Skocz do zawartości

[GPS] - Aplikacje na telefony z BADA OS


klami85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Korzystam z Gps Logger, W miarę szybko łapie satelity, rejestruje podstawowe dane trasy, które potem można zgrać do pliku i edytować na kompie.

Może aplikacja nie jest jakoś strasznie rozbudowana ale na moje potrzeby jest jak najbardziej ok. polecam wypróbować.

aplikacja jest darmowa, do pobrania przez kiesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 aplikacje tego typu i do końca z żadnej nie jestem w 100% zadowolony.

 

SmartRunner - obecnie dostępny w dwóch wersjach bezpłatnej i płatnej. Różnice są w programie, w przypisanym koncie na razie nie zauważyłem. W programie to na przykład brak możliwości podglądu mapy na bieżąco. Po załadowaniu trasy na konto, na stronie internetowej bez problemu można już obejrzeć trasę. Aha, program nie ma opcji auto-pauzy, także średnia prędkość najczęściej jest mocno zaniżona - chyba, że ktoś jedzie cały czas. Dla mnie akurat najważniejsza jest sama trasa, także nie jest to bardzo poważna wada.

 

BadaSports - całkowicie darmowy. Moim zdaniem ciekawszy od powyższego, oprócz możliwości podglądu mapy na bieżąco, generuje też wykres prędkości od pokonanego dystansu oraz wysokości od dystansu. W sumie ten pasowałby mi najbardziej, ale ma jedną wadę. Zdarza mu się wyłączać nie zapisując trasy. Takie sytuacje mają miejsce, po dłuższej (coś koło 10 minutowej) rozmowie telefonicznej i to jego największa wada. Oczywiście jak ktoś nie przewiduje takiego czegoś, to ten program bym najbardziej polecił. Tutaj już auto-pauza jest dostępna jako opcja.

 

RunningFree - tego programu w sumie nie użytkowałem na dobrą sprawę. Na pierwszy rzut oka nie przypadł mi do gustu interfejs, który oferuje tylko rozpoczynanie kolejnych okrążeń. Nie wiem jak potem wygląda opis parametrów trasy - dystans itp.

 

Wszystkie 3 programy są przypisane do serwisów o odpowiednich nazwach. W dwóch pierwszych wypadkach, jest tam możliwość zapisywania tras (dodatkowo, na telefonie też są zapisane), generowania na przykład plików gpx (chyba innych też), obejrzenia trasy na mapie, zmian prędkości, wysokości itp. O ostatnim serwisie się nie wypowiadam, gdyż nie korzystałem jeszcze z niego.

 

Podsumowując, najlepszy byłby BadaSports, gdyby nie jego przypadłość wyłączania się, chociaż muszę podkreślić, że zaobserwowałem to tylko po przeprowadzeniu dłuższej rozmowy telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...