Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

super, a posiadasz tarcze? czy na pivoty amorek. Mam problem nie wiem czy warto kupić amortyzator pod v-ki :/ bo nie chce mi się od razu wydawać tyle na koła lub piasty i hamulec tarczowy. a ten xcm- v3 w ogóle nie daje rady w terenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

panowie mam pytanie- jakie klucze będą mi potrzebne aby wykręcić mechanizm korbowy w energy 1300 następnie rozkręcić go. chodzi mi o konkretne rozmiary. chce sobie kupić taki zestaw następnie wkręcić samemu nowy napęd  :) ile ten zestaw mnie może wynieść - jak możecie to podajcie średnice tych kluczy. 

A i czy kupując korbę np deore xt shimano daje w standardzie wkład suportu czy tylko same łożyska, bo nie wiem czy mam się dodatkowo wydatkować na to... :) niby w opisach aukcji nowych korb jest napisane, że wkład suportu/łożyska są w komplecie ale nie widzę ich na foto. (sorki jeśli trochę nie na temat się rozpisałem).  Przymierzam się do tego małymi krokami, muszę w końcu zmienić ten napęd bo od jazdy typowo siłowej trochę strzela korba i jest przesłanka aby zmienić kasetę od razu łańcuch i zostać przy alivio - przerzutkach. na pewno ktoś tutaj już podobonie zmieniał osprzęt - napiszcie coś od siebie na ten temat...

 

:) ile ten zestaw kluczy mnie może wynieść - jak możecie to podajcie średnice tych kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowe klucze:

http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-suportu-i-korb/p,sciagacz-do-korb-z-raczka-yc-216a-bike-hand,192056.html

http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-suportu-i-korb/p,klucz-do-suportu-shimano-yc-26bb-bike-hand,174398.html

 

do kasety:

http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-kaset-i-wolnobiegow/p,klucz-do-kaset-yc-126-2a-bike-hand,242.html

i dla leniuchów :P do jej zaklinowania przy odkręcaniu

http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-kaset-i-wolnobiegow/p,klucz-bacik-do-kaset-yc-501a-bike-hand,240.html

 

Odnośnie korb - jeśli piszą że dają łożyska to dają - nie musi być to na zdjęciu zwłaszcza że większość ma to samo zdjęcie od producenta.

Do korby htII będziesz potrzebował innych kluczy to jej montażu - imbusa do dokręcenia ramienia i http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-suportu-i-korb/p,klucz-bbt-29-do-wkladu-suportu-shimano-dura-ace-9000-xtr-980-fsa-megaevo-park-tool,438361.html (przykład) do dokręcenia suportu.

 

przy okazji - kands naprawdę jest zbliżony budową do innych rowerów :P i wystarczy tylko troszkę poczytać by znaleźć odpowiedzi na takie pytania :P

Edytowane przez cayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietał :)

zapewne to nie miejsce na takie ogłoszenia (jak cos mod usunie)ale mam do sprzedania Kands'a 1300 disc 2014r.

rama 19''

specyfikacja jak u producenta lub sprzedawców allegro.

stan dobry+

nie jest nic połamane,wszystko chodzi ok..

ogólnie jeździ sie b.dobrze ale naszła mnie chcec na 27,5 koło.

cena 1100pln+45zl pobranie:)

chetnych prosze na pw

:thanks:

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest na tarczach z 2014 to cena raczej wyższa. próbuj może ktoś weźmie. tutaj raczej nie ma sensu pisać. lepiej w dziale ogłoszeniowym :P


ostatnio oglądałęm nową serię napędową na 2015 alivio 4050 pod hollowtech. ktoś już reflektował zmiany z wykorzystaniem nowych komponentów tej klasy do Kands'a? mi się to widzi całkiem całkiem i recenzje dobre zbiera - chociaż u nas podobno drogo jest, bo za granicą 30 % tańsze korby kasety podobno - no jak to u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokerman9 nowy za 1199 zł. lata, a ty używanego chcesz opchnąć za 1145 zł. ?! 

