Skocz do zawartości

[buty] Sidi vs. Diadora vs. NW


PIOK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)!! Ostatnio po wielu niepowodzeniach udało mi się zakupić SPD'ki :P. Teraz potrzeba mi już tylko butów :)...

Pod uwagę biorę modele:

- Sidi MTB Bullet

- Diadora Cosmo

- NorthWave Hydrogen

Co radzicie??:) Bo na butach to ja się zupełnie nie znam :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam diadory na nogach nie mialem jednak ilośc negatywnych opinii mnie skutecznie od nich odstrasza(puszczające rzepy, rozpadające się podeszwy) obecnie mam sidi i zero problemów z nimi, to samo wspominał Alvaren o swoich sidi o ile dobrze pamiętam właśnie bullet'ach po 3 latach wszystko ok - więc polecam buty tego producenta :wink:

Co do NW to wg mnie dobre buty w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm szczerze to znajomy jexdzi na diadorach scorpione i mówi że są świetne.. po bodajze 2 latach ciągłego jeżdżenia na maratonach trzymaja się swietnie natomiast w sidi po sezonie trzeba zmieniać "bieżnik" podeszwy bo się strasnzie łatwo ściera...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

SiDi, mam buciki tej firmy i daja rade :) dzisiaj w chlapie i topniejacym smiegu tez sie spisaly, czasami mozna tez sie w nich powspinac :) tam gdzie sie nie da rady podjechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na butach to ja się zupełnie nie znam :/

no to moze dodasz do rozwazan cos z shimano?Sam mam od poczatku tego roku model 120 i nie moge narzekac na nie.Jedynie kolce moglyby miec...ale moze stac Cie na wyzszy model z kolcami i klamra juz,w koncu sa wyprzedaze teraz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wez pod uwagę że inne modele kosztują 4 stówki bez przecen... więc różnica jest spora :mrgreen:

Bez przesady, mówimy w końcu o butach zupełnie innej klasy. Porównaj sobie ceny Sidi Eagle, Northwave'a Shield czy też Diadory Scorpione Carbon - to są buty porównywalne z modelem SH-M225 (sztywność, dokładność wykonania, materiały i systemy zapięcia)

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je jedynie na allegro, chyba sprzedaje je jakiś koleś ze sklepu rowerowego ale ma tylko pojedyńcze rozmiary. Butki całkiem fajne ale pamietam że w niemieckich testach wypadały zawsze słabiutko w porównaniu do innych marek, głównie pod kątem trzymania stopy i pięty. Ja zastanowiłbym się jeszcze nad butami Lake'a - w końcu kilka milonów Słowaków i Czechów się mylić nie może, są to najpopularniejsze buty za naszą południową granicą :-)

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o butach scott'a ? moj znajmy ma i chwali bardzo... nie widzialiscie moze jakichs w sklepie internetowym? albo na jakiejsc stronce? prosze linka..

jestes z Krakowa a SCOTTy mieli na zwierzynieckiej,sprawdzales tam?nazwy sklepu nie pamietam idac od Jubilatu po prawej stronie jakies 200metrow od skrzyzowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Pearl Izumi - MTB GROOVE, ale one Ciebie nia zainteresują :wink:

Specjalnie chciałem wiązane, powiedzmy turystyczne :-P

Ale mogę powiedzieć o ich wykonaniu - są solidne, jeszcze nic się im nie stało, mają z pół roku (a u mnie buty firmowe potrafią rozwalić się już po takim okresie czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie rozumiem dlaczego nie rozważysz Shimano. Buty sh-m180 dostaniesz już za 300-320zł. Jak dla mnie jeden z lepszych modeli w tej cenie i bardzo sztywny.No i masz świetny system zapinania. Za niecałe 30zł dokupisz kołki i masz naprawdę rewelacyjne butki.Jak dla mnie lepsze od Bulletów (równie sztywne jak Sidi ale lepsze zapięcie i trzymanie stopy) i Hydrogen'a .

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sorry że się wcinam komuś w temat ale tematyka podobna i w ogóle...:D

 

dobra przejde do żeczy chodzi mi o buty Diadora Aspide

czy może ktoś je ma?? jak się sprawują, aha i jeszcze jedno gdie je można kupić po wmiare rozsądnych cenach(do 230zł) Na allegro są za ok 195zł ale nie ma numerów takie jakie by mnie interesowały (45-46) Jak by ktoś coś znalazł był bym wdzięczny:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem jakie but kupić dla siebie w cenie 300-350zł. Nic nie pasowało. Przymierzałem SIDI, Pearl Izumi, SCOTT'y, North Wave'y... We wszystkich, albo pięta lekko latała, albo palec uciskał :cry:

 

Przymierzyłem SHIMANO-120 (180 - nie ma u mnie w mieście). Wybrałem numer (dowiedziałem się, że jeśli 120'ski na mnie dobrze leżą, to i owe 180'tki będą pasować).

 

Po wielu przymiarkach zdecydowałem się na SHIMANO 180 za 350zł u Arnika.

- super wyglądają (każdy ma inne gusta)

- mają klamrę z mikroregulacją (trzyma nogę lepiej niż same rzepy)

- świetny stosunek ceny do jakości

 

Wybrałem ten model, bo jest "tani" i solidny (tylko, żeby nie było, że 350zł, to mało :-P :wink:)

 

do nich pedały SHIMANO PD-M540 i będę w niebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...