Skocz do zawartości

[rower] giant trance x5 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 176cm wzrostu, długość nogi również 83 cm. Jeżdżę na M'ce. Sztycę mam wyciągniętą tak, że pozostał tylko 1 cm zapasu do znacznika. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dosiąść jeden i drugi rozmiar ramy i dobrać odpowiedni dla Ciebie rozmiar:)

Edytowane przez BBlacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest realna waga Trance x5 lub x4 ?? niestety producent nie podaje a przed zakupem chciał bym wiedzieć z uwagi na to że będę sprowadzał taki rower z zagranicy i nie mogę osobiście tego sprawdzić. Pozdrawiam.

Ważyłem ale na elektronicznej wadze łazienkowej i wyszło 12.8 - katalogowo ponoć 12.2

Mówię tu o X4 rozmiar L.

 

 

 

Ja też doleję łyżkę dziekciu do mojej opinii o tym rowerku.

Po pierwsze, przy przebiegu ok. 400 km padł (luzy) bębenek w piaście (deore)- naprawiłem to sam bo koszta niskie, chwilę później zaczął rzęzić napęd, okazało się że łańcuch był w takim stanie, że po ściągnięciu można było z niego zrobić niemal okrąg, część zużywalna - nie podlega gwarancji.

Po drugie zaczęły się problemy z trącą tarczą z tyłu, serwis wykluczył pęknięcie ramy, luzy na łożyskach zawieszenia. Jako, że chwile potem moja tylna piasta całkiem padła wymieniłem ją na Novateca ze sztywną osią 10mm i to trochę pomogło ale do ideału jeszcze brakuje, tyny trójkąt jest po prosty bardzo miękki. Na tą chwilę mam z tyłu tarczę 180mm, jeżeli problem stanie się uporczywy wymienię na 160mm no ale wiąże si ę z tym wymiana hamulca na mocniejszy.

Najlepsze jest to że znajomy z innego forum ma dokładnie ten sam problem w X5, co się potem okazało problem miękkiego trójkąta występował już w modelach z 2009roku - żenujące jest to, że Giant wiedząc o tym nic z tym nie zrobił podczas projektowania nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta wasza sprawa z tarczami sam mam trance x 2008 i nie mam takich problemów - tarcze 180

a co do tylnego trójkąta to był on identyczny w 2008, 2009, 2010 dopiero wersja 2011 została zmieniona. Inny jest też górny łącznik pomiedzy damperem i trójkątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKO - masz X4 z 2011 roku?

 

Ja na moim X5 2011 przekroczyłem już 600 km - trasy tylko po górach. Nie zauważyłem problemów o których piszesz. Co więcej uważam, że rower jest sztywny jak przysłowiowy pal Azji Tuhaj-bejowicza.

Jedynie łańcuch, po tym jak rower poszedł na tzw. serwis zerowy, wymagał ponownego smarowania - serwis tak go "przesmarował", że w pewnym momencie myślałem, że mi się piasta w tylnym kole rozpadła.

Zmieniłem co prawda hamulce na avid elixir 5 bo seryjne shimano 445 nie dawały rady ale tutaj, pomimo tego co piszą na forach, nie zauważyłem tarcia klocków o tarcze czy innych objawów.

Obie tarcze mam 180mm.

 

A waga mojego X5 rozmiar M - równe 14 kilogramów (zmiany w stosunku do seryjnego to wspomniane hamulce, siodło i przednia przerzutka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - X4 2011r.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Na razie sytuacja względnie opanowana, w niedzielę wyjeżdżam na tydzień w góry więc będzie ostre pedałowanie, zobaczymy jak będzie.

Będę miał okazję to podmienię tylni hamulec by sprawdzić czy to nie aby jego wina, może tłoczek minimalnie nie odbija czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe. Poczytałem o Twoich i nie tylko Twoich problemach na konkurencyjnym forum. Mam nadzieję, że u mnie nie wystąpią. Być może to również sprawa wagi, ważę 70 kg, z osprzętem pewnie max 75 więc rama ma sporo zapasu. W każdym razie z roweru jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie ciekawe. Poczytałem o Twoich i nie tylko Twoich problemach na konkurencyjnym forum. Mam nadzieję, że u mnie nie wystąpią. Być może to również sprawa wagi, ważę 70 kg, z osprzętem pewnie max 75 więc rama ma sporo zapasu. W każdym razie z roweru jestem mega zadowolony.