Hehehe... to życzę w takim razie powodzonka  :bye2:  :sweat:  :laugh:

mógłbyś najpierw zapoznać się z opisem a później komentować.. :whistling: kands na tarczach chodzi po 1399zł.,jeśli bobrze zagadasz to zrobią Ci darmowa wysyłkę i dadzą jakiś gadżet.

ale to jest na tarczach z 2014 to cena raczej wyższa. próbuj może ktoś weźmie. tutaj raczej nie ma sensu pisać. lepiej w dziale ogłoszeniowym :P

ostatnio oglądałęm nową serię napędową na 2015 alivio 4050 pod hollowtech. ktoś już reflektował zmiany z wykorzystaniem nowych komponentów tej klasy do Kands'a? mi się to widzi całkiem całkiem i recenzje dobre zbiera - chociaż u nas podobno drogo jest, bo za granicą 30 % tańsze korby kasety podobno - no jak to u nas. 

gdzie znalazłeś te recenzje,bo ja szukałem i nie mogłem nic sensownego znaleźć ...chyba że jakieś zagraniczne fora??

ja brałem pod uwagę  upgrade   ale akurat nie na  Alivio serii 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli nie sprzedam go do końca miesiąca zastanawiam się nad zmiana napędu na M610 3x10sp

całość z heblami wyszła by 1100zł,najdroższe to korba i heble m615 ale myślę że warto?!

ale że nie jestem obeznany super w temacie nie wiem czy pod te koła/piasty wejdzie kaseta 10sp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

posiadam owego Kands'a na v-brake'ach model 2013, cały na Alivio. mija mi dzisiaj równo 14mc od dnia zakupu i zwracam się do Was z pewnymi pytaniami, ale najpierw krótka opowieść o co lotto.

otóż po zakupie i przejechaniu tych 50-100km rower z powodzeniem przeszedł regulację hamulców, przerzutek i jakiś drobny przegląd. po kolejnych 100km zaczął się problem, otóz zaczęło mi coś szczękąć, grzechotać i przeskakiwać w supporcie. dokręciłem pedały zgodnie z zaleceniami Panów z Trans-rower, który te rowery składa. problem nie ustał, ba, zaczął się nasilać z kolejnymi kilometrami (a ich bylo może 300-400). w związku z tym kilka telefonów i rower trafił do Trans-rower. po tygodniu cały w skowronkach odebrałem rower, powiedziano mi, że 'suport został wymieniony. około 1 na 100 tych elementów posiada wadę fabryczną', zabrałem rower i odjechałem. po wymianie zrobione było może 100-150km więc tyle co nic, na zime stał w stosunkowo ciepłym miejscu, przykryty jakimś prześcieradłem i miał się dobrze. 1,5mc temu złapałem więcej czasu i zrobiłem może 200km i uwaga do moich uszu zaczął dobiegać znajomy już stukot i hałas. suport daje się ponownie we znaki, pedały dokręcone, problem nadal pozostał. przez telefon dowiedziałem się, że gwarancja 12mc na elementy mechaniczne nalicza się tylko i wyłącznie od dnia zakupu, wymiana gwarancyjna nie powoduje naliczania od nowa tudzież jakiegoś przedłużenia.

 

problem nasila się na cięższym biegu, nawet na płaskiej nawierzchni. pod górkę najlżejsze biegi powodują stukanie.

 

czy ktoś spotkał się z takim problemem albo sam to przechodził w tym modelu? albo mam pecha do tych suportów albo serwis odstawił jakąś fuszerkę, a teraz pozostanie mi wymiana suportu we własnym zakresie. po przebiegu kilkuset kilometrów :wallbash:

 

jaka Wasza opinia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w swoim Kandsie z 2013r, ale wina była po stronie pedałów.

Objawy dokładnie takie same.

Jak wiadomo są tam wsadzone jakies badziewne pedały.

 

Dokręcałem je, smarowałem aż wkońcu wymieniłem na porządne pedały i od tamtego czasu mam spokój i cisze.

 

 

Edytowane przez marcin9913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...