Skocz do zawartości

[konserwacja] spray-czy warto??


Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie spray może być używam takiego na zimę jest idealny jak bym musiał przed kazdym wyjazdem smarować smarem z tubki

ale co dokladniej smarujesz sprayem?Bo to co jak sam piszesz normalnie smarujesz smarem z tubki czyli smarem stalym raczej nie bedzie zadowolone po smarowaniu sprayem i odwrotnie.Chyba nie smarowales nigdy lancucha smarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można podczepic plastikową rureczke(takią jak dodają np.do sprężonego powietrza do czyszczenia kompa) i wtedy nie pryska tak bardzo na koła i inne podzespoły

 

Tylko jak podczepisz rurkę, powiedzmy tak jak w WD-40 to przy psikaniu będzie "wąski" zasięg" :?

I tak źle i tak nie dobrze ;-)

Bierz oliwkę :arrow: wpuszczenie naprawdę nie zajmuje dużo czasu :mrgreen:

 

 

smarować smarem z tubki

 

O w mordę, chyba nie używasz do łańcucha towotu, ani grafitowego :shock: :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej do czyszczenia

 

Jak najbardziej się zgadzam, że do czyszczenie, ale nie polecam :?

Czyściłem przez jakiś czas takim urządzeniem i jakoś tak nie wygodnie. Do tego wszystkiego jak łańcuch wychodził makry z tego urządzenia to ten syf leciał na ramę i wszystko dookoła :-? Oprócz tego strasznie dużo zabawy z częstą wymianą środka czyszczącego. Podczas jednego mycia powinieneś zmienić płyn ze 4 razy. Aha no i strasznie przy tej wymianie się brudziłem :cry:

Przy zmianie napędu, założyłem łańcuch SRAM ze spinką i teraz szybciutko go zdejmuję jak chcę wyczyścić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie na to czyszczadło bo nie mam spinki w łańcuchu

 

W każdym rowerowym dostaniesz spineczke

 

Sram 2,50 zł

KMC 1,50 zł do 3,50 zł (zależy od rodzaju)

 

Ja mam srama i jest spoko!

a rozkucie łańcucha? myśle że za 4 zł ci rozkują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasti, ja polecam do smarowania przy ograniczonym budzecie zwykly olej do smazenia :P . Kupisz sobie butelke, albo pozyczysz od mamusi i daje rade :) . Co prawda cud, to nie jest ale daje rade. Ja uzywam oleju do lancucha, a mam jeszcze 2 kumpli, ktorzy probowali go na inne rzeczy. Jeden nalal Bartka do smazenia do DJ III i chodzil nawet ok, a drugi zalal Juicy Kujawskim i tez nie narzekal :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na sprzet do czyszczenia Finish Line :?:

tu jest link gdyby ktos nie znal http://www.velo.com.pl/finishline/finishline_16.htm

na pewno lepiej pomyslane niz te z Allegro....lancuch wychodzi do gory pod jakims tam katem i pewnie zdazy wyschnac zanim poleci dalej

drozsza wersja ze smarem wcale tak drogo nie wychodzi.....no i oczywyscie jest to propozycja dla tych co nie chca bawic sie ze spinkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z szakq... do łańcucha najlepiej stosować Finish Line Teflon Plus - sprawdzony, niezawodny...

nie ma się co bawić z jakimis maszynkami - wystarczy kawałek szmatki i szczoteczka do zębów - duzo taniej i dokładniej :) sprawdzone przez tysiące :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
no i oczywyscie jest to propozycja dla tych co nie chca bawic sie ze spinkami

 

Uwierz mi, że ze spinką jest dużo mniej zabawy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...