Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Oj z tymi hakami GT to jest zabawa. Ostatnio czekałem w serwisie na dostawę 2 tygodnie ale na szczęście przez ten czas byłem na wakacjach :whistling:

 

Wygląda na to, że i ja będę poszukiwał do swojej lawinki 2.0 z 2010.

 

Ile sobiie życze w summit-cie za ten hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam poprzednie info co do ceny, czyli 55zł za hak przerzutki do Avalanche 2.0 Disc.

Póki co na razie stan 0 ale w poniedziałek mają mieć dostawę.

 

Dla zainteresowanych nr telefonu do serwisu Summit-a: 32 349 04 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja pozbyłem się z Zaskara Reby :) Zamiast niej jest teraz Marzocchi Marathon SL 2005 z TST, dwie komory pozytywne, jedna negatywna, komora PAR (regulacja dobicia), regulacja tłumienia powrotu i kompresji... także jeszcze rozpracowuję go :P Tyle ma możliwości ustawień, że trzeba się napróbować , żeby znaleźć to optymalne. I szukam pokręteł do niego... jak nie znajde, będę musiał dorobić dzwigienkę do regulacji TST. Oprócz tej zmiany zmieniłem też tarczę z przodu na 160 ze 180 bo Marzcocchi w tym modelu oficjalnie nie wspiera 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje uszanowanie,

Kupiłem sobie rower na zimę, na dojazdy do pracy i przemieszczanie się po śnieżno-błotnych ulicach.

Po zakupie odkryłem, że kupiłem klasyka? legendę? hmmmm na 100% jest to GT!!!

Ale jakie? Wygląda tak:

Mój nowy-stary rower

Czy możecie pomóc mi zidentyfikować, co tak naprawdę kupiłem?

Rama alu szczotkowane, na prawym tylnym haku, po wewnętrznej wybite 7005, przerzutka tył- deore, przód-???

hamulce-avid 2.0, klamki -avid-1.0L, przód sztywny z wybitym GT przy mocowaniu koła, kierownica, mostek, sztyca-

każde z innej parafii, koła też mix- Japan& Taiwan.

Rower podoba mi się bardzo, dlatego go kupiłem, ale jak powiem Żonie, że zostaje on jako zabytek do delikatnego

głaskania, a nie jeżdżenia w zimie, to wywali mnie z chałupy razem z rowerem :icon_mrgreen:

Trochę jestem w kropce, rozwiejcie moje wątpliwości.

Piotr. :thanks:

ps. w lipcu 2005 @SirDel wkleił linki do skanów katalogów GT. Linki nie działają, niestety.

 

edit:

Numer ramy zaczyna się " F. 98..." może to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmiar ramy pasuje? :) Cieszę się, że moje rady na coś się przydały, wyszedł naprawdę niezły rower. Kierownica i mostek - :thumbsup: sam używam identyczne i jestem mega zadowolony ale szukam szerszej, giętej kierownicy i niskim wznosie. Czy tylna przerzutka ma odwrotną sprężynę? Brat w swoich dwóch bikach używa te wynalazki i bardzo sobie chwali. Ach, ten czarny mat ramy, można się zakochać ^_^ Idzie zima więc myślę, że z amorem będzie dobry czas aby pokombinować czy zostawić go na 80 mm czy zwiększyć do 100, w sezonie nie ma za wiele czasu na takie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama pasuje, bardziej wyprostowana pozycja, brak bólów :) Ale więcej będę mógł powiedzieć jak ją weznę w teren, bo jak na razie pogoda nie pozwoliła. Co do sprężyny to sam nie wiem, w każdym razie jeszcze przy niej nie grzebałem. Co do wizualności to jestem strasznie zadowolony, jak tylko zmieniłem Kross'a na GT poczułem że mój rower zyskał to "coś" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki rowerek, a czarny mat hmmmm :thumbsup:

 

Mnie chyba czeka wycieraczka przed domem :whistling:

Zidentyfikowałem swój rower. Jest to GT Tempest rocznik 1998.

Znalazłem go na 17 stronie tego katalogu.

Jak mam takiego old timer'a w zimie, w pluchę po mieście ujeżdżać???

Żona nie zrozumie zapędów kolekcjonerskich...

Eeeech, wycieraczka :confused:

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaze...miałem (a właściwie mój tyłek miał) styczność, na szczęście tylko przez 10 minut :D

Może coś z WTB ?

Ostatnio swojego i-Drive doposażyłem w Pure V Race i póki co jestem (a właściwie mój tyłek jest) zadowolony :) No ale każdemu co innego podchodzi, tak to jest z siodłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Pure V, Blaze to taka trochę decha jest :)

Dobrze dobrana miękkość wyściółki (ani przesadnie miękko, ani twardo) robi swoje, ale duże znaczenie ma też sam kształt siodła. Ogólnie dobieranie siodła na odległość to eskperymenty wysokiego ryzyka, więc zalecam testy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pure V to kanapa do Blaze'a :D Ujeżdżałem je sporo czasu zarówno w spodenkach rowerowych jak i zwykłych, i zdecydowanie nadaje się do zwykłych. Jest takie, hmm... endurowate ;) Osobiście teraz mam Selle Italia Thoork ale przymierzam się do WTB Sliverado lub WTB Shadow. Silverado będę w zimę testować, więc zobaczymy co z tego będzie. Aha, po macaniu Blaze'a i Silverado, Blaze jest nieco miększy ale na nim już jeździłem i niezbyt mi podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Blaze jest lekki, ale jest prawdziwą dechą. Waży mało bo ok. 250g, lecz podczaj jazdy w spodenkach z wkładką mój tyłek protestuje. Nie mam pomysłu gdzie zacząć szukać aby nie mieć ciężkiej kanapy.. Może WTB Speed V? Troche waży, ale mam okazję do testów bo kumpel ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej! Potrzebuję Waszej porady :) Nowy kokpit - na czarno czy biało? Ramę mam białą, białe siodło, czarno-białe klamki (foto), manetki będą czarne gripy. Myślałem o białym mostku, czarnej prostej kierownicy i czarnych rogach. Może jednak warto spróbować kombinacji z czarnym mostkiem, białą kierą i białymi rogami. Co o tym myślicie? Bo ja już sam nie wiem... :whistling:

 

PS Kierownica 31,8 czy 25,4? Jest duża różnica w sztywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...