...całkiem możliwe że to kwestia wagi ale czy 90-95kg to takie wielkie obciążenie dla roweru?

 

 

Ja też jestem z roweru mega zadowolony, przetestowałem go przez tydzień w górach na wszelkich możliwych nawierzchniach i odcinkach i muszę powiedzieć, że daje rade, trochę hample może niedomagały czasami ale ogólnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Chciałem spytać uzytkownikow Tranca czy wg Was rozmiar L bedzie odpowiedni dla 190cm wzrostu? Mam mozliwosc sprowadzenia rozmiaru XL, tylko troche przeraza mnie jego dlugosc 116,1 cm i dlugosc gornej rury 63,5 - to juz niezly czolg. Poza tym to by byla reszta. Niestety nie mam mozliwosci sie przymierzyc do XL. Do L-ki mam 200km drogi stad pytam Was jeszcze o opinie zanim sie wybiore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Chciałem spytać uzytkownikow Tranca czy wg Was rozmiar L bedzie odpowiedni dla 190cm wzrostu? Mam mozliwosc sprowadzenia rozmiaru XL, tylko troche przeraza mnie jego dlugosc 116,1 cm i dlugosc gornej rury 63,5 - to juz niezly czolg. Poza tym to by byla reszta. Niestety nie mam mozliwosci sie przymierzyc do XL. Do L-ki mam 200km drogi stad pytam Was jeszcze o opinie zanim sie wybiore...

Qrde nie wiem - trza by chyba przymierzyć.

Ja przy 185cm wzrostu mam L - zapas sztycy mam 1cm do maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram OKO! Tak jak pisałem kilka postów temu - mam 176 cm i ramę M, a zapasu na sztycy pozostało mi ok 1 cm. Z drugiej strony siadałem na L'ce i nie podchodziła mi - wydawała się za duża. Musisz uważać bo GIANT dziwnie podchodzi do gwarancji, a jak uszkodzisz ramę stosując dłuższą sztycę to będziesz miał problem. A dłuższa sztyca to większa siła działająca na ramę i większe prawdopodobieństwo ewentualnych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@ OKO

 

Powiedz czy w Gliwicach można dostać Trance X4/5 poszukuje tego roweru, w Rybniku jest już ciężko go dostać. Ciekawi mnie czy ktoś będzie zainteresowany kompletnym napędem z tego roweru, osobiście mam już kupiony X.0 do nowego nabytku. Jak masz L może umówimy się żeby zobaczyć te twoje 2 koła :) ? Chce przymierzyć L.

 

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adam0148

 

W Bielsku Białej w dówch sklepach mozna przetestować zarówno trance L z 2011 jak i nowe modele z 2012 roku! Tak jak pisałem przy 176cm kupiłem M'kę, a kumpel z którym jeżdzę nabył właśnie model X4 z 2012 roku (konfiguracja jak X5 z 2011 z rock shoxem XC32 zamiast tory i hamulcami avide elixir1 zamiast shimano M445 i kolor niebieski zamiast czerwonego). Kumpel ma 180 cm i niestety M'ka okazała się za mała. Tak więc jesli masz 180cm lub więcej to tylko L'ka. Przy moim wzroście dosiadłem L'ki i wiem, że M'ka to był jednak dobry wybór. Testowane w górach na dokładnie i jednocześnie prawie takich samych rowerach. Jakby co - zapraszam do bielska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w L-ce nie starczyło sztycy. Kupiłem rozmiar XL i przy moich 190cm i 92cm przekroku jest idealnie. To było dobre posunięcie. Z rowerku zadowolenie maxymalne. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem czyli max przyjemności z jazdy, komfort (wymieniłem mostek na 90mm i 30st) rewelacja. Napęd pójdzie do wymiany w następnej kolejności ale to już po sezonie. Hamulce mi wystarczają puki co. Po napędzie pomyślę nad Foxem F120 RL. Generalnie polecam każdemu kto ma dylemat kupować czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie podać jaka jest jego waga? No i czy bardzo zajeżdżony??

