Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownica to moim zdaniem sprawa dość osobista - ja jeżdżę od samego początku na 31,8 i nie zamieniłbym tego na żadne inne. Poza tym mam wrażenie, że czy prosta czy gięta kierownica to z tym mocowaniem wygląda, hmm... solidniej. Co do kolorystyki to do tego co masz wrzuciłbym białą sztycę - komponowałaby się z ramą i siodłem. Myślę, że przy białym kokpicie tej bieli byłoby za dużo a tak jest to bardziej zharmonizowane - przód (kokpit, amor) czarny, a tył (sztyca, siodło) białe. Ale można pomyśleć nad białym koszykiem :)

Ja sam się zastanawiam nad kolorystyką w moim Zaskarze ale to dopiero na początek sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

daVe - będę miał - dziś lub jutro do sprzedania nowe zdjęte z nowego roweru białe Ritchey PRO (czyli dość spory unikat) myślę że w dobrej. Jak jesteś zainteresowany to info na priv. Kiera 31,8, mostek 100mmx 31,8 i sztyce 27.2 x 400. Zdjęte z KTM myroon elite 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę zmian wizualnych :icon_cool:

Doszły niebieskie śrubki w klamkach, manetkach, top capie i mocowaniu bidonu. Z tyłu dodatkowo dwie czerwone w miejscu na bidon.

To nie koniec, bo w drodze są też czerwone zaciski, niebieskie podkładki pod mostek i czerwona dźwignia zacisku siodła. Nie wiem jeszcze czy założę to wszystko, ale poeksperymentować nie zaszkodzi.

Zmieniłem też mostek na Race Face Evolve XC - dłuższy o 10 mm, tego mi właśnie brakowało :)

 

 

zdjecie,pelne,235927,20111210,anodowane-srubki-w-klamce-sram-50.jpg

 

zdjecie,pelne,235928,20111210,anodowana-srubka-w-manetce-lx.jpg

 

zdjecie,pelne,235930,20111210,race-face-evolve-xc.jpg

 

zdjecie,pelne,235931,20111210,niebieska-srubka-w-top-capie.jpg

 

zdjecie,pelne,235932,20111210,czerwone-srubki-z-tylu.jpg

 

zdjecie,pelne,235933,20111210,widok-ogolny-po-zmianach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopisze sie do klubu ;) jesli mozna?GT Avalanche 1.0 z rocznika 2010

Widelec

 

Rock Shox Tora 302 with 100 mm travel, mag lowers, lock out and rebound adjust

Korba

 

wymontowana bedzie zamiana na m590 lub sram x1000

Przerzutka - przód

 

zmienione na sram X.7

Przerzutka - tył

 

zmienione na Sram X.7

Manetki

 

zmienione na Sram X.0 gripy

Obręcze

 

WTB SX-24 ATB black anodized

Opony

 

zmienione na Maxxis Crossmark 2.1 kevlar zwijane

Hamulec - przód

 

Tektro Auriga comp, hydraulic, dual piston, cold forged

Hamulec - tył

 

Tektro Auriga comp, hydraulic, dual piston, cold forged

Kierownica

 

GT Mtn Riser, 15 mm rise, 6061 heat treated, 31.8 mm clamp

Siodełko

 

WTB Pure V, with stitched cover and protective corners

Pedały - zmienione na SPD m540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast Marathona wszedł Zaskar...full :) Zapewne głównie dlatego, że nazwa Marathon nie kojarzyła się zbytnio ludziom ze ściganiem, a Zaskar to już uznana marka.

Na kółkach małych : http://www.gtbicycle...0-carbon-expert

I na dużych: http://www.gtbicycle...on-niner-expert

 

ps. szoski nienajgorsze, chociaż ramy zbyt "zwykłe" jak na GT. No i przede wszystkim żeby dało się je normalnie kupić w PL, co jest raczej niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym MR jest test zaskarów Fuli 26 i 29.

Nie wiem dlaczego GT "pozwoliło" sobie nazwać fulla zaskarem..... Przegięcie .. Dla mnie zaskar to typy hard z baaardzo agresywną geometrią do ścigania. Od lat 90 gdzie nabyłem pierwszego karakorama marzyłem o zaskarze który był nieosiągalny.

 

 

Na dodatek zaskar full 100 29 w teście został określony jako sprzęt o bardzo łagodnej geometrii bardziej do wszystkiego niż do ścigania.

