Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

Po złożeniu kół na obręczach ZTR Flow 29 eksperymentowałem nie tylko z mleczkiem.

Korzystając z pomysłu kolegi:

alternatywne uszczelnienie ZTR

okleiłem obręcze zwykła taśmą duct tape za 5zł, przycinając ją tylko na 25mm szerokości i zadziałało bardzo dobrze.

Potem potrzebowałem zaworków, normalne ust czy Stana są bardzo drogie a akurat w internecie skończyły się zaworki Caffe Latex.

Więc skorzystałem z zaworków wyciętych z dętek. Pierwszy raz maiłem zwykły zaworek, dało się uszczelnić ale dużo zabawy było z wlewaniem mleczka bokiem opony.

Gdzieś słyszałem że Schwalbe ma wymienne zaworki Presta w swoich dętkach, ale nie mogłęm ich znaleźć, jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że moja zapasowa dętka Continental ma wkręcany zaworek. Po wycięciu i zrobieniu kluczyka do zaworków (kawałek płaskownika + piła +pilnik) wszystko już pasowało. Zaworek trzeba wyciąć na kształt zaworku Stana przykleić klejem do gumy do taśmy na obręczy i dla pewności jeszcze przykryć kilkunastoma cm taśmy duct.

I w ten sposób możemy przygotować obręcze ztr pod tubeless za ok 30 zł zamiast ok. 100 (żółta taśma Stana +zaworki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale niestety poczta działa wolniej niż myślałem.

Paczki wysyłane w środę 06.04:

1. enduroriderPL - dziś dostawa

2. Rychlapl -dziś dostawa

3. Bros- niestety gdzieś na magazynie

4. adriansocho - dziś dostawa

dane wg śledzenia poczty polskiej.

Paczki wysłane w 07.04 niestety dostawa w przyszłym tygodniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leo1, nie przejmuj się pocztą polską :) Na nich nie ma siły. Ja uszczelniacz będę miał w poniedzielnik bo dzisiaj awizo nie uświadczyłem, ale pod koniec tygodnia to norma więc nie ma się co przejmować ;] Uszczelniacz dojdzie do ludzi to zaraz sypnie testami i w ciągu 10 dni będą konkretne uwagi co do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie miałem wczoraj czasu napisać odpowiedzi wieczorem. Mleczko dotarło:) Pierwsze to plus dla Leo1 za porządne spakowanie przesyłki, nie miało prawa cokolwiek się stać z załadunkiem. Teraz przejdźmy do wrażeń z pierwszych testów. Uszczelniałem starego Rocket Rona na obręczy (chyba) DT Swiss 4.2, w każdym bądź razie z zestawu DT Swiss XR 1480, i zestawie taśma + wentylki FRM-a. Płyn pachnie tak samo jak mój FRM, jednak jest bardziej rzadki. Test wykonany póki co "na sucho", nie miałem czasu ani warunków pogodowych do pojeżdżenia. Więc tyle ile mi się udało zdziałać to nakłuwanie opony szpilką i małym gwoździem. Pozostaje mi stwierdzić jedynie, że płyn DZIAŁA. Bardzo fajnie uszczelnił powstające ubytki. Powstało jedna większe, to jest rozcięcie o długości około 4 mm, nie zostało już uszczelnione, ale to chyba żaden płyn by sobie nie poradził.

 

Jedyne co to proponuję w jakiś sposób zwiększyć nieco gęstość płynu. Będzie prawdopodobnie lepiej i szybciej łatał. Teraz jego wodnista konsystencja może stanowić powód nie łatania się większych dziur.

 

Pozostały jeszcze testy w terenie, i na innej oponie gdyż testowy egzemplarz był już wyjątkowo "zmęczony", ale to dopiero w najbliższym czasie.

 

A, zastanawia mnie jeszcze jak będzie z przydatnością do użytkowania, tzn. po jakim czasie płyn zaschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowa oponą jest trochę problem, bo swoje nowe X-Kingi zalałem FRM-em testowo, żeby chociaż postało przed Chodzieżą (Skandia) bo na testy chyba czasu braknie. Mam możliwość spróbowania Rocket Ronów i Barro Race, nie nowych, ale jeszcze nie zalewanych. Tylko, że to trochę później.

 

@Leo, mógłbyś się odnieść co do mojej sugestii a' propos gęstości? Pewnie znasz się na chemii, skoro już zmajstrowałeś taką miksturę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychlapl problemem prawdopodobnie nie jest gęstość (którą powszechnie trochę mylnie utożsamia się z charakterystyką przepływów cieczy) lecz lepkość.

Poczekam na wrażenia innych testerów, jestem w trakcie przeglądu literatury na temat modyfikatorów lepkości. na razie idzie jak po grudzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jesteś na dobrej drodze:) Szczerze, to nie spodziewałem się tak dobrych rezultatów. Powinno być w praktyce też ok.

 

Pewnie masz rację, ale dla osoby która się na tym nie zna - czyli mnie, wyglądało to na gęstość. Więc zwróciłem uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leo1 Do mnie, wbrew danym z trackingu, uszczelniacz doszedł już w piątek. Niestety zaraz po jego odebraniu wyjechałem na cały weekend, więc nie było czasu na żadne testy. Dzisiaj wieczorem uszczelnię tylną oponę. Jutro planuję testy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paczkę :) Oczywiście musiałem po nią iść na pocztę bo ten [cenzura] głupi nie zostawił awiza w skrzynce w ogóle! Na poczcie oraz w śledzeniu paczka była jako "awizowana" :wallbash: Od dzisiaj ruszam z testami i przeznaczam na nie ten tydzień. Pierwsza obserwacja: nie pamiętam kiedy dostałem tak ślicznie zapakowaną paczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy dla zaspokojenia ciekawości własnej zakończone wynikiem pozytywnym:

dętka 20" z przeznaczeniem jako opaska na wieczór do koła+ mleczko 30ml jej przeciwnikiem stały się igły od strzykawki jako test na małe dziury wyniki konfrontacji:

igła najcieńsza jaką znalazłem w domu wynik pozytywny

średnia śr. około 1mm lekki wytrysk i cisza wynik pozytywny

gruba (taka do mięsa) śr około 3mm dało radę chodź już chwilę trwało ale i tak byłem pozytywnie zaskoczony

podsumowanie

produkt w postaci mleczka nie spienionego (mam też piankę ale to wieczorem przetestuje tak samo) zaskoczył testera bo łata także dętki z czym uszczelniacze czasem mają problemy, tester jest zadowolony z wyników testu zwłaszcza na łatanie niewielkich dziurek co daje nadzieję na łatanie porów w ściankach opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...