No jak ma być zajeżdżony po pół roku użytkowania, i to jeszcze na rowerze typu trance?

Stan jest idealny - waga nie wiem, cult-bikes podają 1.550g.

Wstępnie już jeden chętny jest ale kolejkę możecie ustawiać, tylko w miarę możliwości nie wysyłam amora, tylko odbiór osobisty aby nie było jaj, że nie chodzi jak trzeba albo ryska jakaś, czy cuś - już za dużo się takich akcji naoglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbior osobisty odpada na starcie. Co do zajezdzenia to widzialem 2 i 3 miesieczne amory takie jak talas czy RL32 zajezdzone calkowicie w rowerach trailowych jak Trance ;)

Mam natomiast pytanie jeszcze z innej beczki. Obejma przerzutki przedniej w Trance to jest 31,8 czy 34,9 ? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKO, a jaki jest powód sprzedaży ?? Co wsadzisz zamiast tego foxa ??

Mało tego skoku te 125 :) Chcę coś wsadzić 140-150mm, najprawdopodobniej foxa floata 32 - zobaczymy na jesień.

 

Teraz gdybym miał kupować jeszcze raz rower, to brał bym już Reigna albo co innego - z zakupem pierwszego fulla (czyli w/w Trance'a) mój styl jazdy skierował się bardziej w stronę am/enduro i choć Trance jako ścieżkowiec spisuje się rewelacyjnie na górskich szlakach, to chciał być coś w ciężki teren - niestety ciężko teraz z kasą, tym bardziej, że 7 miesięcy temu kupiłem Trance'a, a żona to by tego chyba nie przeżyła :D

 

Peterp079 - jutro jak dotrzę do domu to ci zmierzę tę średnicę

Edytowane przez OKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Mnie powiem Ci apropos Tranca w zupelnosci wystarcza. I widze ze zostanie na dluzej u mnie na pewno. Bardzo polubilem ten rowerek. W sam raz na moje potrzeby. U mnie daje rade i po bezdrozach i po sciezkach lesno-gorskich, itd. Oczywiscie nie mowie tutaj to ekstremalnie trudnym terenie bo takich nie ma nawet w moich okolicach. Ale na Gory Swietokrzyskie czy Jure Krakowsko - Czestochowska spokojnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak mówiłem tak zrobiłem,Trance X5 stoi w mojej rowerowej stajni.Nie będę się tu rozwodził na temat samego napędu bo nie zrobiłem na nim ani jednego kilometra - demontaż zaraz po kupnie. Wsadziłem na jego miejsce x.0 2x10 co osobiście uważam za bardzo dobre posunięcie.

Zawieszenie jest w miarę dobre, fajnie wybiera większe nierówności - jedyną wadą jest to że Tora głośno pracuje. Damper lekko kołysze przy pedałowaniu ale to chyba kwestia techniki jazdy (to mój pierwszy full). Jak dobrze pójdzie to przetestuje rowerek w górach w następny weekend.

Jedyne co mnie irytuje to to że płacąc 5000 polskich złotych za rower zapłaciłem tle kasy praktycznie za samą ramę - części alivio... w rowerze za 2,500 PLN 3 lata temu miałem dużo lepsze podzespoły.

 

Rama daje dobrą bazę pod rozbudowę tylko troszkę trzeba się naszukać części takich jak suport (press fit - nie wiem jaką on daje większą sztywność) i amortyzator (1 1/2 - 1 1/8 podobna refleksja jak wyżej).

Na razie to tyle jak będę mieć jakieś refleksje na pewno się nimi podzielę.

 

P.S. Wiem tyle że z tego co kupiłem zostanie tylko rama reszta wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cena jest tak jak mówisz, za ramę i gwarancję, której jak wiadomo w Giancie w zasadzie nie ma.

 

A co do napędu do dobre posunięcie - ja już nie miałem kasy na korby więc ostała się fabryczna ale przy pierwszej okazji wymieniam na 2 blaty z przodu i średni wózek w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...