Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za radę,

jednak nie wyobrażam sobie jeździć na tak szerokiej jak w dh, a ty na jakiej jeździsz? i tak podwyższyłem próg - bo wcześniej miało być 685, a teraz jest 700. Komicznie wyglądałoby to przy rowerze z górną rurą nie zbyt długą... :) wiem kwestia przyzwyczajenia, ale co za dużo to nie zdrowo. zjazdówki z tego kands-a raczej nie zrobię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie spróbuję, tylko jakoś mi się to nie widzi. między samochodami już się nie przecisnę. rozumiem, że ty miałeś podobne rozkminki... :) nie wyobrażam sobie wchodzenia w zakręt z taką szeroką. masz juz jakieś dośwwiadczenia w tej kwestii? zminiałeś? ile trwał okres adaptacji? :)


mostek mam za długi bo 90 mm. nie zbyt szeroki w barach - więc trochę nie zbyt... a ty jak jeździsz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig widać w garażu ;) Osobiście nie miałem tego problemu, bo po prostu zamieniłem kierownice z żoną. Ze względu na rogi rzeczywista szerokość to ok 680 mm i zmiana jest bardzo wyraźna (na korzyść).

 

Było już kilka podobnych do Twojego przypadków na forum. Choćby @@BikerLight, może na ten temat więcej powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 29'era spoko, to już standard. Dla mnie to i tak będzie wielka zmiana - no może się pokuszę na 710 ale tak jak mówię przy 90 mm mostka to i tak za dużo.  Dobra tam nie ma co się rozwodzić jutro się za to biore - bo miałem bardzo długi post rowerowy i szlak mnie trafia...  najbardziej nie mogę się doczekać założenia Race King'ów ajjj :) 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem cst z 2,10 - byly cięższe i grube bardzo, natomiast te się wydają super lekkie w porównaniu doo tych cst różnica jakieś z 100 g. fajnie.

 


pomimo, że to drutówki. wy tez na drutach jeździcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzisiaj stałem się posiadaczem Kands Energy 1300 r. 2014. 

 

Na wstepie chciałbym pozdrowić wszystkich posiadaczy i zapytać o kilka kwestii. 

 

Czytałem ten wątek jeszcze przed kupnem i o kilku spotykanych problemach już wiem ale chciałbym powiedzieć o swoich.

 

W pierwszej kolejności jak dostałem rower od razy patrzę, że był trochę zasyfiony i jakiś biały nalot. Potem patrzę i mam lakier zadrapany a przodzie widelca (.

 

Kolejna rzecz to lekko skorodowane końcówki szprych oraz jedna śruba w przednich przerzutkach :(. Rower generalnie wygląda tak jakby przeleżał z 1,5 roku w wilgotnym garażu.

 

Dodatkowa uwaga to syczący amortyzator. Nie wiem czy to prawidłowe zachowanie na początku ale mówię jak jest. Może się ułozy.

 

Powiedzcie co byście zrobili w mojej sytuacji???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy przyjmą jak już go rozpakowałem, porozklejałem złożyłem itd. Dzisiaj jak dostałem to sklep już był zamknięty i nikt nie odbierał, nawet komórki. W poniedziałek zadzwonię. Wyślę też im zdjęcia bo porobiłem.

W zasadzie jestem w stanie na nim jeździć. Może jakiś rabat mi udzielą, albo wymienią coś gratisowo?

 

Może ktoś inny miał podobne problemy ze sklepem Fill Bike z Rzeszowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyszedł tylko z rozłożonym siodłem i kierownicą skręconą, a rozpakowanie to sobie ponownie mogą spakować, jak tak było to musisz na pewniaka z nimi gadać i nie czaić się w końcu zapłaciłem za pełnowartościowy sprzęt a nie 'korozje' ; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na twoim imejscu nie patrzyłbym na jakieś gratisy rabaty- bo ta korozja może postępować, staraj się o wymianę sprzętu - to jest wyślij kurierem do nich :)  nieciekawa sprawa. A co do amortyzatora to może uszczelka nie przylega odpowiednio do goleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkladke, owin ją kierownice w miejscu jej mocowania do mostka, daj. jakas gume. moze byc z detki. i mocno skrec śruby. gume dotnij tak, by za obejme mostek-kierownica nie wystawala. powinno byc ok. mozesz polaczyc gume z kiera i wnetrzem obejmy mostku lakierem do pazdokci. daj temu czas na wyschniecie. najwazniejsze: lakier musi byc czerwony.

 

 

pozdrawiam.


jesli mostek jest sztywny, nieregulowany, to kierownicy nie podniesiesz. mozesz go wymienic na taki, ktory ma wiekszy wznos lub na regulowany. mostek ma 2 srednice,  1 mocowanie do rury sterowej, bedzie to 1 i 1/18 cala. 2 srednica zalezy od obwodu kierownicy, w miejscu jej polaczenia z mostkiem. bedzie to 1 cal lub, pewnie tak jest w scadzie, 1 i 1/18 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...