Skocz do zawartości

[oświetlenie tył] MacTronic WALLe vs. Cateye TL-LD1100


Miguelix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś widział namacalnie któreś ze światełek w akcji?

 

Mam już jedną pozytywną opinię na temat Walle, ale liczę na to, że także użytkownicy CatEye się wypowiedzą;)

 

Do tej pory używałem Cat Eye TL-LD120, jednak miałem tylko mocowanie na pasek, teraz chcę zakupić coś z mocowaniem do sztycy, co będzie walić po oczach i będzie widoczne z daleka oraz będzie widoczne z boku (obie lampki zgodnie z zapewnieniami producentów są widoczne także z boku)

 

Cat Eye: (formicki)

http://www.formicki-bike.pl/produkt....t=0&&id_kat=48

 

Mactronic Walle:

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=6761

 

za Walle przemawia cena (no i wydaje się być 2 razy mocniejsza od SMART FLASH'a, natomiast Cateye jest marką samą w sobie i też bywa polecana...(ale ta cena!!!)

 

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=3882

 

Ogólnie jeśli chodzi o lampki rowerowe, to jest skoro informacji na tym forum. BTW niektóre projekty lampek naprawdę wymiatają.

 

Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, biorąc pod uwagę cenę miażdży Cateye. Jedyne wady lampki WALLe to mniej trybów świecenia oraz mniejsza renoma niż Cateye.

 

P.S. Sam przymierzam się do zakupu lampki WALLe.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=3882

 

Ogólnie jeśli chodzi o lampki rowerowe, to jest skoro informacji na tym forum. BTW niektóre projekty lampek naprawdę wymiatają.

 

Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, biorąc pod uwagę cenę miażdży Cateye. Jedyne wady lampki WALLe to mniej trybów świecenia oraz mniejsza renoma niż Cateye.

 

P.S. Sam przymierzam się do zakupu lampki WALLe.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

:D rozwiałeś moje wątpliwości, a stwierdzenie na forum, że trzeba lampkę kierować lekko w dół, lub używać akumulatorków 1,2 V zamiast alkalicznych 1,5 , bo lampa daje po oczach kierowców, jest już wystarczającą rekomendacją:)

 

Obczaj sobie inną lampkę tylnią, którą ochrzczono mianem 'przeciwmgielnej' :D

http://www.dealextreme.com/p/magicshine-mj-818-ha-iii-ssc-42180u-3w-3-mode-led-bike-tail-light-set-4-18650-included-42077

 

i filmos na youtubie:

 

Dzięki za link i info!

 

Ktoś jeszcze się chce wypowiedzieć? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem jeżeli to lampka na tył to kupić najzwyklejszą nie koniecznie markową lampkę z kilkoma funkcjami za jakies 15zł. Diody o podwyższonym poziomie świecenie i tak bedą doskonale widoczne a zaoszczędzamy na marce itd. No chyba ze chcemy jakiś designerski gadżet to ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus, tak i za miesiąc kupisz następną, czasem nawet na następny dzień. Raz pożyczyłem od znajomych ze sklepu lampkę falcon-eye za 9 zł - zanim dojechałem do domu już jej nie było :icon_wink:

 

Co do widoczności to wydaje ci się... To, że lampka wydaje ci się bardzo jasna, gdy patrzysz na nią z odległości metra, nie zapewnia ci bezpieczeństwa na drodze, widoczność skuteczna 50m daje kierowcy 3 sekundy aby zdecydować hamować czy omijać (dolicz opóźniony czas reakcji i zostaną ci 2), dopiero lampka widoczna z 400-500m zapewnia jako takie bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem WALLe.

Widziałem nie raz rowery ze słabymi świecidełkami. Z odległości 100m gdy jest szarówka, lekka mgła lub mżawka takiej lampki prawie nie widać.

A chodzi przecież o to aby kierowca was zobaczył ze 100m a nie z 5.

