Skocz do zawartości

[Trek Marlin] Pytanie o właściwy rozmiar ramy


smentek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu TREK MARLIN. Mam problem z wyborem odpowiedniej wielkości ramy, niestety nie mam możliwości przetestowania sprzętu przed zakupem. Mój wzrost to 192cm. Musze wybrać pomiędzy 21" a 23". Czy 23 to będzie za dużo? Trudno mi jest w to uwierzyć, z drugiej strony czytałem tu opinie że 22" to odpowiedni rozmiar jak na mój wzrost, ale akurat takiego rozmiaru ten model nie posiada. Poza tym rama ma podobno niestandardową geometrię, nie wiem czy to ma wpływ dobór wielkości?

 

Wiem, że pytanie trywialne, ale dla mnie to w tym momencie jest realny problem, nie kupowałem roweru od lat i obecne żadnego nie posiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Mam 190 i noge 86, ja sie przymierzam do 19" aczkolwiek lamalem sie czy nie wziac 21". Mam raczej krotkie nogi wzgledem tulowia i ten rozmiar lepiej mi pasuje tym bardziej ze jestem przyzwyczajony do malych ram DJ FR itp. Jesli jednak zamierzasz uzywac go do XC(takie zreszta tego roweru przeznaczenie) to radzilbym Tobie 21". Najlepiej sprobowac oba rozmiary w dobrym lokalnym sklepie, jesli jednak kupujesz online to bierz 21" - stawiam ze bedzie ok.

Nie wiem o co chodzi z "niestandardowa geometria" - stawiam na Genesis Geometry - patent Garego Fishera gdzie gorna rura jest dluzsza niz u znacznej wiekszosci konkurencji, rowniez amor ma inne wyprzedzenie aby poprawic trakcje...

Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony z roweru, fajnie wyglada, ja biore tez Marlin'a ale w singlu;D

 

pozdrO-:VER

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w - przecietny 29er 21" moglby okazac sie za dlugi pod taki wzrost, ale akurat z trekiem nie powinno byc problemu z racji lekkiego niedoboru kata podsiodlowki, ktory bedziesz musial zrekompensowac przesunieciem siodla do przodu, co niejako skroci gorna rure, na 23" bys sie zabil :)

 

dla przykladu mam 19,5" i 188 - z perspektywy czasu uwazam, ze jestem na granicy dobrego dopasowania, zmieniam na 10mm krotsza w rozmiarze 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Mam 190 i noge 86, ja sie przymierzam do 19" aczkolwiek lamalem sie czy nie wziac 21". Mam raczej krotkie nogi wzgledem tulowia i ten rozmiar lepiej mi pasuje tym bardziej ze jestem przyzwyczajony do malych ram DJ FR itp. Jesli jednak zamierzasz uzywac go do XC(takie zreszta tego roweru przeznaczenie) to radzilbym Tobie 21". Najlepiej sprobowac oba rozmiary w dobrym lokalnym sklepie, jesli jednak kupujesz online to bierz 21" - stawiam ze bedzie ok.

Nie wiem o co chodzi z "niestandardowa geometria" - stawiam na Genesis Geometry - patent Garego Fishera gdzie gorna rura jest dluzsza niz u znacznej wiekszosci konkurencji, rowniez amor ma inne wyprzedzenie aby poprawic trakcje...

Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony z roweru, fajnie wyglada, ja biore tez Marlin'a ale w singlu;D

 

pozdrO-:VER

 

 

Tak Genesis miałem na myśli. Dzięki, chyba zdecyduje się na 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

update:

 

W koncu mam Marlin'a w singlu 19" i troche sobie plulem w brode ze nie wzialem 21"...dopoki nie skonczylem w nieprzewidywany sposob wycieczki w dol po schodach! Mialem AKURAT przekroku i chyba tylko to sprawilo ze jestem nadal z moja dziewczyna;)

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...