Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli kupowałbyś nowy to:

pedały możesz wziąć - oryginały szybko padają

chwyty - moim zdaniem nie warto zmieniać dopóki się nie zniszczą

rama 19 - moim zdaniem do 180cm wzrostu włącznie ;)

racekingi - nie są złe :) tylko za często niszczą im się boki ;) moja jedna padła po 6000 przebiegu (więc miała prawo) ale wiele osób ma z nimi problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedź :) 

 

W takim razie z chwytami poczekam, może akurat mi nie będą tak przeszkadzały, bo jednym pasują drugim nie. 

W takim razie masz jakiś lepszy pomysł od tych Race Kingów? Chce coś w czym będę mógł bezpiecznie poszaleć po lesie, a i po asfalcie nie będzie miało dużego oporu. Słyszałem, że własnie Race Kingi mają taki kształt, że podczas jazdy po asfalcie nieduża część opony dotyka asfaltu przez co jedzie się lżej, ale sam owych nie testowałem. Miałem bodajże Geax Saguaro 2.25 ale dość szybko mi się bieżnik zjechał... 

 

A rękawiczki jak? Mogą być czy macie jakieś lepsze propozycje za tą cene? :D 


Przepraszam za double posta.

 

Co myślicie o takim rowerku? 

http://allegro.pl/rower-kross-hexagon-x9-27-biegow-i5658514657.html

 

Nowy na stronie Krossa kosztuje około 2tysiące zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam za double posta.

 

Co myślicie o takim rowerku? 

http://allegro.pl/rower-kross-hexagon-x9-27-biegow-i5658514657.html

 

Nowy na stronie Krossa kosztuje około 2tysiące zł... 

 

kolego to jest temat o kandsie 1300 wiec pytania na temat innych marek prosze kierowac w tematach do tego przeznaczonych :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie ! 

dawno mnie tu nie było 

Co do kands'a - według mnie był dobrą/tańszą anternatywą do krossa. Sam mam model z 2012 roku którym przemierzyłem ok 7000km a teraz służy mi głównie jako zimówka i nie moge złego słowa powiedzieć na ten model. O dziwo napęd jeszcze jakoś tyra ale chyba ostatnią zimę i wiadomo z xcm troche rdzy poszło :) Ale ludzie nie oczekujcie gruszek na wierzbie od roweru wartego ok. 1300zł. Sam zaczynałem iedyś swoją przygodę z rowerami i wybór padł własnie na kands 1300 mimo ze podczas zakupu nie miałem pojęcia o firmie czy marce jaką jest kands a własciwie transrower, kierowałem się tylko opinią znajomego który powiedział ze jest to dobra alternatywa nawet dla kross'a A2 biorąc pod uwagę specyfikację :)

mom zdaniem bezsensu jest kupować rower warty np 3-4 tysiaki przez osobę która dopiero zaczyna przygodę bo może akurat kolarstwo/jazda na rowerze nie przypadnie ci do gustu i nie bedziesz potrzebował tak drogiego roweru- to jest moje skromne zdanie. Pisząc to korzystam z wolności słowa i możliwości napisania swojej opinii na dany temat licząc się ze słowami krytyki ponieważ każdy ma do niej prawo! 

To moje skromne zdanie na temat roweru kierowane do ludzi którzy się  wahają .

POZDrower!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Może ktoś podać mi model pasującego haka tylnej przerzutki do Kands Energy 1300? Ile taki hak może kosztować?

 

Okej, dzięki za odpowiedź :)

 

W takim razie z chwytami poczekam, może akurat mi nie będą tak przeszkadzały, bo jednym pasują drugim nie. 

W takim razie masz jakiś lepszy pomysł od tych Race Kingów? Chce coś w czym będę mógł bezpiecznie poszaleć po lesie, a i po asfalcie nie będzie miało dużego oporu. Słyszałem, że własnie Race Kingi mają taki kształt, że podczas jazdy po asfalcie nieduża część opony dotyka asfaltu przez co jedzie się lżej, ale sam owych nie testowałem. Miałem bodajże Geax Saguaro 2.25 ale dość szybko mi się bieżnik zjechał... 

 

A rękawiczki jak? Mogą być czy macie jakieś lepsze propozycje za tą cene? :D


Przepraszam za double posta.

 

Co myślicie o takim rowerku? 

http://allegro.pl/rower-kross-hexagon-x9-27-biegow-i5658514657.html

 

Nowy na stronie Krossa kosztuje około 2tysiące zł... 

 

W ile zajechałeś te Geaxy Saguaro? Myślałem nad wymianą standardowych CST własnie na te opony :)

Edytowane przez Kanister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej :)

Planuje kupić przez allegro kandsa 1300 i mam kilka pytań.

1. czy rower bede musiał po kilku miesiącach jakoś serwisować, ustawiać przerzutki itp. czy wystarczy o niego dbać i tyle ?\

2. mam 185 cm wzrostu i nie wiem czy rama 19 czy 21 cali, widziałem na allegro dwie rózne tabelki i na jednej 19" była dobra a na drugiej za mała ?