Co do oślepiania - wątpię aby świeciła mocniej niż światła stopu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Puklus, tak i za miesiąc kupisz następną, czasem nawet na następny dzień. Raz pożyczyłem od znajomych ze sklepu lampkę falcon-eye za 9 zł - zanim dojechałem do domu już jej nie było :icon_wink:

 

Co do widoczności to wydaje ci się... To, że lampka wydaje ci się bardzo jasna, gdy patrzysz na nią z odległości metra, nie zapewnia ci bezpieczeństwa na drodze, widoczność skuteczna 50m daje kierowcy 3 sekundy aby zdecydować hamować czy omijać (dolicz opóźniony czas reakcji i zostaną ci 2), dopiero lampka widoczna z 400-500m zapewnia jako takie bezpieczeństwo.

To sie zgadza Panie DominikuM ze taka lampka może okazać sie marna i sie moze zepsuć, w zasadzie jak każda. Mi natomiast i moim znajomym po dość długim czasie nic sie nie stało, może nam sie udało a moze poprostu tani dobry sprzęt.

 

Swego czasu kiedś tam sam zrobiłem lampe tylną z tzw. STOPem. i dałem takie diody ze było je widać naprawde z kilku km (oczywiście droga prosta i ładna pogoda no i noc) ale z bliska to była masakra raziło po oczach ze nic nie było widac :P

 

Natomiast przednie oświetlenie to już inna bajka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :icon_wink: też muszę kupić jakąś dobrą lampke do tyłu, zastanawiałem się nad modelami:

 

Smart superflash:

SMART+SUPER+FLASH+R318R.JPG?pimg=static&P=1245943000 lub 2-smart-rl318r.jpg

lub smart 51QAZNNV0VL._SL500_AA300_.jpg lub Mactronic WALLe BPM-2SL 1915.jpg

 

Mój brat ma ta pierwszą tego smarta (pionowego) i fajnie świeci ta lampka, ale czytałem że chyba ma gorszy uchwyt od tego drugiego Smarta (poziomego) hmm :rolleyes:

 

Co byście polecili :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :icon_wink: też muszę kupić jakąś dobrą lampke do tyłu, zastanawiałem się nad modelami:

 

Smart superflash:

SMART+SUPER+FLASH+R318R.JPG?pimg=static&P=1245943000 lub 2-smart-rl318r.jpg

lub smart 51QAZNNV0VL._SL500_AA300_.jpg lub Mactronic WALLe BPM-2SL 1915.jpg

 

Mój brat ma ta pierwszą tego smarta (pionowego) i fajnie świeci ta lampka, ale czytałem że chyba ma gorszy uchwyt od tego drugiego Smarta (poziomego) hmm :rolleyes:

 

Co byście polecili :icon_question:

 

Zamówiłem WALLe-będę mieć go w okolicach poniedziałku i wtedy podzielę się osobiście wrażeniami, do do mocowań w szczególności. A jak znajdę chwilę-to i wrzucę jakieś foty, może i filmos. Poczytaj sobie to forum, które jest wymienione w którymś z postów powyżej (swiatelka.pl) w kontekście Walle, powinny się pojawić też informacje o tej drugiej lampce;)

W Mactronicu masz praktycznie to samo co w Smarcie, a jest 2 razy tańszy (w Hurt z Gdańska wyszedł 40,34 pln) i ludzie go sobie chwalą, ale tak jak mówiłem-szerzej o nim napiszę koło pon-wtorku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła lampka, moje wrażenia:

- świeci bardzo mocno ( w porównaniu m.in. do mojego starego Cateye'a TL-ld130 oraz tańszych Mactroniców - wręcz głowa zaczyna boleć), odnoszę subiektywne wrażenie, że po założeniu akumulatorków 1,2 V minimalnie słabiej (tj. światło nie wwierca się w czaszkę;)

Postronna osoba stwierdziła 'tylko żeby jakiś kierowca CI w r*j nie dał' co jest zgodne z jedną z recenzji tej lampki, w której użytkownik skierował ją lekko w dół, żeby nie dostać od któregoś z kierowców 'w papę' - bardzo dobrze widoczna z dystansu.

 

- @ Sorcerer - mocowanie solidne, po oodkręceniu wkrętaka blokującego pasek mocujący do sztycy można w <30 s przenieść na drugi rower, czy jest sens - od takich manewrów w końcu plastik się wyrobi. Lampka ma już zainstalowany uchwyt za pasek, więc może to jest rozwiązanie?

