Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie chciałbym żeby była przynajmniej jedna tarcza którą po jakimś czasie wymieniłbym na Avida BB5, myślisz że opłacało by się kupić tego maestro i wymienić piastę pod tarczę tak za 60-70zł ? o ile są takie żeby się nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo Ci nie doradzę bo nie jestem specjalistą :D, widzę ze amor w Maestro ma już mocowanie pod tarcze wiec tak jaki piszesz piasta do wymiany.

http://www.eurobike.pl/sr-suntour/amortyzatory-przednie/nvx

 

Jak ja kupowałem nie było jeszcze maestro, albo 1300 albo Integral. Teraz jakby maestro był na tarczach to może bym wziął 28". Jedynie co mi się nie podoba to te linki u góry :/

Ciekawe ze tylko Kands 1300 ma tarcze, a do Lazaro się jakoś nie kwapią, ja miałem wątpliwości ale myślę ze dobrze zrobiłem się jeszcze okaże w eksploatacji :D



Znalazłem tego sprzedawce akurat jest pod ręka to taniej wyjdzie ;) część ma na stronie część na allegro.

http://www.sparrow-bike.pl/index.php/cza-asci/chwyty.html?limit=30

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo jestem w fazie zakupu oświetlenia i tak czytam sobie o przepisach w wyposażeniu roweru, jest napisane "obowiązkowy tylni odblask przymocowany na stałe" czyli rozumiem ze musi być odblask i światło tylne.

Ciekawe jak się to ma do producentów, czy nie powinni dostosować rower do wymogów minimalnych.



Jakie klocki należy dokupić do tarcz BR-M375, oryginalny, zamienniki symbol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma Shimano BR-M375 ?

Dobrze ze nie kupiłem droższego roweru, bo już się zbliżam do ceny roweru z wydatkami na akcesoria i odzież. Drogi też ten sporcik ;)

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I po 500km, czyszczenie łańcucha, kasety, korby i co ............ CISZA !!! Jeszcze małe niedociągnięcia w regulacji ale człek się uczy,pedały tez wypierniczyłem na nowe oraz małe zmiany.

Jaką polecacie stronę do wyznaczenia trasy i zapisu do gpx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 176cm wzrostu, do kroku 85cm i zamówiłem sobie ramę 21 (początkowo chciałem 19 ale nie było) i zdecydowałem się na 21 żeby nie trzeba było w przyszłości jej zmieniać jak jeszcze trochę urosnę ( mam 17 lat). Zresztą różnica pomiędzy 19 a 21 zbyt duża nie jest bo to tylko 4cm.

 

Edytowane przez SquashPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jestem na etapie wyboru roweru.

Wcześniej oglądałem gianty, authory, krossy i inne gady i wniosek jest jeden: dobry osprzęt + naklejka renomowanego producenta = 2000zł minimum a na komplecie alivio przykladowy kross evado 4.0 to koszt 2400zł

Dlatego też zacząłem myśleć o rowerach Kands, a dokładnie o Maestro gdyż 2400 to trochę zbyt dużo a kupno gorzej wyposażonego roweru "markowego" chyba mija się z celem.

 

Mam głównie pytanie do użytkowników Kandsa.

Czy po dłuższym okresie używania zaczęły się jakieś problemy, jakie są najsłabsze "punkty" tych rowerów?

Czy dobre nasmarowanie wcześniej wspomnianego suportu i dbanie o czystość kasety i łańcucha wystarczy, a może rower ma jakieś feralne części które mimo wszystko psują się?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus: cena i osprzet

Na minus: pedały, lakier, chwyty, napęd przedni lepiej od razu dobrze zabezpieczyć, trochę syfu i już strzela.

 

Ostatnio wyczyściłem cały napęd, jedna wyprawa i już strzelanie, muszę znowu wyczyścić i będę miał pewność ze przód jest źle zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczyściłem cały napęd, jedna wyprawa i już strzelanie, muszę znowu wyczyścić i będę miał pewność ze przód jest źle zabezpieczony.