3. planuje dokupić do niego błotniki i zależy mi żeby przylegały jak najbardziej do opony i czy każde będą pasować byle były na koło 26" ?? może ktoś ma jakieś sprawdzone i mógłby je polecić. Nie planuje rowerem skakać czy jeżdzić po lasach więc nie muszą być mega wytrzymałe.

4. w tej chwili taki rower kosztuje 1200 zł na v-brakeach, nie wiem czy w styczniu mogą jeszcze potanieć czy nie ma co zwlekać z zakupem ?

5. czy ten kands do rekreacyjnej jazdy po asfalcie i utwardzonych drogach to dobry wybór czy lepiej rozglądać sie za czymś crossowym ? 

 

Wiem  że pytania takie dosyć banalne ale byłbym wdzieczny gdyby ktos mi odpowiedział na nie nie odsyłając mnie do google i poprzednich stron :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

mam prośbę. 

Noszę się z zamiarem sprzedaż ramy KAnds energy 1300 energy wraz z napędem(kaseta do wymiany) i widelcem XCM z delikatnymi luzami. Do tego dochodzi przerzutka alivio na tył i przód. I tylko to...

Wiem, że nie wezmę za to wielkich kokosów- czy może ktoś mniej więcej powiedzieć ile mógłbym wziąć za taki zestaw? poniżej fotki...

 

Generalnie rower nie ma opon, koła chcę sobie zostawić kierownicę mostek i sztycę. 

 

a i v-ki w komplecie i kaseta do wymiany Nie mam paru części i dlatego nie idzie w komplecie. Nie wiem jeszcze jak zrobię. - czy sprzedawać.

 

Czy ktoś coś doradzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

chciałbym kupić Kandsa Energy 1300 i założyć mu jakieś ciekawsze hamulce tarczowe, prawdopodobnie hydrauliczne, lub mechaniczne np. jakieś Avidy BB5 lub BB7 w cenie około 200-300 zł (ale raczej bliżej tych 200 zł i mogą być używane).

teraz moje pytania

1. Co bardziej opłaca się kupić: wersję VB (1100-1200 zł) i zmieniać piasty, czy z tarczami mechanicznymi (1400zł) ?

2. Czy same tarcze z wersji za 1400zł mogą zostać pod lepsze hamulce, czy będą najzwyklej je osłabiały ?

3. Czy pod Avidy BB5 lub BB7 mogą zostać klamkomanetki Acera, które są w tych rowerach, czy raczej trzeba kupić nowe klamki i nowe manetki ? (z tego co wiem będzie to działało, jednak słyszałem że żeby te Avidy miały taką moc jaką powinny to klamki trzeba kupić nowe np. od Avida właśnie)

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ninjago  jeśli miał bym wybierać vb i zmieniać na mechaniki lub hydrauliki to wybrał bym od razu hydrauliki.

vb zmieniać na mechaniki to koszt piast,przeplot kół,tarczy i np adapterów-duże koszty.

mechaniki na hydrauliki to zmiana oczywiście manetki bo Kands ma klamkomanetki + hydrauliki.

wiec lepiej dopłacić kilka złoty i mieć od razu hydrauliki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o dopłaceniu kilku złotych do innego roweru, czy wzięciu wersji z tarczami i założeniu jakichś hydraulicznych ?

Poza tym znajdę jakieś warte uwagi hamulce hydrauliczne w cenie 200-300 zł za komplet ?

No i oczywiście pytanie o to czy tarcze z tego Kandsa za 1400 zł będą nadawały się, czy tarcze również bym musiał wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie jakiś rowerek z forum,bo kiedyś czytałem o takim mixie ,tzn zostawić tył,zrobić przód...zrobić tzn zmienić heble na hydraulikę.

takie same heble na tył to koszt 200zł 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/hamulce-tarczowe-hydrauliczne/p,hamulec-tarczowy-deore-br-m615-czarny-shimano,244094.html

+ jakaś manetka na 8rzędów

jeśli mu zależy na sprzedaży to utargujesz coś

 

jeśli kands to tutaj masz z hydrauliką

 

http://allegro.pl/kands-energy-1300-alivio-2x-disc-hydraulika-i5907150903.html#thumb/2

 

zawsze można zadzwonić do producenta i zapytać czy nie mają nówki sztuki.

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

jeśli kands to tutaj masz z hydrauliką KANDS ENERGY 1300 ALIVIO 2x DISC HYDRAULIKA (5907150903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zawsze można zadzwonić do producenta i zapytać czy nie mają nówki sztuki.

 

Pytałem ostatnio producenta i podobno była to limitowana edycja, niedostępna już. Z resztą te białe Kandsy z hydrauliką stoją już na allegro od lipca, może dłużej.

 

Swoją drogą czy ktoś mógłby zrobić zdjęcia modelom z 2014/15 roku na ramach 17"? Bo tego rozmiaru absolutnie nigdzie nie mogę znaleźć w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...