 

- nie widzę specjalnie rozproszenia światła na bok (jedna z szybek Wall'ego ma za zadanie właśnie to robić), ale i tak jest b. dobrze widoczna z boku

- plastik jest mniej masywny niż w moim starszym Cateye (jeszcze made in Japan) i mniej twardy - przy wymianie baterii trzeba być bardzo ostrożnym, najlepiej zamiast monety 5 gr wykorzystać coś płaskiego i z plastiku, inaczej łatwo można wyszczernbić klosz lampki oraz czarne elementy plastikowe, w tym punkcie w porównaniu do Walle'go, mój stary Cateye wydaje się być pancerny.

 

Reasumując - b. dobry zakup, godny polecenia, światło widoczne z daleka, solidne mocowanie do sztycy - podczas jazdy w terenie nie powinna się wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja piernicze jak ten mactronic wali po oczach, znowu jestem slepy jak po tescie bocialarki... Definitywnie pozycjonowac delikatnie w dol... ja mysle ze w sloneczny dzien moze porazic.

 

Polecam z allegro firme baltrade, pod nickiem qbok. Zamowione lampki, baterie dostalem w 2 dni robocze po wplacie, dodatkowo jak poprosilem o dodatkowy uchwyt na walle'go to nie bylo z tym problemu. Wielki plus dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie akumulatorki do tego polecacie ??

 

Ja akurat kupiłem u siebie w jednym sklepie w Olsztynie, oni też na allegro sprzedają, a widziałem że też są na pudełkach naklejki balltrade czy jakoś tak to pewnie od nich sprowadzają. Ja mam SANYO ENELOOP AAA Ni-MH 800mAh - moja ładowarka Technoline BC700 ładuje je na ~1000mAh (zachowuje 75% pojemności po 36 miesiącach i niby do 1500 ładowań) i drugie to mam SANYO XX powered by Eneloop R6/AA Ni-MH 2500mAh (zachowuje 75% pojemności po 12 miesiącach, do 500 ładowań).

 

Ogólnie to lepiej kupuj z takich co trzymają dłużej energie, jeśli się czasem nie korzysta z lampek i leżą dłużej to takie lepsze akumulatory się nie wyczerpią zaraz :)

 

Polecam ogólnie z tych:

sanyo-eneloop-aaa-800-mah-4-szt..247703.2.jpgenelopczarny.jpggp_r6_recyko_4bl.jpg899878A1.JPG

 

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie tej lampki Mactronic Walle, czy te mocowanie jest takie że wystarczy "kawałek plastiku" odgiąć i już się lampka wyciąga :icon_question: czy trzeba ją ściągać z całym paskiem :icon_question: ona ma jakąś regulację kąta świecenia :icon_question: Bo się zastanawiam dalej nad Smartami bo jakoś te mocowania na pasek mnie nie przekonywują, mam lampke do przodu na taki zacisk z paskiem to bardzo kiepskie do wyregulowania żeby sztywno było na kierownicy tylko mi się ciągle lampka obkręca a jest tam guma :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sorcerer - odginasz 'kawałek plastiku' i wyciągasz z szyny lampkę. Lampka ma bezpośrednio uchwyt za pasek, na stałe wmontowany i tenże uchwyt jest wsuwany w wyżej wspomnianą szynę, solidna konstrukcja, bez obaw, że coś się wysunie. Wykręcasz lekko śrubę prostopadle ustawioną wobec sztycy i regulujesz kąt nachylenia w płaszczyźnie pionowej, całość solidnie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dymcio111 -> będziesz zadowolony z zakupu:)

@cichy202, zgodnie z prośbą zamieszczam foty mocowania, nie ściągałem lampy ze sztycy, jakbyś chciał zdjęcie po innym kątem to wal śmiało:)

 

zamieszczę po odblokowaniu antyspamowym, jeszcze 2 pliki

 

Można poprosić jakieś ładne zdjęcia mocowania?

post-138288-0-20856000-1304186101_thumb.jpg

post-138288-0-87746800-1304186600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...