Chodzi o suport tam gdzie mocowana jest przednia korba? (wybacz moją nieznajomość tematu, jestem laikiem :) )

Wystarczy to dobrze nasmarować czy brak tam jakiegoś fizycznego zabezpiecznia które np wystepuje w droższych rowerach?

Ewentualnie czy można takie zabezpieczenie/osłonę dokupić lub dorobić?

A może najlepiej wymienić cały ten element do którego dostaje się tam piach (o ile jest to możliwe :) )

Edytowane przez radex84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mistrzem tez nie jestem :)  Wydaje mi się że trzeba lepiej zabezpieczyć-przesmarować suport, przynajmniej to co jest od zewnątrz, ogólnie cały przedni napęd bo to tu jest największy problem w tych rowerach. I nie wydaje mi się ze jest to problem sprzętu bo aż tak złe chyba nie są.  Zrobię konserwacje raz jeszcze to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zbliżam się powoli do zakupu tego roweru, jednak musze podjac kilka decyzji, tzn:

 

1. Ważę ok 104kg i obawiam się że amortyzator XCM może się nie sprawdzić, zastanawiam się więc nad prośbą, aby sprzedający wymienil na coś lepszego.

 

2. Jeden z forumowiczów stwierdzil, że hamulce v-brake Saccon stanowią tu większy problem niż amortyzator. Czy warto doplacic i wziąć mechaniczne tarczówki (z planem pozniejszej wymiany na hydrauliczne)?

 

3. Jeden ze sprzedawców ma model z oczkowanymi obręczami. Ponoć to istotny szczegół. Pisałem do niego z zapytaniem czy posiada wersje z hamulcami tarczowymi i oczkowanymi obręczami. Oto jego odpowiedź:

 

"W tej chwili nie mam ale może udałoby się załatwić gdyby pan chciał , ale bardzo fajny rower jest Kross hexagon X6 który mam.katalogowo kosztuje 1699 mógłbym go Panu sprzedać za 1350 zł może go Pan obejrzeć na stronie www.kross.pl . Bardzo dobra marka i firma"

 

Co Wy na to? Korzystna oferta?

 

Kolejny sprzedawca na pytanie o zamianę amortyzatora:

 

"Witam ja może zaproponował bym inny bardziej solidny rowerek z Krossa http://www.kross.pl/...mtb-xc/level-a2 nie za 1799 a za 1550 zł jest mocna gruba kierownica mocniejszy widelec z blokadą na kierownicy no i serwis cała Polska!!"

 

Rzeczywiście te krossy są lepsze niż kands (porównując cena/jakość) ?

 

 

Niestety zamiast być choć trochę bliżej do podjęcia decyzji, mam coraz większy mętlik w głowie...

Podpowiecie w którym iść kierunku?

 

Dzięki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie.

 

Czy Wam też coś strzela w korbowaniu przy mocniejszym pedałowaniu? Rower nowy mam go jakieś 5 dni i martwi mnie trochę to pukanie.

Gdzieś czytałem że to jest niby "popularne" w tym modelu. Wypowiedzcie się jak to u Was z tym jest.

 

Tak poza tym rower jest mega. Zrobiłem nim coś koło 80km na chwile obecną więc dopiero się dociera :) Ale jestem mega zadowolony, duży komfort jazdy oferuje jak dla mnie, za tą cenę nic lepszego kupić chyba nie można. Mam ramę 21 przy 176cm wzrostu ale jeździ mi się super, jest to dla mnie optymalny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolach 26 cali, prawda ? z v-kami go masz czy na diskach ? limbre z xcr i tarcza z przodu ostatnio sie mi podoba. za 1199pln go sprzedaja. xcr ma blokade z manetki na kierownicy. http://allegro.pl/swietny-rower-limber-vx-7-alivio-tarczowki-super-i3334761547.html   .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...