mnie jest dokładnie to samo, po wyprostowaniu się na siodełku pulsometr momentalnie gubi sygnał. Ewidentnie traci zasięg, jest to dosyć irytujące. Przed rozpoczęciem treningu wystarczy zwilżyć wodą miejsce styku z czujnikiem, ale o tym pisali już poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co? jak tak zrobiłeś to już jest luz?

 

bo już się bawiłam tą wodą ale może za mało..... kurcze. wyższa szkoła jazdy :)

 

Pulsometr miał zamontowaną baterie czy była luzem?

była już zamontowana. czyli rozumiem że to może być kwestia tego? chociaż w sumie bateria albo działa albo nie. dziwne by to było gdyby miała tak wybiórczo?

 

no i właśie to mnie dziwi. bo tu każdy pisze o tym żeby zwilżyć i że wtedy jest ok. dla mnie to naturalne bo musi być dobry styk skóry z elektrodami. tylko że właśnie jak się już upocę to przecież nie może być takiego problemu :/

 

@honor - czyli masz ten sam problem. tylko co? jak pomoczysz przed użyciem to możesz się normalnie wyprostować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalej nie wiem jaka jest ta normalna odległość.

tzn ja mam tak: sygnał łapie momentalnie. zasięg ma też całkiem spory ale to po prostej a nie na rowerze. tzn pulsometr przypięty do kierownicy, ja się prostuję i umieram ;)

 

zobaczę co z tą baterią. gwarancja niby 2lata więc mi się nie pali. tylko wnerwia mnie to że nie mogę kości rozprostować podczas jazdy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli zamontowana na kierownicy Sigma PC 25.10 liczy puls tylko wtedy, gdy mamy ręce na kierownicy i jesteśmy pochyleni? Przy wyprostowaniu gubi już sygnał? Chcę kupić pulsometr za ok. 150, max 200zł i już sam nie wiem, co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego egzemplarza to kwestia baterii, jak były nowe trzymał zasięg bez problemu, teraz czasami gubi jak sie wyprostuje, ale to sporadyczne zjawisko. Zasięg jest jest wystarczajacy w moim przypadku wiec u Was może to kwestia wadliwego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Używam w/w pulsomeru od zeszłego roku. U mnie po zamontowaniu zegarka na kierownicy i wyprostowaniu się puszczając kierownicę nic się nie dzieje tzn. urządzenie nie traci sygnału. Kiedy czasami prowadzę rower i zegarek jest na kierownicy urządzenie dalej działa prawidłowo. Ale taki problem często u użytkowników występuje. Mam jakiś większy zasięg czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

również zakupiłem ten pulsometr , jest to świeży zakup i wyjechałem z nim dopiero 3 razy , sezon zacząłem od marca i mam już 3400 zrobione i właśnie po wybraniu strefy fat burning wogóle nie czuje zmęczenia wręcz powiedział bym nudzę się na rowerze , dzisiaj włączę fitness zobaczymy jak to będzie , przy podjazdach przekraczam strefę jak zjadę z górki schodzę poniżej, sam pulsometr widać że jest solidnie wykonany , nie zauważyłem żeby mi sygnał gubił, jak inni tu opisują nawet jak się wyprostuje a mam go zamontowanego na kierownicy no chyba że jadąc przez sady skuszę się na wisienkę lub morelkę :) to wtedy zgubi ale jak wsiądę na rower to sygnał już jest , ogólnie dla mało wymagających myślę że to dobry zakup .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że po 3 mcach padła bateria w opasce tego pulsometru?

Wymieniłem i działał 1 dzień i bateria opaski padła znowu(albo opaska) po wyścigu. Otworzyłem pokrywkę patrzę a tam troszkę kropel wody i widać że bateria lekko się zabrudziła na kolor miedziowy . Zmieniłęm baterię ale nie działa opaska nie wykrywa sygnału.

 

Czy to obejmuje gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony moge dodać tylę że "kodowany sygnał" to pic na wodę, bardzo często(1 raz na trening) łapie mi zakłócenia w wyniku czego max hr mam potem w okolicach 200-217

 

aha, i przydałyby się lżej działające przyciski

Edytowane przez bikerxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...