Skocz do zawartości

[konserwacja] WD 40 do czego można użyć?


Rekomendowane odpowiedzi

napisalem, ze kasete czyscilem a nie smarowalem i w telegraficznym skrocie podalem wlasciwosci brunoxa turbo spray. to, ze smaruje moze powinno byc w (...), nie byloby wtedy tego typu niepotrzebnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nic nie zdziwi kolego Grand231. Niech stosują margaryny, tłuszcz spod frytek, kąpiel z miodu czy nawet ten rzeczony WD-40 byle potem nie narzekać na przedwczesną śmierć napędu. Niestety są i też tacy którzy nawet wyżej wymienionych specyfików nie trawią bo łańcuch prosi o litość z drugiego końca ulicy a ten dzwięk przypomina szorowanie widelcem po talerzu - istny koszmar :nuke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy jak umyje kasetę płynem do mycia naczyń i zmyje wodą to należy popsikać wd-40 żeby nie było wody czy wystarczy poczekać aż wyschnie? Nie zacznie skrzypieć?

Bo nie chce, co chwile wdychać tej benzyny. Zastanowiło mnie to, bo czytałem, że ludzie czyszczą kasetę płynem i wodą. Czy macie jeszcze jakiś inny sposób na czyszczenie kasety? Łańcuch też można wodą z płynem umyć i po wyschnięciu naoliwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasety nie traktuj żadnym WD-40. Niech sobie wyschnie i zostawiasz ją w spokoju. Poza tym kaseta ma być sucha jak pieprz - zero jakiegokolwiek smarowania.

Łańcuch też niech wyschnie, wtedy smarujesz.

 

Osobiście czyszczę napęd najpierw wodą z płynem do naczyń, a gdy ten największy brud już zejdzie, trochę benzyny i wszystko lśni.

 

Jeśli gdziekolwiek na napędzie pojawi się rdzawy nalot, nieważne, i tak w trakcie jazdy zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...