Albo GT się zmienia mając jakąś sobie określoną drogę albo na siłę próbuje zostać "kultowe" z nazwami karakoram (którego w tym roku wprowadził), zaskar i I-drive. Czas pokaże. To moja prywatna opinia - nadal jeżdżę na dwóch zaskarach i ciesze się jak na maratonie ktoś właśnie na takiej maszynie zasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie Zaskary są mało spotykane. Sam się dziwię polityce firmy ale jak przyjdzie mi przymierzać się do fulla to na pewno nie będę ślepo podążać za marką - patrząc na Zaskary 100 zbyt często obawiałbym się o swoje klejnoty dlatego pod względem wyboru upatruję sobie raczej Lapierre X-control lub Scotta Sparka. Na rzecz pierwszego przemawia ogromny przekrok i ciekawe zawieszenie a dla drugiego lekka rama i sztywna ośka. No ale do jakichkolwiek przymiarek to jeszcze co najmniej mam rok spokoju. A skoro już jesteśmy przy zawieszeniach, to ciekawy filmik znalazłem -

Może jednak ten nowy Zaskar nie jest taki zły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam nic do produktów - poza ceną która jest za wysoka - wybulić 12000 to może w stolicy ;) Nie mniej jednak nie powinno się wg mnie nazywać wszystkiego zaskarem - bo jest kultowy. Ot takie moje małe przemyślenia przedświąteczne. Nie ścigałem się na fulu jeszcze - stąd może moje podejście. Nie mniej jednak dochodzi jeszcze jeden dylemat 26 czy 29 czy 26 full czy 29full. Na chwilę obecną zostaje przy zaskarze 26 carbon team. Jednak przemyśliwuje powoli KTM myroon 29 ewentualnie CUBE reaction 29er. I byłoby moje odejście od marki po prawie 20latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 29" to coś też myślałem w tym kierunku ale nie myślę o tym w kategorii jako sprzęt do ścigania. Jak będę mieć okazję pozyskania roweru do testów to dopiero po takiej jeździe będę mógł się określić. Póki co czy sztywniak czy full to zostaję przy 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie byly dlugie prace w piwnicy nowego mieszkania, ktora miala przyjac duet maj love Zaskar & Avalanche narzeczonej :) Glownie rozne zabezpieczenia antykradziezowe, ktore obecnie beda odpukac sprawdzane :) na zimowce, ktora wlasnie dzis zajela miejsce Zaskara. Mowa o Avalanche 1992, ktorego bede robic przez weekend zeby doprowadzic do stanu ponownej uzywalnosci :) Dojdzie manitou sx i przednia vłka i nowe klamkomanetki.

 

A jeszcze jedno: wie ktoś gdzie można dostać plakaty GT? :) Ma ktoś gdzieś jakieś dojścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plakatami to raczej kiszka jest jeśli chodzi o tematykę rowerową. Kiedyś chyba były większe możliwości kupna albo to dziś dystrybucja się zawęziła. Chyba najlepszym wyjściem jest łażenie po sklepach z GT, i nakręcanie sprzedawców by coś takiego zamawiali bo jak dostają pojedyncze sztuki na sklep to niechętnie się dzielą. Hmm... może w necie coś będzie aby można było wydrukować w dużej rozdzielczości? Skoro już tu jestem po małej przerwie to mam okazję do anodowania kilku części ze swego rowerku i zastanawiam się co by tu wykombinować :D Do tej pory wymyśliłem sobie czerwony wewnętrzny wózek od tylnej X-9, będzie pod nyple i pokrętła od Juicy Carbon ^_^ Może pójść za ciosem i dźwignie manetek też "pokolorować"? Myślałem nawet o ramie ale nie prędzej jak za parę lat ;)

PS. Korba nie wchodzi w grę bo ma stalowy element osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajem77 czyżby nie było naklejki z rozmiarem?

Zmierz rurę podsiodłową i górną przedniego trójkąta. Przez google znajdziesz opis tego modelu tylko wpisz rocznik. Wymiary porównasz z rozpiską i już.

Proste

 

Cześć,

 

późno odpowiadam, ale jednak.

Co do ramy, 470,2 mm rura podsiodłowa (to 18,5").

O ile sama długość ramy jest ok. (kompaktowy rozmiar odpowiada mi), o tyle już wysokość siodełka sprawia mi najwięcej problemów. Obecnie od szczytu siodełka do środka suportu mam 76,5 cm. Poza tym wydaje mi się, że wyciągnięcie sztycy jeszcze 1 cm (do ogranicznika) sprawi, że wysokość siodła w stosunku do wysokości mostka kierownicy jest nienaturalnie wysoka z przewyższeniem ok. 10 cm (mój wzrost 187 cm, dł nogi 88 cm). Cały miniony sezon to były ciągłe próby dłuższy mostek, podwyższanie/obniżanie sztycy, co tak, czy tak kończyło się często – po dłuższej jeździe – drętwieniem palcy dłoni.

Czy nie powinienem skoncentrować się na poszukiwaniu ramy większej o rozmiar? Może skrócenie mostka kierownicy (obecnie Ritchey 125 mm)?

 

Chętnie poznam Wasze opinie, doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...